20+ стильних рішень кубообразної стелі для ресторанів.
25 Квітня, 2023
3383  

20+ стильних рішень кубообразної стелі для ресторанів.

Нормативні документи

Встановлення металевих стель в кафе та ресторанах повинно відповідати певним нормативним документам та вимогам, щоб забезпечити безпеку та комфорт відвідувачів. Основні нормативні документи, які регулюють встановлення металевих стель в кафе та ресторанах, наведено нижче:

 1. ДБН В.2.6-98:2013 “Металоконструкції. Основні положення проектування”. Цей документ містить вимоги до проектування металоконструкцій, включаючи вимоги до конструкцій стель.
 2. Санітарні норми та правила СНиП 2.04.05-91 “Обладнання кафе, барів та ресторанів. Санітарні вимоги”. Цей документ містить санітарні вимоги до обладнання кафе, барів та ресторанів, включаючи вимоги до матеріалів, з яких виготовляються стелі.

Популярність і успіх ресторанів і кафе в багатьох випадках залежить від стильного, затишного і оригінального дизайну інтер’єру. Без сумніву стеля є однією з головних складових інтер’єру будь-якого приміщення. Стильний дизайн стелі може повністю змінити зовнішній вигляд ресторанів і кафе.Пропонуємо Вам ознайомитися з основними вимогами до стель в ресторанах і кафе, а також подивитися 20+ цікавих рішень оформлення стельового простору ресторанів та кафе.

Вимоги до стель в ресторані

Кафе і ресторани – приміщення з досить специфічним температурним і вологим режимом. Крім того, параметри внутрішнього середовища в таких закладах безпосередньо залежать і від їх площі (великі і маленькі кафе відрізняються кардинально), і від їх конфігурації (порівняйте стейк-хаус з відкритим грилем і невелике кафе, в якому з нагрівальних приладів – кавоварка і мікрохвильовка) .

Відповідно, вимоги до стель в таких приміщеннях теж будуть відрізнятися. Тому тут варто говорити про якийсь універсальний перелік:

 • Привабливий зовнішній вигляд. В першу чергу це стосується стель, які знаходяться в клієнтській частини ресторану: саме вони повинні виглядати бездоганно і ідеально гармоніювати з інтер’єром. Це стосується як форми стельових панелей (саме з цієї точки зору кубообразні стелі виглядають найбільш доречно), так і кольорового рішення.
 • Стійкість до зовнішніх впливів і довговічність. Для кафе і ресторанів може бути характерна підвищена вологість – позначається вплив кухні. Тому стелі часто страждають від впливу вологи і корозії. Уникнути цього можна, спочатку вибравши для стелі матеріал, що не боїться підвищеної вологості і перепадів температури – наприклад, оцинковану сталь з полімерним захисно-декоративним покриттям.
 • Можливість маскування комунікацій. Люди в ресторані рідко звертають увагу на стелю, але це не означає, що дроти і повітроводи систем вентиляції можна розміщувати відкрито. Для більшості дизайнерських схем маскування комунікацій буде вельми бажано, до того ж дуже важливо зберегти можливість доступу до проводки або вентиляційних труб для проведення обслуговування і ремонту.
 • Простота підтримки санітарного стану. Якщо в житлових будинках і громадських будівлях ця шкода чи буде пріоритетною, то для ресторану можливість швидкого очищення стелі від пилу, забруднень і жирових відкладень дуже важлива. Саме тому в обробці стель намагаються не використовувати пористі матеріали, віддаючи перевагу металу з полімерним покриттям.
  Аналізуючи всі перераховані вище вимоги, фахівці дійшли висновку, що одним з найкращих варіантів стельової обробки для ресторану або кафе буде встановлення підвісної конструкції зі сталевих панелей. Якщо ж говорити про дизайн, то серед металевих підвісних стель саме кубообразні конструкції виглядають найбільш доречно.
 • 12
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6 1
 • 8
 • 7
 • 11
 • 9 1
 • 10

Основні вимоги, які повинні дотримуватись при встановленні металевих стель в кафе та ресторанах, включають:

 1. Матеріали: металеві стелі повинні бути виготовлені з якісних матеріалів, які відповідають санітарним вимогам та не мають шкідливого впливу на здоров’я людей.
 2. Конструкція: металеві стелі повинні бути розраховані на вагу світильників та іншого обладнання, що буде встановлюватись на них. Конструкція повинна бути достатньо міцною та стійкою, щоб уникнути небезпеки обвалення стелі.
 3. Монтаж: монтаж металевих стель повинен виконуватись з дотриманням правил безпеки та з використанням відповідного обладнання. При монтажі необхідно також дотримуватись вимог до протипожежної безпеки, зокрема щодо встановлення спеціальних систем пожежогасіння та забезпечення доступу для пожежної охорони.
 4. Експлуатація та обслуговування: металеві стелі повинні регулярно перевірятись на наявність пошкоджень та вчасно ремонтуватись. Також варто забезпечити правильне підтримання та очищення стелі від пилу та інших забруднень.
 5. Гігієна: металеві стелі повинні бути легко очищуватись від пилу та забруднень. Вони повинні мати гладку поверхню без вибухів та виемок, що можуть збирати бруд. Для забезпечення гігієни на металевих стелях не повинні утворюватись конденсат, грибок, пліснява та інші забруднення.
 6. Протипожежна безпека: металеві стелі повинні відповідати вимогам протипожежної безпеки, зокрема щодо встановлення спеціальних систем пожежогасіння та забезпечення доступу для пожежної охорони.

При встановленні металевих стель в кафе та ресторанах, необхідно дотримуватись нормативів та вимог, щоб забезпечити безпеку та комфорт для відвідувачів. Розраховуючи на міцність та стійкість конструкції стелі, можна бути впевненим, що вона прослужить на довгі роки та забезпечить безпеку відвідувачів.

Види стелі для ресторанів та кафе

При облаштуванні ресторану або кафе одним із ключових елементів є стеля, яка створює атмосферу затишку та комфорту для відвідувачів. Вибір стельової конструкції залежить від багатьох факторів, таких як стиль закладу, функціональність та дизайнерські рішення.

Класичні типи стель для ресторанів і кафе включають гіпсокартонні стелі, натяжні стелі, дерев’яні стелі та металеві стелі. Однак, на сьогоднішній день найбільш популярним матеріалом для стелі є метал.

Ось кілька видів стель, які широко використовуються в дизайні ресторанів та кафе.

 • Кубоподібна стеля: така стеля має форму куба і може бути використана для створення ефекту об’єму в приміщенні. Вона чудово підходить для сучасних інтер’єрів.
 • Прямокутна стеля: це найпоширеніший вид стелі, яка може імітувати традиційні карнизи та прямі лінії. Вона може бути використана для створення чистого та сучасного інтер’єру.
 • Рейкова стеля: така стеля є сіткою з горизонтальних і вертикальних елементів, які створюють ряди осередків. Вона чудово підходить для традиційних та класичних інтер’єрів.
 • Касетна стеля: це стеля із квадратними або прямокутними панелями, які створюють геометричний візерунок. Вона може бути використана для створення сучасного та стильного інтер’єру.
 • viber 2023 03 15 11 17 09 884 1
 • viber 2023 03 15 11 17 11 250 1
 • viber 2023 03 15 11 17 11 841 1
 • viber 2023 03 15 11 17 12 458 1
 • viber 2023 03 15 11 17 13 725 1
 • viber 2023 03 15 11 17 10 592 1

Рішення заповнення стельового простору в ресторанах і кафе

Сучасні дизайнери все частіше стали використовувати кубообразну стелю в інтер’єрі. Це пов’язано з тим, що даний вид стелі поєднує в собі

 • простоту монтажу,
 • прекрасний зовнішній вигляд
 • відмінні функціональні характеристики.

Комбінуючи різні кольори і розміри кубообразної стелі можна підкреслити фірмовий стиль будь-якого ресторану або кафе.

kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok
kyboobraznui-potolok

Максимум світла і свіжого повітря, а також збільшення простору – це те, що дасть установка кубообразної стелі у Вашому кафе, барі чи ресторані.

Кубообразна стеля – ідеальне рішення для інтер’єрів в стилі «лофт».

author
Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі