Металургійна галузь та економіка
Компанії у металургійній галузі зазвичай поділяються на дві категорії:
- Ті, хто зосереджений на дорогоцінних металах, таких як золото та срібло.
- Ті, хто виробляє або використовує промислові метали, такі як залізняк, алюміній і мідь.
У зв’язку із цим компанії металургійної галузі мають різну чутливість до глобальної економіки.
Попит та ціни на промислові метали, як правило, зростають та падають залежно від стану глобальної економіки. Рецесія зазвичай призводить до зниження попиту та цін, що чинить тиск на прибутковість та акції компаній, орієнтованих на виробництво промислових металів. Наприклад, підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою у 2023 році для боротьби з інфляцією викликало побоювання, що світова економіка рухається у бік рецесії, що негативно позначилося на цінах на метали.
З іншого боку, вартість дорогоцінних металів зазвичай має зворотну залежність від стану економіки. Це значною мірою пов’язано з тим, що інвестори купують ці метали для захисту свого капіталу або як хеджування від інфляції, яка з більшою ймовірністю зростатиме, коли центральні банки знижують відсоткові ставки для стимулювання економіки в період економічного спаду. Ми побачили це на початку 2020 року, коли ціни на дорогоцінні метали стрімко зросли після того, як центральні банки знизили відсоткові ставки для стимулювання світової економіки після локдаунів, спричинених пандемією.
Зважаючи на ці зворотні зв’язки між типами металів, інвесторам варто розглянути можливість поєднання компанії, орієнтованої на промислові метали, з компанією, яка працює з дорогоцінними металами, щоб згладити прибутковість.