Огляд документа «ДБН А.1.1-94:2010 Проєктування будівельних конструкцій за Єврокодами. Основні положення» Основні положення та застосування

Огляд документа «ДБН А.1.1-94:2010 Проєктування будівельних конструкцій за Єврокодами. Основні положення»

20 Січня, 2025
2  

Тема:

ДБН А.1.1-94:2010 визначає вимоги до застосування Єврокодів (EN Eurocodes) — комплексу європейських стандартів — під час проєктування будівельних конструкцій в Україні.

construction 3 1

Ключові ідеї та факти:

Сфера застосування:

Норми поширюються на проєктування залізобетонних, сталевих, сталезалізобетонних, кам’яних, дерев’яних, алюмінієвих конструкцій будівель і споруд за всіх видів впливів, включаючи сейсмічні й пожежні. (Пункт 1.2)


Імплементація Єврокодів:

Проєктування за Єврокодами здійснюється лише після їх національної імплементації у вигляді ДСТУ-Н Б EN. (Пункт 4.1)

  • Проєктування можливе за пакетом ДСТУ-Н Б EN, що включає основи проєктування, впливи на конструкції, розрахунки конструкцій із відповідних матеріалів, геотехнічне проєктування, а також врахування вогнестійкості та сейсмічних впливів. (Пункт 4.2)
  • Застосування Єврокодів у період їх одночасної дії з національними нормативними документами здійснюється відповідно до законодавства. (Пункт 1.6)

Національне додаток:

Містить параметри, визначені на національному рівні, і має обов’язковий статус. (Пункт 5.1, А.2.1)

  • Не вимагається, якщо Єврокод не містить параметрів для національного вибору. (Пункт А.2.2)
  • Не може змінювати зміст Єврокоду, крім випадків, коли це передбачено. (Пункт А.2.4)

Проєктування за Єврокодами:

  • Має забезпечувати належну несучу здатність, придатність до експлуатації та довговічність конструкцій протягом усього життєвого циклу. (Пункт 4.3)
  • Ґрунтується на принципах і правилах, викладених у ДСТУ-Н Б EN. (Пункт 4.5)
  • Розрахунки виконуються за граничними станами несучої здатності та придатності до експлуатації. (Пункт 4.6)
  • Враховуються розрахункові ситуації, впливи, властивості матеріалів і геометричні дані. (Пункт 4.7–4.9)
  • Можлива комбінація випробувань і розрахунків. (Пункт 4.11)

Застосування в період одночасної дії:

  • Вибір між ДСТУ-Н Б EN або державними будівельними нормами узгоджується в завданні на проєктування. (Пункт 6.4)
  • Одночасне використання ДСТУ-Н Б EN і національних норм для одного об’єкта не допускається. (Пункт 6.4)
  • Проєктування за ДСТУ-Н Б EN передбачає відповідність європейським вимогам до механічної стійкості, вогнестійкості та довговічності. (Пункт 6.5)

construction 1 1

Цитати:

  • “Проєктування залізобетонних, сталевих, сталезалізобетонних, кам’яних, дерев’яних, алюмінієвих конструкцій, а також геотехнічне проєктування за Єврокодами здійснюється після їх національної імплементації.” (Пункт 4.1)
  • “Проєктування за ДСТУ-Н Б EN, що імплементують Єврокоди, повинно здійснюватися так, щоб протягом призначеного життєвого циклу з відповідним ступенем надійності конструкція витримувала всі можливі дії під час її зведення й експлуатації та залишалася придатною для використання.” (Пункт 4.3)
  • “Одночасне застосування пакета або окремих частин ДСТУ-Н Б EN, що імплементують Єврокоди, із відповідними державними будівельними нормами для будівлі або споруди, що проєктується, не дозволяється.” (Пункт 6.4)

Висновок:

Документ «ДБН А.1.1-94:2010» є важливим нормативним актом, що встановлює правила застосування Єврокодів під час проєктування будівельних конструкцій в Україні. Він сприяє гармонізації українських норм із європейськими, забезпечуючи відповідність проєктованих об’єктів високим стандартам безпеки та якості.

author
Олександр Гук
Про автора:

Наш експерт з огороджувальних конструкцій має понад 5 років досвіду роботи на заводі “Мехбуд”. Допоможе підібрати оптимальний дизайн та модель огорожі відповідно до ваших потреб. Профе...

Детальніше
0 0 голоси
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Comments
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі