3. Хороший повітрообмін
У суцільному навісному фасаді повітря попадає в заекранний простір знизу, через повітрозабірні ґрати або металеву панель шириною 20-30 см, розташовувану під першим рядом лицювальних плит, касет або рейкових панелей. Завдяки ефекту труби димоходу створюється повітряна тяга й потік повітря спрямовується нагору. Швидкий потік повітря створює постійний знижений тиск за фасадним облицюванням.
Для створення гарного потоку необхідний широкий повітряний проміжок між екраном з лицювальних елементів і теплоізоляційним шаром, встановленим на огороджувальній конструкції будівлі. Тому, потрібно виступ екрана фасаду на більшу відстань. Відповідно збільшується вимога до міцності кронштейнів для втримання НВФ, оскільки зростає довжина плеча важеля кронштейнів. Зростає металоємність, можливо, зміна форми й конструкції підсистеми і, відповідно, зростає її вартість.
На практиці з метою економії залишають мінімально припустимий повітряний проміжок (5 см) між зовнішнім облицюванням і теплоізоляцією, який при жаркій погоді не справляється з видаленням гарячого повітря. Виміри показали, що на 24-ох поверховій будівлі температура вихідного повітря з-під навісного фасаду з алюмінієвих композитних панелей (АКП) темного кольору досягала 85 С при зовнішній температурі повітря 35 С. Нагадаємо, що верхня межа робочих температур АКП – 80 С. Причина такого сильного нагрівання проста – ширина повітряного зазору занадто мала й швидкість повітряного потоку недостатня для відводу тепла від зовнішнього облицювання.
Висновок, до якого прийшли фахівці в Європі ─ встановлена мінімальна величина повітряного проміжку (5 см) не враховує ступінь нагрівання облицювання й не відповідає вимогам для висотних будинків. Це й призводить до перегріву будинку на верхніх поверхах. Будівельну норму потрібно доповнити вимогою розрахунків або експериментальною перевіркою ширини повітряного проміжку з урахуванням максимального нагрівання облицювання.
Слід зазначити, що в суцільних навісних фасадах повітрозабірні ґрати забиваються сміттям через постійне підсмоктування повітря і їх регулярно потрібно очищати, чого служби з експлуатації будинку майже ніколи не роблять.
Фасад ˝Жалюзі˝ добре провітрюється й забезпечує видалення нагрітого повітря природнім шляхом через просвіти в жалюзі. На сьогоднішній день це краща конструкція НВФ, яка запобігає нагріванню будинку від сонячної радіації й забезпечує відмінну циркуляцію повітря.