Не торкаючись юридичних та фінансових аспектів локдауна, зосередимося на тому, в чому розбираємося досить добре – на мікрокліматі приміщень. Будь-який комерційний об’єкт являє собою досить складну інженерну систему, і саме взаємодія всіх компонентів цієї системи дозволяє підтримувати об’єкт в робочому стані. З іншого боку, для цієї підтримки необхідно виділяти ресурси – і чим більшим буде об’єкт, тим більше ресурсів буде потрібно.
У звичайний час витрати на підтримку функціонування – обігрів, вентиляцію, кондиціювання – покриває прибуток. Але коли прибутку немає через обмеження на роботу, витрати нічим не компенсуються, тому для їх мінімізації велика частина інженерних мереж на об’єкті просто припиняє роботу. Залишаються елементи критичної інфраструктури – але найчастіше опалення і вентиляцію відключають в першу чергу.
Це дійсно дає можливість зменшити витрати, причому істотно. Але в холодну пору року, і навіть в весняно-осінній період відмова від обігріву приміщень, а також від примусової циркуляції повітря призводить до радикальних змін в мікрокліматі. Основних факторів буде два:
- Зниження температури нижче певної межі.
- Підвищення вологості (як за рахунок зменшення температури, так і за рахунок відключення циркуляції).
Обидва ці чинники призводять до того, що законсервований об’єкт починає руйнуватися в рази швидше, ніж при самій інтенсивный експлуатації.