Фасади 2020: обираємо актуальні рішення
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
8 Січня, 2020
337  

Фасади 2020: обираємо актуальні рішення

fasadu 2020

Обираючи матеріали та технології, які будуть застосовуватись в фасадному оздобленні, в 2020 році потрібно враховувати цілий комплекс факторів. На першому місці, звичайно, доступний бюджет – але також важливо прийняти до уваги стійкість фасаду до навантажень та зовнішніх чинників, зовнішній вигляд, легкість  догляду та ін. Власне, революційних змін тут не передбачається – тенденції та тренди, актуальні для минулих років, будуть зберігатися та  проявлятись все більш чітко.

Основні тренди в фасадному  оздобленні

Передбачати, які матеріали будуть частіше обирати для фасадної обробки в 2020 році – завдання невдячне. Ринок досить динамічний, поява нових гравців та зміни цін на сировину (в першу чергу метал з полімерним покриттям і якісне фасадне скло) вносять свої корективи. Але все ж експерти в цій галузі відзначають кілька важливих трендів:

 • Відмова від традиційних технологій. Оштукатурювання фасаду – це методика, яка все рідше застосовується при зведенні новобудов чи  капітального ремонту будівель. Так, рівень витрат при такому оздобленні  нижче, але вологі  фасади в 2020 році продовжують втрачати популярність. Вони майже повністю пішли з комерційного сектора. Та й громадські будівлі частіше обробляють за іншими технологіями. Виняток – багатоквартирні будинки старої споруди: але тут грає роль величезний обсяг неутепленого житлового фонду, який обробляють виходячи принципу мінімізації витрат.
fasadu 2020
 • Вибір на користь сучасних матеріалів. Це може бути металева обшивка з полімерним захисно-декоративним покриттям, енергоефективне / мультифункціональне скло або сталь Cor-ten (покриття, що імітує іржу). У будь-якому випадку застосування цих матеріалів в фасадній обробці буде виправданим – в першу чергу з функціональної точки зору.
 • Органічне поєднання дизайну, функціональності і практичності. Це, мабуть, один з головний трендів останніх років. Вже недостатньо, щоб фасад будівлі мав низьку теплопровідність або добре переносив регулярні дощі. Важливо, щоб всі елементи фасадного оформлення становили цілісну картину. І одночасно  сама будівля була захищена від втрат тепла, перегріву в сонячні дні, інших кліматичних чинників.
fasadu 2020

Компанії, які  працюють в цьому сегменті ринку – в тому числі завод «Мехбуд» – пропонують достатню кількість рішень для оформлення фасадів. На які ж варіанти варто звернути увагу в 2020 році – розповімо в наступних розділах.

Фасади приватних будинків

Приватні будинки – в першу чергу через невелику площу фасадів – в майбутньому році можна оздоблювати  практично будь-якими матеріалами. Але все ж варто звернути увагу на більш сучасні рішення: так, вони дорожчі, але проте  вкладення будуть окупатимуться я за рахунок більшого терміну служби фасадної обробки, а також економії на обігріві / кондиціонуванні.

«Волога » технологія (утеплення полістирольними / мінераловатними плитами під штукатурку) сьогодні міцно влаштувалася в економ-сегменті. Так, її ще використовують , і доволі часто – але це саме той варіант, який обирають через брак  коштів. Якщо ж бюджет дозволяє , то вибір роблять на користь вентильованого фасаду. А в якості обшивки використовують:

 • Вініловий (тобто виготовлений з полівінілхлориду. ПВХ) сайдинг.
 • Композитні панелі, що включають полімерний теплоізоляційний шар.
 • Терасну дошку (як виготовлену з термообработанной деревини, так і композитну, з ДПК).
 • Металевий сайдинг, рейки, а також касети панелі зі сталі або алюмінію з захисно-декоративним полімерним покриттям.
fasadu 2020

Останні два варіанти стають все більш популярними через поступово (нехай і потроху)  ціни які знижуються. Крім того, обшивка металосайдингу чи  касетами дозволяє імітувати обробку натуральним деревом – використання технології Printech дає можливість робити металеве оздоблення  практично таким самим як і дерев’яне.

Багатоквартирні будинки та громадські будівлі

При обробці фасадів багатоквартирних будинків, як ми вже наголошували раніше, пріоритетом стає мінімізація витрат. Це ж стосується багатьох громадських будівель, особливо в бюджетній сфері: якщо вибір стоїть між відсутністю реконструкції і штукатурним оздобленням з утепленням, то обраним буде другий варіант.

Але навіть в цій сфері в 2019 та  в 2020 році вектор очевидний:

Для підвищення енергоефективності все частіше відмовляються від штукатурних фасадів на користь монтажу вентильованих конструкцій з утепленням на основі мінераловатних плит (вони забезпечують збереження природної вентиляції та більш ефективний захист від вогню).

fasadu 2020
 • Основний матеріал для фасадного оздоблення – металеві касети та  панелі. При масовій  реконструкції використовують фасадні касети в стандартних кольорах, але технологія дозволяє виробляти їх практично в будь-якому кольорі по каталогу RAL.
 • При оформленні фасадів громадських будівель використовуються також і інші матеріали, в першу чергу керамогранит та  штучний камінь. Але такі рішення будуть доречні лише там, де кам’яне облицювання гармонує з рештою архітектурного  ансамблю .
fasadu 2020

Комерційна нерухомість та промисловий сектор

Промислові об’єкти (виробничі приміщення, склади, цехи та ін.) в 2020 році (якщо вірити прогнозам експертів будівельного ринку) продовжать активно реконструювати. При цьому фасадам буде приділятися найпильніша увага – видатки на їх оформлення можуть бути досить великими, але їх потрібно розглядати як капітальну  інвестицію. Особливих інновацій в 2020 році в цьому сегменті не планується – хіба що помітним стане зростання популярності покриття Cor-ten .

fasadu 2020

Зовсім інша справа – комерційний сектор. Пов’язано це з тим, що сюди відносяться найрізноманітніші будівлі, починаючи від офісних і торгових центрів і закінчуючи автостоянками, кафе і ресторанами. Найбільш актуальними рішеннями для цієї галузі будуть:

 • Скляні фасади. Цей тренд незмінний з того моменту, як почали виготовляти скло, доволі  міцне для використання в фасадному  оздобленні. У 2020 частка засклених фасадів буде поступово знижуватися, але не через малу ефективність чи привабливість. А в першу чергу через зростання популярності альтернатив. Найбільш популярні рішення – використання тонованих або дзеркальних стекол, мультифункціональних стекол (взимку працюють як енергозберігаючі, влітку – як сонцезахисні). Можливе застосування стекол зі змінною прозорістю (вони вже з’явилися на ринку) – але все ж популярними вони стануть не раніше, ніж через 5-10 років. Тому що поки ціна у них дуже висока.
 • Панельні металеві фасади. Вгазагалі, універсальне рішення практично для будь-якого комерційного об’єкту. Металеві панелі з полімерним покриттям використовуються як окремо, так і в комбінації зі скляними панелями. В обох випадках за обшивкою можна приховувати комунікації і шар теплоізоляційних матеріалів.
 • Фасади-жалюзі. Використання фасадних панелей з діагональним розміщенням елементів дає можливість зберегти природне освітлення, і одночасно захистити фасад від прямих сонячних променів. З’явилися такі фасади на ринку вже досить давно (за сучасними мірками), але в 2020 експерти прогнозують зростання їхньої популярності як  в офісному будівництві,так  і в оздобленні  таких об’єктів як  парковка чи  автостоянка.

Замість висновку

2020 рік навряд чи буде знаковим для розвитку фасадної галузі – скоріше, можна казати  про розвиток та поглиблення вже сформованих  трендів. І все ж головною  рекомендацією експертів ринку буде поступова відмова від застарілих технологій на користь нових матеріалів. Так, витрати на оздоблення  фасадів можуть зрости (втім, не завжди зростання буде більшим) – але проте  термін служби будівлі збільшиться. А про дизайнерських переваги таких фасадів – скляних, облицьованих металлокассетамі або панелями-жалюзі – і говорити не варто!

author
Владимир Рубленко
Об авторе:

  Эксперт по фасадному строительству. Ведущий специалист по работе с корпоративными клиентами. ПрАТ “Завод Мехбуд”. Предоставление квалифицированной консультации по вопросам фасадн...

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі