Утеплення фасаду взимку. 2 частина
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
23 Серпня, 2019
636  

Утеплення фасаду взимку. 2 частина

Конструктивне вирішення навісного вентильованого фасаду, визначає йог вологість. При цьому потрібно орієнтуватися на коефіцієнт паропроникності шарів теплоізоляції й конструктивного шару. Рівень паропроникності конструкційного шару не може перевищувати 2 (м?•ч•Па) /мг, при цьому паропроникність матеріалів утеплювача має відношення до такого ж конструкційного показника, не менш 3:1.

Ізоляцію температури системи навісної вентиляційної фурнітури слід брати до уваги упускаючи показники термостійкості облицювання, адже фурнітура постійно позбувається вологи за допомогою вентилювання, тож застосовується коефіцієнт 0,5 до рівня термоізоляції повітряного замкненого прошарку.

yteplenie-fasada

Розрахунки термоізоляції фасаду

 

Розрахунки необхідної термоізоляції вираховуються за формулою:

ytfaszim_formula

Де:

 • наведений опір теплопередачі стіни, (м2•°С)/Вт, прийняте по таблиці 4 ДБН 23-02-2003;
 • конструкційний шар і термічна протидія, (м?•°С)/Вт;
 • термічний опір замкненого повітряного прошарку;
 • нижній рівень огороджувальної конструкції і показник теплообміну;
 • коефіцієнт тепловіддачі (на час холоду) зовнішньої огороджувальної частини фурнітури Вт/(м2• С).

З вище зазначеного можна зрозуміти, що вентильовані каркаси використовуються, ще із прадавніх часів і заслужили свою гарну репутацію надійних охоронців будинку від вологи й холоду. До нашого часу кріплення змінилися, а також змінилися матеріали й спектр застосування каркасів. Вище в тексті зазначено, що навісний вентильований фасад може вирішити проблеми як архітектурного, так і естетичного характеру, як, наприклад, нерівності стін або ж стати оригінальним дизайнерським рішенням, особливо враховуючи сучасну тенденцію до спрощення.

Також навісний вентильований фасад допоможе вберегти стіни від пошкоджень і вологи, зберегти тепло всередині, а в період зими й у енергозбереженні й енергоефективності…

yteplenie-fasada

Матеріали для монтажу навісного фасаду

У першій частині нашої статті ми вже торкалися переліку матеріалів, які використовуються для утеплення будівлі з використанням навісного вентильованого фасаду. Тут же варто зупинитися на цьому аспекті  більш детально:

 • керамічна плитка та  несучий  каркас повинні бути виготовлені з міцного металу з антикорозійним покриттям (зазвичай використовується оцинкована сталь). Застосування металу з захистом від корозії дозволяє продовжити термін служби конструкцій, прихованих за обшивкою, та  уникнути передчасного трудомісткого ремонту – він потрібен. Коли сама обшивка зберігає цілісність, а несучі частини починають ржавіти в теплому та вологому середовищі.

Важливо! Якщо фасад виготовлений з щільних матеріалів (бетон, повнотіла цегла), то для кріплення несучих конструкцій та кронштейнів використовуються елементи кріплення з металевими гільзами. При кріпленні фасадної обробки на досить пухкі матеріали (саман, пористі бетони) виправдано застосування пластикових гільз або хімічних анкерів. Металеві гільзи не забезпечать потрібну міцність фіксації, тому що при монтажі кріплення будуть  розбивати края  попередньо зробленого отвору.

 • Теплоізоляційні матеріали, які закладаються між фасадом та  шаром обшивки з металлокассет, повинні володіти малою теплопровідністю та гарною  проникністю.
 • Для повітря. Вище ми відзначали, що оптимальним вибором буде використання мінеральної вати (можливо – в комбінації зі скловолоконними панелями). Мінеральна (базальтова, кам’яна) вата у вигляді щільних плит чи матів володіє добрими  показниками опору теплопередачі, не розкладається під впливом вологи та  має мінімальну горючість. При цьому вона, на відміну від полімерних теплоізоляційних плит, зберігає паропроникність, тобто не перешкоджає природній вентиляції стінового огородження.
 • Останній бар’єр, який укладається під касети, панелі або рейки з металу – вітрозахисна мембрана. Вона виконує дві функції: мінімізує втрати тепла будівлею завдяки захисту від продування та запобігає потраплянню крапель води в товщу теплоізоляційного матеріалу.

Важливо! Не допускається використання в якості вітроізоляційних матеріалів паронепроникних плівок чи поліетилену. Можна застосовувати тільки паропроникні (супердифузійні) мембрани: вони не перешкоджають виходу водяної пари назовні, тому не створюють ризик утворення конденсату в просторі за обшивкою.

Що стосується самих елементів фасадної обшивки, то їх вибір досить великий. Універсальне рішення – фасадна касета з металу (оцинкована сталь або алюміній) товщиною 0,7-1,5 мм, рідше до 2 мм, покрита захисно-декоративним полімерним матеріалом.

Переваги навісних вентильованих фасадів

Про переваги  вентильованих навісних фасадів з теплоізоляційним шаром та  обшивкою з металевих касет / панелей було сказано достатньо  як  в цьому матеріалі, так і в інших статтях нашого сайту. Так що тут ми лише коротко резюмуємо основні переваги таких конструкцій:

 • Мінімальна трудомісткість підготовки основи  (стіни не потрібно вирівнювати, досить ремонту тріщин та протигрибкової обробки).
 •  Простота і варіативність несучих конструкцій.
 •  Швидкий монтаж, що не залежить від температурних умов (обробляти фасад можна навіть взимку – відсутність «мокрих» процесів, пов’язаних з полімеризацією клею, полегшення роботи).
 • Головна  теплоізоляція (вона регулюється шляхом вибору товщини теплоізоляційного шару).
 • Гідроізоляція при збереженні паропроникливої (а значить -гарної  вентиляції стін та захисту від конденсату).
 • Вогнестійкість, близька до абсолютної.
 •  Тривалий термін експлуатації.
 •  Стійкість навісного фасаду з металевих касет з полімерним покриттям до будь-яких зовнішніх впливів – від перепадів температур, дощу та  снігу до УФ випромінювання.
 • Простота догляду за готовим фасадом.
  Всі ці переваги забезпечують економію при слушній експлуатації будівлі. Тому витрати на закупівлю матеріалів та монтаж навісного фасаду з теплоізоляцією окупаються, та ще і не в останню чергу за рахунок скорочення витрат на обігрів будівлі в холодну пору року.

Вентильований навісний фасад – це рішення довгострокової перспективи, а також запорука впевненості й комфорту. Виходячи з матеріалу статті, можна також із упевненістю сказати, що для фасаду існує багато матеріалів і якість самого фасаду залежить саме від нього, і, звісно, встановлення та виробництво потрібно довіряти професіоналам – ПрАТ “МехБуд”. 

 

Установка вентильованого фасаду збереже тепло у вашому будинку взимку, навіть при зростаючій ціні на газ ви будете спокійні за свій комфорт.

yteplenie-fasada
author
Владимир Рубленко
Об авторе:

  Эксперт по фасадному строительству. Ведущий специалист по работе с корпоративными клиентами. ПрАТ “Завод Мехбуд”. Предоставление квалифицированной консультации по вопросам фасадн...

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі