Паркан на схилі: як зміцнити ділянку за допомогою огорожі
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
5 Грудня, 2019
771  

Паркан на схилі: як зміцнити ділянку за допомогою огорожі

Zabor-na-sklone

«Будинок на пагорбі» – це, звичайно, гарно, але з практичної точки зору досить клопітно. Вся справа в тому, що за винятком рідкісних випадків, коли пагорб утворений масивною скелястою   основою, рано чи пізно ділянка  буде страждати від переміщень грунту. Боротися з цими переміщеннями можна і потрібно,  один із способів – встановлення надійної огорожі.

Як і навіщо зміцнювати схили?

Основне завдання зміцнення схилів – зменшення вертикальної рухливості ґрунтів. Якщо схил ділянки досить крутий, то навіть в сухому стані грунтові маси будуть поступово «сповзати» вниз. При зволоженні грунту ситуація значно ускладнюється, що може привести до таких наслідків:

 • Оголення фундаменту чи  його деформації.
 • Оголення або пошкодження комунікацій.
 • Змиву подорожнього шару грунту.
 • Пошкодження огорож та  парканів, встановлених без урахування рухливості основи.
Zabor-na-sklone

Щоб зменшити рухливість пластів землі, їх необхідно закріпити тим чи іншим способом. Найчастіше для цього застосовують комплекс різних заходів:

 • Облаштування дренажної системи та  системи водовідведення для зменшення обсягу вологи, що потрапляє в грунт.
 • Посадка рослин з розгаладженою корневою системою (дерева, чагарники, трави, що утворюють дерновий покрив) для фіксації верхнього шару грунту.
 • Облаштування підпірних стінок та інших захисних споруд.
 • Встановлення  парканів уздовж та  поперек схилів.

Саме останню технологію – зміцнення ґрунтів на схилі шляхом встановлення огорожі – ми і розглянемо максимально докладно.

Особливості проектування огороджень на схилах

При розробці проекту огорожі на ділянці, частина якого знаходиться на схилі, потрібно враховувати:

Площа території (від неї залежить протяжність парканів).
Напрямок схилів.
Характеристики грунтів.
При проектуванні потрібно врахувати, що паркани, встановлені вздовж схилу та поперек нього (особливо в нижній частині) повинні мати різну конструкцію:

Zabor-na-sklone
 • Основна складність перепроектування  огорожі, яка розташовується вздовж схилу – вибір оптимального рівня. Її можна зробити ступінчастою (кожна секція трохи нижче попередньої) або діагональної (верхній край паркану знаходиться на одній похилій лінії).
 • Перший варіант – зі  ступінчастою огорожею – набагато простіше в реалізації. Та й естетичним такий паркан можна зробити без зусиль, особливо якщо схил має невеликий кут при великій  протяжності. Використання набраних огорож модульного типу з металевих ламелей від заводу «Мехбуд» дозволяє монтувати надійні та  гарні огорожі на схилах різної крутизни.
parkan-na-sxuli

Зверніть увагу! Іноді виникає необхідність в забезпеченні максимальної безпеки та противності ділянки. У цьому випадку кожна наступна секція робиться трохи вище попередньої – так, що після їх встановлення їх верхні краї знаходяться на одному рівні. На жаль, реалізація такого проекту можлива тільки тоді, коли перепад висот в рамках ділянки не перевищує 2-3 метрів.

 • Варіант з похилим краєм огорожі теж реалізуємо. Але разом  з тим необхідно підрізати частини секцій під кутом або набирати їх з вертикальних елементів різної висоти.
Zabor-na-sklone

При поперечному  встановлені  огорожі в нижній частині схилу вона (а точніше, її основа) виконує функцію підпірної стінки. Тому необхідно, щоб глибина фундаменту була значною (не менше 1/3 від висоти паркану), а його товщина мінімізувала ризик деформації. Ставити паркани в нижній частині схилу без закладки капітальної залізобетонної  основи , тобто на одних стовпах, недоцільно – при нерівномірних переміщеннях грунту конструкція неминуче деформується вже через 1-2 роки після монтажу.

Монтаж паркану на схилі

Підготовка основи

Коли ви встановлюєте паркан на схилі, то для зміцнення ґрунтів та для забезпечення надійності конструкції важливо закласти максимально ефективний фундамент:

Zabor-na-sklone
 • Роботи над проектом та  перенесенням проекту в натуру потрібно довірити професіоналам. Тільки в цьому випадку будуть враховані всі фактори, а рівень паркану  буде обраний вірно – «на око» виставити секції на досить крутому схилі не вийде.
 • Розмітка наноситься на місцевість максимально ретельно, та періодично контролюється я нівеліром. По розмітці копаються траншеї для заливки основи : їх глибина та  ширина підбирається з урахуванням габаритів паркану.
 • Фундамент для кожної секції або групи секцій виводиться на окремий рівень, та тим часом загальна стрічкова основа  робиться нерозривною. Завдяки цьому конструкція отримує надійний захист від сповзання по схилу.
Zabor-na-sklone

Важливо! На надійність фундаменту безпосередньо впливає парусність секцій огорожі. Щоб знизити навантаження на підземну частину основи, бажано встановлювати вентильовані секції, такі як «Ранчо» або «Жалюзі» – вони мають меншу парусність.

parkan-na-sxuli
 • Фундамент обов’язково армується та  заливається бетоном. Для захисту від вологи опалубку бажано закривати  поліетиленом: така конструкція прослужить довше при мінімальному подорожчанні.
 • Підземну частину основ, які монтуються впоперек схилу. Можна посилити бутовим каменем.

Особливу важливість уявляє правильне встановлення  опорних стовпів. Вони повинні бути досить міцними, в той же час бетонувати їх потрібно  суворо  вертикально. Надійні опорні стовпи з профільованої труби або металопрокату виступають в ролі ребер жорсткості для всього фундаменту.

Встановлення  огорожі

Перед початком монтажу самої огорожі потрібно перевірити вертикальність встановлення  опорних стовпів. Якщо при полімеризації бетону вони покосилися, то їх положення потрібно відкоригувати

Zabor-na-sklone

Сам монтаж огорожі, особливо металевої, яка збирається за модульним принципом , не уявляє особливих складнощів. При встановленні важливо міцно фіксувати елементи на опорних стовпах, а також стежити за тим, щоб верхній край кожної секції був на встановленому проектом рівні.

Висновок

Використання легких, але в той же  міцних  металевих парканів від заводу «Мехбуд» дає можливість не тільки захистити ділянку, а й зміцнити її схили. Завдяки невеликій  масі самих секцій можна закладати глибоку основу, яка відіграє роль «опорної стіни», не даючи грунту змішатися, та  захищає опорну конструкцію огорожі від деформації.

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі