Вентильований фасад – це багатошарова конструкція, яка монтується на лицьовій поверхні різних будівель та споруд. Як правило, складається така конструкція з каркасу (найчастіше металевого), теплоізоляційного шару, вітрозахисної мембрани та обшивки. Як елементи обшивки можуть використовуватися різні вироби – саме вони визначають і зовнішній вигляд обробленого фасаду, і ряд його експлуатаційних параметрів.
Специфіка вибору вентфасаду така, що саме на підставі зовнішнього вигляду часто приймається рішення про монтаж того чи іншого різновиду виробів. Нижче ми проаналізуємо види вентильованих фасадів, які монтує наша компанія, приділивши особливу увагу їх перевагам та особливостям експлуатації.
Про переваги навісних вентильованих фасадів ми писали в декількох матеріалах. Тому тут обмежимося лише коротким оглядом. Найважливішими, на наш погляд, є:
При цьому монтаж підвісного вентильованого фасаду полегшує декорування будівлі. Ще кілька років тому касети та панелі випускалися в досить убогій колірній гамі. Сьогодні ж великі виробники (зокрема і завод «МехБуд») випускають елементи фасадного оздоблення практично у будь-якому відтінку по RAL. Використання кольорових касет з яскравим декоративно-захисним покриттям, яке з часом практично не знебарвлюється, цілком узгоджується з актуальними трендами в дизайні.
Один з найпопулярніших матеріалів для монтажу фасадного облицювання – металевий сайдинг:
Вентфасад з металосайдингу має такі переваги:
У той же час монтаж металосайдингу досить трудомісткий і вимагає акуратності – тому доручати виконання таких робіт варто лише кваліфікованим фахівцям.
Аналізуючи популярні види вентильованих фасадів, які використовуються для «упорядкування» лицьових поверхонь громадських та комерційних будівель, не можна не згадати про касетні фасади:
У касетних фасадів можна виділити такі плюси:
По суті, рейковий вент фасад є різновидом касетного – тільки замість квадратних або прямокутних моделей тут використовуються довгі рейки:
За великим рахунком, плюси рейкових фасадів аналогічні перевагам вентильованих фасадів, змонтованих за касетною технологією:
За умови застосування якісних рейкових елементів та суворого дотримання технології монтажу такі конструкції можна використовувати як для зовнішнього, так і для внутрішнього оздоблення.
Для обробки поверхонь великої площі застосовуються різні види вентфасадів, але найчастіше фасад монтується за панельною технологією:
При монтажі фасаду можна комбінувати не тільки панелі різного кольору, а й фасадні модулі з різним розташуванням рейок (горизонтальним та вертикальним). Це дає можливість реалізувати найоригінальніші ідеї у зовнішньому оформленні будівлі.
Панельний фасад має ряд важливих позитивних якостей:
Одне з найтехнологічніших рішень – фасад-жалюзі:
Фасад-жалюзі – це досить специфічний різновид вентильованих конструкцій. З одного боку, йому характерна низька герметичність. Та й для маскування не надто рівних стін він не дуже підійде – все ж таки і дефекти стінового огородження, і теплоізоляційні панелі будуть видні.
Але плюсів у такої конструкції значно більше:
Так що в деяких випадках фасад-жалюзі – це справді оптимальне рішення.
Перелічені в статті вентильовані фасади можуть монтуватися на різні будівлі. І все ж для різних об’єктів підійдуть різні рішення – тим більше що вибір досить великий, і вибирати замовники можуть з асортименту, що включає різні конструкції.
ПРИВАТНІ БУДИНКИ
Монтаж вентильованого фасаду на приватному будинку – тренд останніх років. Але якщо раніше використовувалися переважно вінілові або металеві сайдингові панелі, то сьогодні значну частку ринку займають:
НЕВЕЛИКІ СПОРУДИ: автомийки, кафе, магазини
Будинки з невеликою площею фасадів найчастіше виступають об’єктами для оздоблення. Вибір конструкції НВФ визначаються насамперед дизайном, який має бути досить привабливим, щоб виділяти будівлю в однотонному міському середовищі:
ФАСАДИ ДЛЯ ТРЦ І ОФІСНИХ БУДІВЕЛЬ
Оформлення фасаду торгово-розважального або офісного центру – це масштабний проект, реалізувати який може лише велика компанія. При цьому вибір матеріалу залежить від доступного бюджету, а також від поставленого завдання:
ПАРКІНГИ, СКЛАДИ ТА ВИРОБНИЧІ ПРИМІЩЕННЯ
Використання підвісних вентильованих фасадів при оформленні таких об’єктів як паркінги або виробничі приміщення також цілком виправдане. У цьому першому плані виходить не дизайн об’єкта, а функціональність обробки. Тут вибір досить простий:
Для оформлення лицьових поверхонь будівель сьогодні використовуються різні види вентильованих фасадів – касетні, панельні, рейкові і т.д. Вивчивши особливості матеріалів, які використовуються для монтажу таких фасадів, проаналізувавши їх основні переваги та проконсультувавшись із фахівцями, ви зможете підібрати той варіант, який ідеально підійде вам – як на вигляд, так і за експлуатаційними якостями.