Комплексне опорядження АЗС від заводу «Мехбуд»
26 Квітня, 2023
1017  

Комплексне опорядження АЗС від заводу «Мехбуд»

Для встановлення стель та фасадів на автозаправочних станціях використовуються наступні ДБН:

 • ДБН В.2.2-22:2010 “Автозаправні станції. Основні вимоги до проектування та будівництва”. Цей документ визначає вимоги до проектування та будівництва автозаправочних станцій, включаючи вимоги до конструкцій, стель та фасадів.
 • ДБН В.2.2-11:2006 “Промислові будівлі та споруди”. Цей документ регулює вимоги до проектування та будівництва промислових будівель, включаючи вимоги до конструкцій, стель та фасадів.
 • ДБН В.2.2-3-2004 “Склади, магазини, виставкові зали та інші громадські будівлі”. Цей документ регулює вимоги до проектування та будівництва громадських будівель, включаючи вимоги до конструкцій, стель та фасадів.
 • ДБН В.2.2-4-99 “Будівництво підземних споруд”. Цей документ визначає вимоги до проектування та будівництва підземних споруд, включаючи вимоги до конструкцій, стель та фасадів.

У цих ДБН визначаються вимоги до матеріалів, які можуть бути використані для встановлення стель та фасадів, вимоги до конструкцій та методів їх монтажу, а також вимоги до безпеки та експлуатації. Зокрема, вимагається відповідність конструкцій та матеріалів вимогам з протипожежної безпеки та міцності. Також встановлюються вимоги до зовнішнього вигляду фасадів та стель для забезпечення естетичного вигляду та відповідності архітектурному стилю будівлі.

Основні засади монтажу стель та фасадів  згідно ДБН В.2.2-22:2010 “Автозаправні станції. Основні вимоги до проектування та будівництва”.

ДБН В.2.2-22:2010 “Автозаправні станції. Основні вимоги до проектування та будівництва” містить вимоги до монтажу стель та фасадів на автозаправочних станціях. Основні засади монтажу включають:

 • Вимоги до матеріалів: Матеріали для стель та фасадів мають бути відповідні до вимог з міцності, експлуатаційної безпеки та естетичного вигляду. Зокрема, вимагається відповідність конструкцій та матеріалів вимогам з протипожежної безпеки.
 • Монтаж конструкцій: Конструкції стель та фасадів мають бути монтовані відповідно до проектної документації та вимог виробника. Наприклад, монтаж фасадних панелей має проводитися з урахуванням вітрових та снігових навантажень, а монтаж стель – з урахуванням ваги конструкції та забезпечення необхідної жорсткості.
 • Вимоги до безпеки: Монтаж стель та фасадів має проводитися з урахуванням вимог з протипожежної та експлуатаційної безпеки. Наприклад, монтаж панелей фасаду має проводитися з дотриманням вимог з протипожежної безпеки, а монтаж стелі – з урахуванням забезпечення надійності кріплення та відповідної вентиляції.
 • Вимоги до естетики: Конструкції стель та фасадів мають відповідати вимогам до зовнішнього вигляду та естетичної гармонії з оточуючим середовищем.
 • Контроль якості: Вимоги до монтажу стель та фасадів повинні бути дотримані і контрольовані відповідними спеціалістами для забезпечення надійності та безпеки конструкцій. Контроль якості включає перевірку дотримання технічних вимог до матеріалів, якість монтажу та відповідність проектуванням.
 • Забезпечення доступу до комунікацій: При монтажі стель та фасадів потрібно забезпечувати доступ до комунікацій (електрики, вентиляції, опалення тощо), що забезпечує зручну експлуатацію та технічне обслуговування.
 • Захист від впливу навколишнього середовища: Конструкції стель та фасадів повинні бути захищені від впливу агресивних середовищ, таких як хімічні речовини, забруднення повітря та волога. Для цього можуть використовуватися спеціальні матеріали, які забезпечують захист від корозії та інших видів деградації.

Важливо відзначити, що зовнішній вигляд та дизайн стель та фасадів є важливим аспектом в будівництві автозаправочних станцій. Це може вплинути на сприйняття клієнтів та їх рішення щодо вибору станції. Тому необхідно дотримуватися естетичних вимог та забезпечити гармонійне поєднання конструкцій з оточуючим середовищем.

Відповідно до ДБН В.2.2-22:2010, проектування та монтаж стель та фасадів на автозаправочних станціях мають проводитися з урахуванням вимог безпеки, міцності та естетичного вигляду. Контроль якості та дотримання вимог мають забезпечуватися відповідними спеціалістами.

fasad-azs

Комплекс будівель автозаправних станцій (АЗС) у фірмовому стилі компанії-замовника традиційно облицьовується металевими й металлокомпозитными панелями.

Багато будівельних компаній знають завод «Мехбуд» як надійного партнера, що спеціалізується на виробництві лицювальних елементів з металу для фасадного облицювання комплексу будівель АЗС.

Завдяки багаторічному використанню тільки незаймистих матеріалів в облицюванні будівель автосервісу, будівельні компанії стали більш вимогливі до дотримання норм пожежної безпеки й використовують переважно пофарбовану оцинковану сталь і алюміній для опорядження АЗС.

