Тенденції у будівельній індустрії: цифрові інструменти та інноваційні рішення для виконробів
22 Травня, 2023
85  

Тенденції у будівельній індустрії: цифрові інструменти та інноваційні рішення для виконробів

Будівельна галузь весь час розвивається та впроваджує нові технології для поліпшення продуктивності, безпеки та якості проектів. У сучасному світі виконроби використовують цифрові інструменти та інноваційні рішення, щоб забезпечити ефективніше управління будівельними проектами. У цій статті ми розглянемо деякі найсучасніші тенденції у будівельній індустрії, які стали невід’ємною частиною роботи виконробів.

зображення_viber_2023-05-22_13-18-44-473

Будівельна інформаційна модель (BIM)

Однією з найважливіших тенденцій є використання будівельної інформаційної моделі (BIM). BIM дозволяє виконробам створювати віртуальні 3D-моделі будівельних проектів, які інтегрують інформацію про геометрію будівлі, матеріали, технічні характеристики та інші дані. Це дозволяє краще управляти проектом, виявляти потенційні проблеми та конфлікти заздалегідь, а також забезпечує зв’язок між всіма учасниками будівельного процесу.

Будівельна інформаційна модель (BIM) є інноваційним підходом до управління будівельними проектами, який має безліч переваг для виконробів. Ось кілька ключових переваг BIM для виконробів:

 1. Краще розуміння проекту: BIM надає виконробам можливість віртуальної візуалізації будівлі та всіх її компонентів. Вони можуть досліджувати модель, переглядати деталі, взаємодіяти з нею і отримувати краще розуміння проекту. Це допомагає виконробам виявляти потенційні проблеми, здійснювати аналіз ризиків та розробляти стратегії планування.
 2. Зменшення помилок та конфліктів: BIM дозволяє виконробам ідентифікувати можливі конфлікти та помилки ще до початку фізичного будівництва. Вони можуть виявляти перетини, несумісність систем, неправильне розміщення та інші проблеми, що сприяє зменшенню кількості змін та переделок на майданчику.
 3. Краще управління ресурсами: BIM дозволяє виконробам краще управляти ресурсами, такими як матеріали, робоча сила та обладнання. Вони можуть відстежувати використання ресурсів, розраховувати кількість необхідних матеріалів, планувати графік робіт та оптимізувати процеси. Це дозволяє знижувати витрати та забезпечувати ефективне використання ресурсів.
 4. Покращене спілкування та співпраця: BIM сприяє покращенню спілкування та співпраці між різними учасниками будівельного процесу. Виконроби можуть легко обмінюватись інформацією, координувати роботу команди, спілкуватись з архітекторами, інженерами та іншими стейкхолдерами. Це дозволяє забезпечувати кращу координацію та спільну роботу над проектом.
 5. Покращена безпека на майданчику: BIM може сприяти покращенню безпеки на будівельному майданчику. Виконроби можуть використовувати BIM для ідентифікації потенційних небезпек та розробки стратегій безпеки. Вони можуть відстежувати розміщення систем безпеки, евакуаційні шляхи та інші аспекти, що допомагає запобігати нещасним випадкам та забезпечувати безпеку працівників.

BIM має безліч переваг для виконробів у будівельній галузі. Від кращого розуміння проекту до зменшення помилок, управління ресурсами та поліпшення безпеки, BIM допомагає виконробам краще керувати будівельними проектами та досягати успіху. Впровадження BIM стає все більш важливим для ефективного управління будівельними проектами.

Building information modeling abstract concept vector illustration. Collaborative construction, construction project management, 3D model-based process, operational information abstract metaphor.

Мобільні додатки та платформи:

Завдяки розширенню смартфонів та планшетів, виконроби можуть використовувати мобільні додатки та платформи для керування будівельними проектами. Ці додатки надають можливість слідкувати за прогресом робіт, контролювати витрати, взаємодіяти з командою, документувати зміни та вирішувати проблеми в режимі реального часу. Вони спрощують процеси звітності та спілкування, забезпечуючи більшу ефективність та точність в управлінні проектом.

У цій статті ми розглянемо деякі з найбільш популярних мобільних додатків та платформ, які виконроби використовують для успішного керування будівельними проектами.

 • Procore:

Procore є одним з провідних мобільних додатків для будівельної індустрії. Він надає широкий спектр функцій, таких як управління робочими звітами, планування проектів, відстеження робіт, комунікація з командою та підрядниками, а також управління документами. Procore дозволяє виконробам отримувати доступ до важливої інформації в режимі реального часу та вирішувати проблеми швидко і ефективно.

 • PlanGrid:

PlanGrid є іншим популярним мобільним додатком, який дозволяє виконробам управляти будівельними проектами зручним та ефективним способом. Він дозволяє завантажувати та оновлювати будівельні плани, створювати робочі звіти, відстежувати зміни та спілкуватися з командою. PlanGrid також надає можливість робити фото- та відеозаписи, що спрощує документування прогресу робіт та виявлення можливих проблем.

 • TSheets:

TSheets є додатком для ведення обліку робочого часу та планування графіків. Він дозволяє виконробам відстежувати робочий час команди, включаючи прибуття та виїзд з роботи, паузи та перерви. TSheets забезпечує точний облік годин роботи та допомагає управляти робочим графіком. Додаток також може бути синхронізований з платформами бухгалтерського обліку для полегшення процесу оплати праці.

 • Fieldwire:

Fieldwire є мобільною платформою, яка дозволяє виконробам організувати та спростити спілкування з командою та підрядниками на будівельному майданчику. Він дозволяє надсилати повідомлення, ставити завдання, відстежувати прогрес робіт та забезпечує доступ до планів, малюнків та інших документів. Fieldwire також надає можливість робити фото- та відеозаписи, що допомагає вирішувати потенційні проблеми та вести документацію проекту.

Мобільні додатки та платформи стають незамінними інструментами для виконробів у будівельній індустрії. Вони допомагають покращити управління проектами, спростити комунікацію та забезпечити точний контроль над роботою та витратами. Виконроби, які активно використовують ці технології, мають перевагу у досягненні успіху в своїй професійній діяльності та виконанні проектів вчасно та якісно.

Інтернет речей (IoT) та сенсорна технологія

Застосування інтернету речей та сенсорної технології в будівельній галузі дозволяє виконробам відстежувати роботу обладнання, контролювати рівень енергоефективності, виявляти протікання води та контролювати інші системи. Завдяки цим технологіям виконроби можуть отримувати дані в режимі реального часу, аналізувати їх та вживати необхідні заходи для поліпшення роботи будівлі та економії ресурсів.

З розвитком технологій інтернету речей (IoT) та сенсорної технології, будівельна галузь отримала нові можливості для покращення управління будівельними проектами. Виконроби використовують IoT та сенсорні пристрої, щоб отримувати реальний час інформацію, контролювати процеси, підвищувати ефективність та забезпечувати безпеку на будівельному майданчику. У цій статті ми розглянемо деякі застосування IoT та сенсорної технології, які виконроби можуть використовувати для досягнення успіху у своїй роботі.

 • Моніторинг енергоефективності та витрат ресурсів. За допомогою IoT та сенсорних пристроїв виконроби можуть відстежувати споживання електроенергії, води та інших ресурсів на будівельному майданчику. Сенсори, розташовані в системах опалення, кондиціонування повітря, освітленні та інших пристроях, надсилають дані в хмару, де вони аналізуються. виконроби можуть отримувати звіти про енергоефективність та витрати ресурсів, що дозволяє виявляти можливі незроблені роботи, зайві витрати та вживати заходи для їх оптимізації.
 • Моніторинг стану та безпеки будівлі. Сенсорні технології дозволяють виконробам стежити за станом будівлі та виявляти потенційні проблеми. Наприклад, сенсори вологості та температури можуть сповіщати про потенційні протікання або проблеми з системами кондиціонування повітря. Також, сенсори диму та вогню можуть виявляти пожежі або небезпечні ситуації. Це дозволяє виконробам реагувати швидко на можливі загрози та запобігати серйозним аваріям.
 • Відстеження руху матеріалів та обладнання. За допомогою сенсорів та RFID-міток, виконроби можуть відстежувати рух матеріалів та обладнання на будівельному майданчику. Це дозволяє зменшити втрати та крадіжки, а також ефективно розподіляти ресурси. Виконроби можуть отримувати інформацію про наявність матеріалів, їх місцезнаходження та кількість, що сприяє плануванню та управлінню запасами.
 • Аналіз даних та прогнозування. IoT дозволяє збирати великі обсяги даних з різних джерел, таких як сенсори, метеостанції, вимірювальні пристрої та інші джерела. Виконроби можуть використовувати ці дані для аналізу, прогнозування та прийняття обґрунтованих рішень. Наприклад, аналіз даних може допомогти виявити тенденції у використанні ресурсів, оптимізувати графіки робіт та прогнозувати можливі ризики.
 • Використання штучного інтелекту (AI) та аналітики даних. Штучний інтелект та аналітика даних стають все більш важливими інструментами для виконробів. Вони допомагають аналізувати великі обсяги даних, прогнозувати ризики, оптимізувати ресурси, розробляти стратегії планування та приймати обґрунтовані рішення. Штучний інтелект може виявляти аномалії та неполадки, що допомагає запобігати можливим проблемам та збільшувати ефективність проектів.

Застосування інтернету речей та сенсорної технології в будівельній галузі відкриває нові перспективи для виконробів. Ці технології допомагають покращити контроль над проектами, ефективно використовувати ресурси, забезпечувати безпеку на будівельному майданчику та приймати обґрунтовані рішення. Виконроби, які використовують IoT та сенсорні технології, мають перевагу у досягненні успіху та забезпеченні якості виконання будівельних проектів.

IOT

Висновок

Цифрові інструменти та інноваційні рішення відіграють ключову роль у покращенні роботи виконробів та управлінні будівельними проектами. Вони спрощують процеси, підвищують продуктивність, знижують ризики та покращують якість виконання проектів. Виконроби, які активно впроваджують ці технології, мають перевагу на ринку та можуть досягти більшого успіху у своїй професійній діяльності.

author
Олександр
Про автора:

Руководитель проектов.  Разработка проекта с момента подготовки  проекта и до момента его реализации. Предоставление квалифицированной консультации в области ограждающих конструкций и фасадной отд...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі