Металеві підвісні стелі для басейнів та аквапарків
21 Квітня, 2023
1110  

Металеві підвісні стелі для басейнів та аквапарків

Високі експлуатаційні якості оздоблювальних матеріалів – одна з основних вимог, що висуваються до стелі в басейнах, аквапарках та будь-яких приміщеннях з дуже високою вологістю.

Металеві підвісні стелі від заводу «Мехбуд» мають всі властивості, регламентовані СНиП до облицювання внутрішніх поверхонь до приміщень, призначених для занять водними видами спорту, а також для проведення санітарно-гігієнічних процедур.

Такі стелі підходять для встановлення в приміщеннях будь-якої конфігурації та будь-якого розміру. Можуть використовуватися при 100% вологості, постійних перепадах температури та випаданні конденсату.

podvesnoj-potolok

Нормативи та вимоги до стелі в басейні

При будівництві басейнів важливо не тільки правильно підібрати матеріали для стін і підлоги, але й встановити якісні та безпечні стелі. Забезпечення надійності та довговічності стель у басейнах вимагає дотримання певних нормативів та вимог.

Основні нормативні документи, що регулюють встановлення стель у басейнах, наведено нижче:

 • 6ДБН В.2.2-16:2017 “Будівництво плавальних басейнів та фонтанів”. Цей документ містить загальні вимоги до проектування та будівництва плавальних басейнів та фонтанів, включаючи вимоги до стель.
 • ДБН В.2.6-22:2010 “Конструкції залізобетонні, залізоструминні та залізобетонні зі стальними елементами. Основні положення проектування”. Цей документ містить вимоги до проектування залізобетонних та залізоструминних конструкцій, включаючи вимоги до конструкцій стель.
 • ДБН В.2.6-98:2013 “Металоконструкції. Основні положення проектування”. Цей документ містить вимоги до проектування металоконструкцій, включаючи вимоги до конструкцій стель.
 • Санітарні норми та правила СНиП 2.04.05-91 “Обладнання плавальних басейнів. Санітарні вимоги”. Цей документ містить санітарні вимоги до обладнання плавальних басейнів, включаючи вимоги до матеріалів, з яких виготовляються стелі.

Основні вимоги, які повинні дотримуватись при встановленні стель у басейнах, включають:

 • Матеріали та конструкція стелі повинні бути водонепроникними та не піддаються корозії в умовах високої вологості.
 • Матеріали стелі повинні мати високу міцність та стійкість до впливу агресивних середовищ, які зустрічаються в басейні, зокрема до хлорованих вод.
 • Стеля повинна бути плоскою та рівною, без яких-небудь виступів, щоб уникнути травмування при плаванні або заняттях спортом.
 • Встановлення стелі повинно відповідати вимогам протипожежної безпеки, зокрема використання вогнестійких матеріалів та застосування систем автоматичного пожежогасіння.
 • Системи вентиляції та кондиціювання повітря в басейні повинні бути розроблені з урахуванням встановленої стелі та забезпечувати відведення вологи та запобігання утворенню конденсату.
 • Під час монтажу та експлуатації стелі повинні дотримуватися вимог безпеки праці, зокрема використовувати особисті засоби захисту та розташовуватися на підмостках або лебідках згідно з вимогами охорони праці.
 • Після монтажу стелі та перед заповненням басейну водою, необхідно провести відповідну перевірку на герметичність та міцність конструкції.

Зазначені вимоги і нормативи необхідно враховувати при проектуванні, монтажі та експлуатації стель у басейнах, щоб забезпечити безпеку людей та довговічність конструкцій. Варто також звернути увагу на інші вимоги щодо властивостей матеріалів, які використовуються для виготовлення стель у басейнах, а також на правила їх зберігання та транспортування.

Необхідно також враховувати особливості монтажу та демонтажу стель, включаючи заходи з безпеки праці, щоб уникнути травматизму робітників та пошкодження конструкцій. Крім того, важливо забезпечити правильне підтримання та обслуговування стель, зокрема регулярну інспекцію та усунення будь-яких пошкоджень, які можуть загрожувати безпеці користувачів басейну.

Отже, вимоги та нормативи щодо встановлення стель у басейнах є дуже важливими та потрібними для забезпечення безпеки та довговічності конструкцій. Вони допомагають зменшити ризики травм та забезпечити правильну експлуатацію басейнів на довгі роки. Тому при будівництві басейнів необхідно дотримуватися цих вимог та нормативів, щоб забезпечити безпеку та комфорт користувачів.

