Інвестиції у металургійні акції

Інвестиції у металургійні акції

26 Грудня, 2024
17  

Металургійна промисловість є підсектор базових матеріалів. Вона включає компанії, які:

  • Добувають, переробляють чи інвестують у видобуток дорогоцінних металів, таких як золото, срібло, платина та паладій.
  • Добувають і переробляють промислові метали, такі як мідь, залізняк і боксити (алюмінієва руда).
  • Перетворюють сировинні метали, такі як залізна руда, більш цінні металеві продукти, наприклад, сталь.

Кордон між цим сектором та гірничодобувною галуззю часто розмита. Деякі металургійні компанії ведуть інтегрований гірничодобувний бізнес, інші ні. Читайте далі, щоб дізнатися більше про цей сегмент базових матеріалів та про найкращі акції металургійних компаній для інвестицій.

1

Найкращі металургійні акції 2025 року

Декілька металургійних компаній виділяються як лідери галузі завдяки концентрації на зниженні витрат, що дозволяє їм максимізувати цінність вироблених металів. Ось три провідні акції металургійного сектора, які заслуговують на увагу інвесторів:

Компанія Опис
Rio Tinto (NYSE:RIO) Лідер у виробництві промислових металів.
Nucor (NYSE:NUE) Диверсифікований виробник сталі та сталевих виробів.
Wheaton Precious Metals (NYSE:WPM) Провідна компанія в галузі стрімінгу дорогоцінних металів.

1. Rio Tinto

Rio Tinto – це диверсифікована глобальна гірничодобувна компанія. Основна увага приділяється виробництву промислових металів, включаючи три широко використовувані: залізну руду, алюміній і мідь.

Rio Tinto є світовим лідером у виробництві алюмінію. Компанія керує великомасштабними високоякісними бокситовими шахтами, алюмінієвими переробними заводами та алюмінієвими плавильними заводами. Вона також лідирує у зусиллях щодо використання недорогої вуглецево-нейтральної гідроелектричної енергії для живлення алюмінієвих операцій.

Rio Tinto також є великим виробником залізняку, ключового компонента сталі, найбільш використовуваної металевої сплави у світі. Операції компанії з видобутку залізняку в Австралії включають інтегровану мережу світового класу, яка включає гірничодобувні активи, переробні хаби, залізничні колії та портові термінали, що допомагає знижувати витрати.

Компанія доповнює свої провідні операції масштабним бізнесом з видобутку міді та значним титановим підприємством. Rio Tinto посилила свої мідні операції, погодившись придбати частину компанії Turquoise Hill (NYSE:TRQ), якої вона ще не володіла, що потенційно дає їй повний контроль над масштабним проектом Oyu Tolgoi в Монголії.

Rio Tinto прагне бути виробником із низькими витратами, щоб мінімізувати вплив коливань цін на метали. У поєднанні з диверсифікацією Rio Tinto є відмінним варіантом для інвесторів, які шукають широку експозицію в металургійному секторі.

2. Nucor

Nucor – це диверсифікована північноамериканська компанія з виробництва сталі та сталевих виробів. Вона виробляє сталеві прутки, плити та балки, а також випускає сталеві вироби, такі як елементи кріплення, труби і дріт. Крім того, Nucor управляє провідним бізнесом з переробки металобрухту, який займається переробкою та транспортуванням чорних (що містять залізо) та кольорових металів.

Nucor відрізняється від більшості інших виробників стали своєю орієнтацією на роботу міні-плавильних заводів, які використовують електродугові печі для плавки сталевого брухту. Цей процес дешевше, ніж традиційні доменні печі, що використовуються для плавки заліза. Компанія також переважно використовує природний газ для харчування своїх об’єктів, що знижує витрати в порівнянні з вугіллям. До того ж, орієнтуючись на використання перероблених металів, Nucor є одним із найдешевших виробників сталі у світі.

Відносна екологічна стійкість та низькі витрати на виробництво дозволили компанії отримувати прибуток у різних економічних умовах, а також забезпечили можливість стабільно збільшувати дивіденди. Наприкінці 2023 року компанія відзначила 51-й поспіль рік збільшення дивідендів, що кваліфікує її як “Короля дивідендів”. Це може бути ідеальною акцією для інвесторів, які шукають нижчий ризик у виробниках сталі.

3. Wheaton Precious Metals

Wheaton Precious Metals – одна з найбільших стрімінгових компаній у світі. Вона надає гірничодобувним компаніям початковий платіж для допомоги у розробці проекту. Натомість компанія отримує право закуповувати частину продукції за фіксованою ціною.

Wheaton Precious Metals має диверсифіковане портфоліо стрімінгових контрактів. Ці угоди дають їй право купувати золото, срібло, паладій та кобальт у ряду провідних гірничодобувних компаній. Портфель компанії включає як шахти, що діють, так і проекти, що знаходяться на стадії розробки.

Портфель контрактів компанії дозволяє їй купувати срібло та золото за середніми цінами $5,25 та $444 за унцію відповідно до 2026 року. Потім вона може продавати метали за поточними ринковими цінами, заробляючи різниці. Враховуючи те, що золото торгувалося близько $1,775 за унцію наприкінці 2022 року, а срібло — близько $22, Wheaton отримала значний прибуток від своїх стрімінгових контрактів на дорогоцінні метали. Модель бізнесу з низькими витратами робить компанію привабливим інструментом для інвестування у дорогоцінні метали.

Металургійна галузь та економіка

Компанії у металургійній галузі зазвичай поділяються на дві категорії:

  • Ті, хто зосереджений на дорогоцінних металах, таких як золото та срібло.
  • Ті, хто виробляє або використовує промислові метали, такі як залізняк, алюміній і мідь.

У зв’язку із цим компанії металургійної галузі мають різну чутливість до глобальної економіки.

Попит та ціни на промислові метали, як правило, зростають та падають залежно від стану глобальної економіки. Рецесія зазвичай призводить до зниження попиту та цін, що чинить тиск на прибутковість та акції компаній, орієнтованих на виробництво промислових металів. Наприклад, підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою у 2023 році для боротьби з інфляцією викликало побоювання, що світова економіка рухається у бік рецесії, що негативно позначилося на цінах на метали.

З іншого боку, вартість дорогоцінних металів зазвичай має зворотну залежність від стану економіки. Це значною мірою пов’язано з тим, що інвестори купують ці метали для захисту свого капіталу або як хеджування від інфляції, яка з більшою ймовірністю зростатиме, коли центральні банки знижують відсоткові ставки для стимулювання економіки в період економічного спаду. Ми побачили це на початку 2020 року, коли ціни на дорогоцінні метали стрімко зросли після того, як центральні банки знизили відсоткові ставки для стимулювання світової економіки після локдаунів, спричинених пандемією.

Зважаючи на ці зворотні зв’язки між типами металів, інвесторам варто розглянути можливість поєднання компанії, орієнтованої на промислові метали, з компанією, яка працює з дорогоцінними металами, щоб згладити прибутковість.

AG AU PT

Як вибрати найкращі акції металургійних компаній для інвестування

Ціни на метали можуть бути дуже волатильними, особливо коли економічні умови швидко погіршуються. Інвесторам потрібно вирішити, чи мають вони терпимість до таких коливань.

Якщо потенціал зростання сектора видається привабливим, зосередьтеся на пошуку акцій металургійних компаній, які найбільш вигідно розташовані для отримання прибутку від підвищення цін. Найкраще місце для початку – це лідери галузі, оскільки їхні низьковитратні операції допоможуть пом’якшити удари, якщо ринкові умови несподівано зміняться. Потім доведеться триматися і бути готовим до можливих короткострокових труднощів, знаючи, що довгостроковий потенціал може виправдати волатильність зрештою.

author
Олександр
Про автора:

Руководитель проектов.  Разработка проекта с момента подготовки  проекта и до момента его реализации. Предоставление квалифицированной консультации в области ограждающих конструкций и фасадной отд...

Детальніше
0 0 голоси
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Comments
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі