Металеві стельові конструкції – рейкові, касетні, панельні та кубоподібні – активно використовуються в обробці комерційної нерухомості. А ось в житлових приміщеннях їх використовують вкрай рідко, і тільки в певних місцях. Чому металева стеля підходить не для будь-якого інтер’єру, а які характеристики треба враховувати при виборі конструкції – розповімо в нашій статті.
Металеві підвісні стелі, незважаючи на всю різноманітність моделей, проектуються та збираються за єдиною схемою:
В результаті виходить рівна сегментована поверхня, розділена стиками між стельовими елементами. Стики можуть бути як практично непомітними, Так і досить великими.
Що стосується експлуатаційних характеристик, то вони безпосередньо пов’язані з характеристиками металу, з якого виробляється стеля.
Основними будуть:
У різних ситуаціях ці особливості виявляють себе по-різному, що багато в чому і визначає сферу застосування металевих стельових конструкцій.
Популярність металевих підвісних стель в першу чергу обумовлена їх відмінними експлуатаційними показниками. Обираючи метал в якості основного матеріалу для обробки стелі, ми отримуємо:
Потрібно врахувати ще один аспект – дизайн. Якщо ще років 10-15 тому асортимент металевих панелей був обмежений, то сьогодні технології дозволяють виробляти елементи для стельових конструкцій практично з будь-якою конфігурацією. Але навіть при використанні стандартних рейок або касет у вас залишаються великі можливості для дизайну: стелю можна фарбувати в будь-який колір, а також наносити на нього декоративні покриття – від металіків до текстури натуральної деревини.
Недоліки металевих конструкцій теж досить очевидні:
Саме баланс переваг та недоліків визначає сферу застосування металевих стельових конструкцій.
Металеві підвісні стелі можна встановлювати:
У всіх цих випадках пріоритетом стають саме експлуатаційні показники металевої стелі: міцність, стійкість до корозії низька горючість. Це дозволяє витримувати всі навантаження без наслідків для структури та зовнішнього вигляду. Крім того, при обробці в комерційному секторі стає неоціненним дизайнерський потенціал металу.
Що ж стосується недоліків, то висока ціна тут не буде перешкодою, тому що вкладення в оздоблення приміщення такого типу зазвичай окупаеться за рахунок прибутку. Можливо компенсувати також погані звуко- і теплоізоляційні показники. Висота стельових перекриттів дозволяє за обробкою розмістити шар пористих матеріалів, а витрати на тепло- і звукоізоляцію «зашиваються» в загальний бюджет.
Таким чином, основною проблемою стає вибір металевої стелі, виробленої з якісної сировини з дотриманням стандартів, та пошук професійних підрядників для її монтажу.
У житлових приміщеннях ситуація буде дещо іншою:
Тому можна резюмувати: так, експлуатаційні характеристики у металевої стелі більш ніж непогані. Але для житлового приміщення вони надлишкові – приблизно той же результат по міцності, дизайну та довговічності можливо отримати, використовуючи більш дешеві рішення. Крім того, використання металу в обробці передбачає додаткові витрати на утеплення, що теж можна розглядати як недолік.
Не можна, втім, сказати, що метал в оздобленні житлових будинків не використовують. Металеві стелі монтують на балконах, у ванних і кухнях (приміщення з високою вологістю та перепадами температур) також рейкові системи використовують для підшивки веранд, навісів та терас.
Завод Мехбуд пропонує широкий спектр готових рішень для металевих стель. У цьому розділі ми розглянемо асортимент готових рішень:
Як бачите, навіть великий перелік експлуатаційних переваг робить металеві стелі універсальним рішенням, придатним для будь-якого приміщення. В чей же час сфера, де їх можна ефективно застосовувати, все ж досить велика. Оцінити переваги та недоліки таких конструкцій, а також обрати відповідний варіант підвісної металевої стелі ви зможете, проконсультувавшись з фахівцями заводу «Мехбуд».