Фасади будинків: тренди 2018
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
27 Червня, 2018
4134  

Фасади будинків: тренди 2018

При виборі обробки для фасаду будівлі – як житлової, так і комерційної – варто враховувати, що ця обробка простоїть мінімум 10-15 років. Відповідно, щоб будинок, готель або торгово-розважальний центр і з часом виглядатили досить сучасно, потрібно при проектуванні орієнтуватися на найбільш актуальні тренди в зовнішньому оформленні будівель.

Тут, як і у внутрішній обробці, 2018 рік не можна назвати революційним. Швидше, можна говорити про більш чітке оформлення та формування раніше закладених тенденцій, і про втрату актуальності деякими технологіями фасадної обробки.

Основні тенденції 2018 року

Якщо говорити про найбільш важливі тенденції, які варті уваги в 2018 році, то в фасадній обробці професійні дизайнери рекомендують враховувати наступне:

 • Стримана кольорова гамма. Так, це правило працювало і раніше, але сьогодні варто обирати для обробки матеріали та вироби в спокійних тонах, відмовившись від яскравих, «кричущих» відтінків. Виняток становлять комерційні будівлі, яскраве забарвлення яких обумовлене корпоративною кольоровою гамою.
trendu-fasadov
 • Поєднання різних геометричних форм. Так, ще можна використовувати обшивку зі стандартних металевих рейок, касет або панелей. Нео якщо ви плануєте створити максимально сучасний дизайн, то варто або вибирати вироби не найпоширенішої форми (наприклад, шестигранники або трикутники різного розміру), або комбінувати різні матеріали (штукатурку з обшивкою панелями або цільні касети з фасадами-жалюзі).
trendovuy-fasad
 • Висока функціональність фасадів. З плином часу можливості фасадних конструкцій ростуть, і їх варто в повній мірі використовувати в обробці. Тому в 2018 році, поряд з поширеним металосайдингом та рейковими панелями, можна використовувати більш «просунуті» касети, або великогабаритні секції з встановленими під кутом поперечними ламелями (фасади-жалюзі від заводу Мехбуд).
  Це – лише сама загальна характеристика, яка, тим не менш, дає достатнє уявлення про тенденції що оформились в 2018 році . Нижче ми розглянемо тренди, які будуть актуальними для різних типів будівель.

Приватні будинки

Оздоблення фасадів приватних будинків – сфера досить консервативна. У всякому разі, тут все більше залежить не від поточного тренду, а від стилю самого будинку. Втім, деякі тенденції в дизайні теж можна виділити:

Trendovuy-fasad
 • В останні роки популярність штукатурних фасадів знижується. В першу чергу це стосується фактурної штукатурки – «шуба», «короїд», «баранчик» і т.д. використовуються в обробці все рідше. Оптимальним вибором в даному випадку буде досить рівна штукатурка, пофарбована в неяскраві тони.
 • Приблизно так само виглядає ситуація з облицюванням: ні натуральний, ні штучний камінь не розглядаються в якості матеріалів, придатних для сучасного оздоблення. Виняток становлять цоколі, які можна облицьовувати як натуральним каменем, так і цокольним сайдингом з теплоізоляційним шаром.
 • Популярність вінілового сайдингу в 2018 році все ще висока, але експерти відзначають тенденцію до зниження попиту на цей матеріал. Мабуть, грає роль невисока оцінка його довговічності на підставі аналізу вже реалізованих проектів.
Trendovuy-fasad

Поряд з про зниженням попиту на ПВХ-панелі для зовнішньої обробки можна сміливо говорити про зростання сегмента металлосайдингу і рейкових фасадних конструкцій. Ці матеріали і раніше активно застосовувалися в приватному будівництві, але сьогодні дедалі ширший асортимент дозволяє підібрати металевий сайдинг майже для будь-якого дизайнерського рішення.
Досить сучасним вибором може стати оздоблення будинку сайдингом під брус або оциліндрованої колоди. При цьому бажано обирати якісні панелі, колір і текстура яких імітують зовнішній вигляд натурального дерева.

Багатоквартирні житлові будинки

Оздоблення фасадів багатоквартирних будинків – завдання, актуальне не тільки при зведенні новобудов. Застарілий житловий фонд теж потребує реставрації, і тут теж важлива і функціональність фасадної конструкції, і її довговічність, та привабливий зовнішній вигляд.

5

Але якщо з приватним будинками все не так складно, то багатоквартирні будинки зазвичай є частиною міської забудови. На них поширюються визначені обмеження, які не завжди дозволяють реалізувати оптимальну (з точки зору дизайну і енергозбереження) схему фасадної обробки:

 • Так, при обробці фасадів будівель, що мають історичну цінність, навіть в 2018 році можуть застосовуватися в основному традиційні технології. Не допускається ні фасадна теплоізоляція, ні монтаж вентильованих конструкцій – тільки оштукатурювання або облицювання натуральними матеріалами (бажано тими ж, які були спочатку використані в обробці будівлі).
 • Основна частина житлового фонду відбувається за традиційною схемою: пінопласт або пінополістирол + фасадна штукатурка. Незважаючи на те, що у цієї методики фасадної обробки є ряд недоліків, вона залишається популярною через фінансову доступностість
trendovuy-fasad
 • Елітне житло – і при будівництві під ключ, і при реконструкції – все частіше відбувається з використанням металевих фасадних панелей. Монтаж вентильованого фасаду з закладанням теплоізоляційних матеріалів під сталеву або алюмінієву обшивку дозволяє не тільки радикально змінити на краще будівлю, а й поліпшити кліматичні показники в квартирах за рахунок підвищення енергозбереження та нормалізації вентиляції.

Якщо говорити про тренд, то він один – більш активне використання навісних вентильованих фасадів. Так, поки в масовому будівництві застосовують в основному найдешевші фасадні панелі, але новобудови середнього і преміум-класу вже обробляють з використанням якісних та енергоефективних металлокассет.

Комерційна нерухомість

trendovuy-fasad

Об’єкти комерційної нерухомості – це окрема категорія будівель, тому при їх обробці незастосовні стандарти, які справедливі для житлових будинків. Крім того, при оформленні комерційної нерухомості дуже важлива візуальна складова, тому тренди в дизайні тут проглядаються особливо чітко.

Отже, що ж актуально в 2018 році?

Розширення можливостей скла і його похідних (ламіновані панелі, триплекс) дозволяє активно використовувати ці матеріали в фасадній обробці комерційних будівель. При цьому активне застосування безрамного кріплення дає можливість створювати більш складні конструкції, ніж ще 3-5 років тому, тому дизайнерів і проектувальників якщо що і обмежує, так це їх власна фантазія.

trendovyu-fasad
 • Мінусом скляних фасадів є їх висока вартість і складність в реалізації. Саме тому більш прості комерційні об’єкти – від офісних будівель до ТРЦ – активно використовують фасадні панелі і метал касети. Як правило, такі елементи виробляються на замовлення, що дає можливість виготовити деталі в корпоративних кольорах і зробити фасад «візитною карткою» або одним великим рекламним білбордом.
 • Поряд з традиційними панельними фасадами активно використовуються комбінації матеріалів: так, панелі і касети добре поєднуються з фасадними рейками з оцинкованої сталі або алюмінію. Також відмінним рішенням буде перекриття частини фасаду (можливо, заскленої) панелями-жалюзі (вони представлені в асортименті заводу «Мехбуд»). Такі конструкції ще не настільки популярні, але в 2017-2018 роках їх почали активно використовувати дизайнери всього світу.
Trendovuy-fasad

В цілому ж в 2018 році вектор розвитку технології зберігся – тому і тенденції в підборі фасадної обробки не можуть бути відкриттям для більшості фахівців. Так, традиційні технології фасадної обробки ще збережуть свою актуальність. Але якщо ви можете інвестувати в проект хоча б мінімальні кошти, і плануєте отримати гідний результат -придивіться до більш сучасних рішень на базі вентильованих навісних конструкцій.

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі