Огороджувальні конструкції майже завжди встановлюються на каркасі, основу якого складають опорні стовпи. Саме вони відповідають за фіксацію огорожі на фундаменті, а також за надійність, міцність та довговічність паркану.
Щоб опорні стовпи довгий час зберігали свої експлуатаційні характеристики, за ними необхідно доглядати. Одним з найбільш важливих заходів по догляду – це періодичне фарбування опор, до яких кріпляться секції.
Фарбувати стовпи, на яких кріпиться паркан, необхідно з кількох причин:
Через невеликий термін служби дерев’яні опори для встановлення парканів сьогодні використовуються рідко. Втім, обробка захисно-декоративними складами дозволяє частково компенсувати цей недолік, захистивши деревину від:
Для дерев’яних опор найбільш ефективною буде комплексна обробка:
Спочатку на поверхню деревини наноситься комплексне просочення. Вона включає гідрофобізатори (склади, що захищають від вологи), антисептики, фунгіциди та антипірени. Антипірени дуже важливі, оскільки вони знижують горючість дерева.
Просочення такого типу роблять або безбарвними, або напівпрозорими, тому дерев’яні стовпи так чи інакше збережуть свою природну текстуру. Якщо вам це не підходить, то після висихання просочення можна пофарбувати стовпи та інші елементи каркаса пігментом для дерева для зовнішніх робіт.
Якщо стовпи будуть сховані за огорожею, або вам просто не є принциповим зовнішній вигляд, то можна використовувати традиційну технологію: випал паяльною лампою з просоченням сумішшю гарячої солярки з відпрацьованим машинним маслом. Виходить не дуже гарно, але стовп прослужить кілька десятків років, не боячись гниття.
Опори, складені з декоративної цегли, страждають від висолів (поява негарних білих розводів), а також від руйнування кладки швів. Тут теж застосовується комплекс заходів:
Головна проблема бетону – це його висока пористість. Та й виглядає сіра ніздрювата поверхня «не дуже», тому фарбувати бетонні стовпи не просто бажано, а обов’язково потрібно.
Для фарбування краще всього використовувати:
До того ж фарбувати бетон потрібно навіть в тому випадку, якщо при виробництві стовпів до складу розчину вводяться пігменти. Так, в цьому випадку фарбування не надто сильно змінить зовнішній вигляд конструкції, але натомість фарба (або спеціальний прозорий гідрофобізатор) після полімеризації перекриє більшу частину часу, захистить бетон від згубного впливу вологи.
Головний ворог металу – іржа, тому при фарбуванні обирають склади, які найкраще захищають поверхню від окислення. Можуть використовуватися:
Для всіх цих складів характерні загальні ознаки: хороша адгезія з металевою поверхнею та формування шару, непроникного для вологи та кисню.
Якщо ви вирішите встановити паркан своїми руками, або плануєте оновити опорну конструкцію, то фарбувати стовпи та несучі елементи потрібно правильно. Від дотримання технології залежить не тільки зовнішній вигляд, але і те, наскільки довго фарба буде утримуватися на основі.
Для різних матеріалів стовпа та для різних фарб технологія може відрізнятися, але загальний алгоритм буде незмінним:
Якщо ви плануєте встановити якісну металеву огорожу з профільованих панелей (наприклад, паркан-жалюзі від компанії «Мехбуд»), то бажано не економити на покупці опорних конструкцій. Кращий вихід в такій ситуації – придбати опорні стовпи з відповідною геометрією, які були пофарбовані в заводських умовах.
Найбільш ефективна технологія фарбування каркасу для паркану – нанесення порошкової фарби:
В результаті на поверхні опорного стовпа формується плівка з полімеру з високою адгезією. Таке забарвлення відрізняється високою стійкістю до зовнішніх впливів, разом з тим пігмент не знебарвлюється та не вигорає під УФ-променями.