Специфіка вологих приміщень та вимоги до стелі

При оздобленні приміщень з підвищеною вологістю (ванні кімнати, душові, басейни, оранжереї, корпуси аквапарків тощо) одним із складних завдань для проектувальників стає вибір оздоблювальних матеріалів для стель. Складність обумовлюється специфікою мікроклімату в таких приміщеннях та особливостями їх експлуатації:

 • По-перше, вологість повітря у них перевищує середню норму в рази, що призводить до набухання традиційних матеріалів та втрати ними своїх характеристик.
 • По-друге, в результаті появи бризок, крапель або просто конденсатоутворення на поверхню стелі впливає рідка вода, що також призводить до руйнування багатьох матеріалів.
 • По-третє, крім високої вологості для більшості таких приміщень характерні також перепади температур (або просто більш висока температура). Така дія призводить до деформації багатьох елементів обробки.
 • Нарешті, якщо мова йде про ванні кімнати або басейни, потрібно враховувати і такий фактор як прибирання, що періодично приводяться. Вони пов’язані не тільки з механічним впливом на стелю та її зволоженням, але і з дією побутової хімії – вона теж може впливати на зовнішній вигляд та міцність матеріалів.

Виходячи з цього, можна сформулювати перелік вимог до матеріалів, які будуть використовуватися при обробці стель у вологому приміщенні:

 • Висока вологостійкість. Чим краще матеріал переноситиме перебування у вологому середовищі та періодичне намокання, тим більше буде термін його експлуатації.
 • Низький коефіцієнт температурних та вологих деформацій. Якщо при зміні вологості або температури геометрія елементів обробки не змінюватиметься, то, по-перше, стеля зберігатиме свою початкову конфігурацію (не з’являться перекоси та інші дефекти). По-друге, збережеться висока міцність кріплення, і надійність стельової обробки не буде знижена.
 • Стійкість до корозії. Вологість і висока температура – ідеальні умови для появи іржі, тому всі металеві деталі в обробці повинні бути виготовлені зі сплавів, мало схильних до корозії, або надійно захищені полімерними покриттями або порошковими фарбами.
 • Хімічна інертність. Матеріал, який використовується в обробці, повинен протистояти не тільки впливу вологи, але і впливу кислот та лугів, що утворюються при знезараженні води або є компонентами миючих засобів.

Цим якостям відповідають лише деякі матеріали. Тому при обробці приміщення з підвищеною вологістю застосовують або пластик, або металеві рейки, касети або панелі із захисним покриттям.

При цьому металеві стелі мають ряд переваг у порівнянні з пластиковими: вони міцніші, довговічніші, і практично не деформуються при перепадах температури. Корозійна стійкість таких виробів безпосередньо залежить від якості захисно-декоративного шару та технології його нанесення – з цієї точки зору саме металеві стелі заводу «МехБуд» виглядають особливо вигідним рішенням.

Основні характеристики металевих підвісних стель для басейнів та аквапарків

В інтер’єрі приміщень з підвищеними вимогами до вологостійкості можуть використовуватися як рейкові, так і металеві панельні підвісні стелі.

Вони виготовляються на заводі “Мехбуд” з оцинкованої сталі та алюмінію, які мають наступні властивості:

 • Підвищена стійкість до корозії. Загальновідомо, що цинк піддається корозії в 10 разів повільніше за сталі і дуже добре адгезує з нею. Тому, при порушенні цілісності металевого листа (наприклад, отвори для шурупів), навіть у приміщеннях з підвищеною вологістю, поверхня не іржавіє.
 • Міцним покриттям. Металеві поверхні пофарбовані за технологією нанесення полімерних порошкових фарб. Це екологічно чиста та безвідходна технологія забезпечує надійність покриття і при цьому не обмежує фантазії дизайнера.
 • Простота встановлення. Нескладний монтаж підвісних металевих стель дозволить у стислий термін оформити стельовий простір басейну, не затягуючи термін введення будівлі в експлуатацію.
 • Стильний вигляд. Колірна гама металевих підвісних стель може втілити будь-яку оригінальну ідею дизайну аквапарку або басейну.
podvesnoj-potolok

Вибираємо стелю для басейну в 2023 році: конструкція та дизайн

Плануючи облаштування басейну або його реконструкцію в 2023 році, варто заздалегідь продумати, які матеріали для обробки стельового перекриття тут будуть застосовні. Вибір на користь металевих деталей практично очевидний, тому що, крім них, не так багато матеріалів можуть витримати тривалу експлуатацію в умовах підвищеної вологості.

Моделі стель

Як правило, в басейнах і аквапарках стелі роблять суцільними – так щоб максимально ізолювати стелі стелі від вологи. Повну герметичність, звичайно, забезпечити не вдасться — але все одно комунікації за підвісною системою будуть захищені від потрапляння крапель та осідання конденсату.

Вибір конкретної моделі залежить насамперед від площі приміщення:

 • Для невеликих басейнів ідеальним рішенням буде рейкова стеля закритого типу. Рейкова конструкція легко монтується, а комбінування рейок, закріплених у різному напрямку. Дозволяє створити цікавий дизайн.
 • Басейн з великою площею стелі найкраще обробити з використанням стандартних стельових касет або панелей довільної форми (прямокутних, шестикутних, трикутних тощо). У першому випадку витрати будуть невеликими, у другому — ціна може бути помітно вищою, зате з’являється можливість реалізувати унікальні дизайнерські ідеї.

Чи доцільне застосування кубоподібних стель та стель Грильято у басейнах? Так, але у певних випадках. Якщо стельове перекриття розташоване досить високо, підвісна конструкція не повинна бути обов’язково суцільною. Хоча вимоги до гідроізоляції світильників та комунікацій звичайно, зростуть.

Кольорова гама

Використання металевої підвісної стелі в басейнах, аквапарках та інших приміщеннях з високою вологістю відкриває великі можливості для дизайнера. Трендами останніх років (у тому числі 2023 року) будуть:

 • Стелі у світлих відтінках – білому, бежевому, блакитному. Це універсальне рішення для зон рекреації, яке, мабуть, ніколи не втратить актуальності.
 • Стелі у кольорі «металік», а також дзеркальні стелі. Розташовані прямо над водяним дзеркалом, вони відбивають усі відблиски на воді, створюючи приємну атмосферу. Звичайно, якість дзеркального покриття повинна бути високою.
 • Стелі, що імітують дерев’яну обшивку. Це рішення для басейнів у невеликих СПА-комплексах: рейки та касети з покриттям PRINTECH чудово гармонують з елементами дерев’яного оздоблення. При цьому вони зовсім не бояться вологи та служать максимально довго.

Втім, тут все залежить від кольорової гами самого приміщення, в якому розташований басейн — благо, металеву стелю можна пофарбувати в будь-який відтінок RAL.

Переваги металевих підвісних стель для басейнів та аквапарків

Застосування металевої підвісної стелі від заводу «Мехбуд» у ванних кімнатах, душових, басейнах, аквапарках та інших вологих приміщеннях забезпечить:

 • Виконання санітарних та гігієнічних норм. Всі металеві елементи добре миються, не втрачають свій зовнішній вигляд під впливом хімічних миючих засобів, а також витримують миття струменем води під тиском.
 • Простий доступ до комунікацій, прихованих у стельовому просторі. У таких приміщеннях, зі складною системою вентиляції та відведення повітря, істотним є фактор доступності до всіх її компонентів. Монтаж підвісної металевої стелі проводиться на відкритій підвісній системі Т-24. Металеві панелі легко знімаються без демонтажу всієї системи.
 • Довговічний естетичний вигляд. Поверхня металевих рейкових і панельних стель не псується при 100% вологості, перепадах температур і утворенні конденсату.
 • Поліпшена освітленість. Всі елементи металевої підвісної стелі мають хорошу світловідбивну здатність. Також, в металевих панелях і рейках, встановлюються всі види світильників, що використовуються в стельових рішеннях,
 • Пожежна безпека приміщення. Всі моделі підвісних металевих стель виготовлені з вогнестійких матеріалів і відносяться до слабогорючих будівельних матеріалів, що відповідають ступеню горючості Г1.

Підвісні металеві стелі від заводу Мехбуд дуже гармонійно вписуються, доповнюють і прикрашають загальний інтер’єр басейну або аквапарку.

Їх характеристики по водостійкості, простота установки, елегантний зовнішній вигляд дозволяють швидко і легко створити чудовий стельовий простір в аквапарку або басейні будь-якого розміру та будь-якої конфігурації.

podvesnoj-potolok

Рекомендації щодо вибору та монтажу стель у вологих приміщеннях

Звертайтеся до спеціалістів заводу «МехБуд» — і вони допоможуть Вам:

 • вибрати оптимальний вид стелі з урахуванням особливостей проекту;
 • підібрати колірну гаму стельової системи та проконсультувати за видами покриттів;
 • розробити візуалізацію об’єкта/
podvesnoj-potolok

Вибір на користь металевих підвісних систем (рейкових, касетних та панельних стель) від заводу «МехБуд» дозволить швидко вирішити проблему з оздобленням вологого приміщення, чи то басейн, аквапарк, душова, чи ванна у звичайній квартирі. При цьому стельова конструкція вийде не просто естетичною, але й довговічною — це забезпечується за рахунок використання високоякісної сировини (оцинкована сталь, полімерні захисно-декоративні покриття) та суворого дотримання технологій протикорозійної обробки металу.

author
Иван Жилєнков
Про автора:

Профессиональный опыт: более 10 лет в сфере строительных  отделочных материалов. Свыше 100 завершенных объектов  различного назначения, на которых применены уникальные  потолочные решения. Разработ...

Детальніше