У комплекс будівель АЗС входять:

 • навіс із опорними колонами над під’їзним майданчиком до бензозаправних установок,
 • будівля операторних і магазину,
 • інформаційна стела,
 • в’їзна група
 • й покажчики.

Характерними елементами, що відрізняють одну АЗС від іншої, є фриз навісу й інформаційно-рекламна стела з назвою й логотипом заправки. Стела й світловий фриз навісу ─ це головні орієнтири для водіїв, які повинні бути помітні вдень і вночі. Тому, при проектуванні їх конструкції й зовнішньому оформленню надається особлива увага.

Касетне й рейкове облицювання АЗС «ОККО», вироблене на «Мехбуд», надає широкі можливості для архітектурного опорядження фасаду й декоративної обшивки будівель, забезпечуючи спеціальне вирізнення конструктивних особливостей будівлі кольором і формою лицювальних елементів.

11

Інформаційна стела має зварений металевий каркас, який є несучою конструкцією. Для її облицювання використовують алюмінієві або оцинковані металеві аркуші, з певним кольором полімерного фарбування й товщиною металу від 1 до 4 мм для протистояння вітровим навантаженням. На вертикальних і горизонтальних стиках касет, коробів або рейок утворюються ребра жорсткості, що забезпечують конструктивну міцність. Касети й короби із загнутими бортами кріпляться до каркаса так, що місця кріплення невидно зовні.

Фриз навісу крім розпізнавальної функції, виконує функцію парапету по периметру навісу, що забезпечує безпеку персоналу, котрий обслуговує світлову частину фриза. Для його виготовлення використовуються профільовані рейкові панелі й зігнуті металеві аркуші великої довжини, які звичайно кріпляться на заклепках до несучого профілю, встановленого на кронштейни.

Рівна поверхня металевої підвісної стелі навісу на великій площі утворюється за допомогою довгих рейкових панелей або касет, які кріпляться до підвісного оснащення. Заводом «Мехбуд» виготовляються стандартні рейкові стельові панелі із прогоном до 10 м і шириною від 165 до 400 мм і замовлені, шириною в діапазоні від 150 до 600 мм.

Вони мають певні переваги:

 • простий монтаж,
 • достатню пружність і міцність на прогин,
 • витримують багаторазовий монтаж/демонтаж,
 • протистоять погодним умовам
 • мають довговічне фарбування,
 • великий вибір кольорів та естетичний зовнішній вигляд.

Касети, як і рейки підвісних стель навісу – стандартна продукція заводу «Мехбуд». Завдяки невеликим розмірам 600х600мм, вони просто монтуються, технологічні, за необхідності легко демонтуються для встановлення й обслуговування стельових світильників і систем відеоспостереження. Обидві стельові системи ─ рейкова й касетна, – універсальні, надійні, пожежобезпечні, мають широку гаму кольорів та чудово виглядають, легко обслуговуються й досить економічні.

Обшивка підтримуючих колон з міжколонною перемичкою й оформлення місць роздачі палива виконуються пофарбованими листами металу зі збільшеною товщиною від 1 до 4 мм, адже вони піддані більш високому експлуатаційному навантаженню. На пофарбовану порошковою емаллю рівну поверхню металу легко наносяться необхідні позначки відповідно до фірмового стилю компанії-замовника.

Переваги застосування металевих коробів, касет і рейкових панелей у декоративному облицюванні колон полягають у високій міцності на прогин через велику товщину, достатню твердість, високу твердість на вдавлення; міцності кріплення, надійному фарбуванню, негорючості й економічності.

Фасад будівлі операторної й магазину облицьовують металевими касетами або профільованими рейками (металевим сайдингом), пофарбованими в необхідний колір фірмового стилю компанії-замовника.

Профільовані рейкові панелі заводу «Мехбуд» ─ одні з найбільш надійних на будівельному ринку завдяки конструкції «замкового» з’єднанні панелей між собою, розробленої підприємством. У результаті навісний фасад має вигляд єдиного цілісного елемента з високою міцністю на поперечне розтягання й прогин рейок. Ця властивість конструкції додає потужне ребро жорсткості, що збільшує міцність обшивки фасаду на прогин і надійність кріплення. Ці два фактори в одному із проектів комплексу АЗС «ОККО» стали вирішальними при виборі постачальника лицювальних елементів.

Також, виробничим підприємством була зроблена продукція для комплексного облицювання АЗС «Лукойл», LUXWEN, «Авіас», «Укрнафта», ТНК, БРСМ.

Який би не був проект будівель АЗС, завод «Мехбуд» готовий забезпечити повний комплект необхідних лицювальних металевих елементів для фасадного опорядження будівель, гарантуючи повну відповідність будівельним нормам й вимогам замовника.

Наш експерт з фасадів ─ Володимир Рубленко.

author
Владимир Рубленко
Про автора:

  Эксперт по фасадному строительству. Ведущий специалист по работе с корпоративными клиентами. ПрАТ “Завод Мехбуд”. Предоставление квалифицированной консультации по вопросам фасадн...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі