Оптимізація видатків сьогодні стає пріоритетом для більшості домогосподарств. І якщо постає завдання облаштувати огорожу навколо ділянки — пошук дешевого паркану буде однією з найпопулярніших стратегій. Про те, до яких результатів це може призвести, які паркани варто розглядати при обмеженому бюджеті і де їх можна купити, розповімо в нашому огляді.
Почнемо з відповіді на очевидне запитання — а чи варто купувати дешеву огорожу? Таке рішення має кілька плюсів:
Але, природно, є у дешевої огорожі і мінуси. Вони досить очевидні — і про них знають навіть ті, хто добровільно робить вибір на користь дешевої огорожі. Отже, потрібно мати на увазі:
У більшості випадків жодна з цих особливостей не буде фатальною — але, приймаючи рішення про купівлю дешевого паркану, потрібно пам’ятати про ці особливості.
Якщо бюджет обмежений, то можна вибирати з досить великого асортименту парканів у нижній ціновій категорії. Цей сегмент ринку в Україні досить розвинений, тому проблем із пошуком рішень не повинно бути.
Профнастил (профільований сталевий лист з декоративним покриттям або без нього) – універсальний матеріал для виготовлення огорож в економ-сегменті. Профнастильні огородження мають ряд переваг:
Але все ж таки профнастил — матеріал, який не можна назвати найкращими рішенням для огородження. Так, ребра жорсткості профнастилу дозволяють паркану чинити опір навантаженням, але в будь-якому випадку паркан буде «парусити», прагнучи відірватися від несучої конструкції. Та й стійкість до корозії у профнастилу нижча, ніж у панельного паркану з полімерним покриттям.
Дерев’яний штакетник – ще одне рішення економ-класу. Плюси штакетника:
При цьому дерев’яні огорожі погано переносять вплив вологи, деформуючись і набухаючи – і першими руйнуються місця з’єднання дерев’яних елементів. Цілком уникнути цього не можна, тому дерев’яні паркани потрібно регулярно фарбувати для продовження терміну служби. Але в будь-якому разі час експлуатації такої огорожі буде обмеженим.
Паркан із дротяної сітки, виготовленої з оцинкованої сталі, буде відмінним рішенням у низці ситуацій. Очевидні плюси:
З іншого боку, декоративні характеристики такої сітки будуть мінімальними – це суто функціональний паркан. Та й згодом сітка провисає, тому періодично паркан доводиться підтягувати для вирівнювання.
Гратчаста секційна огорожа — не найдешевше рішення, але в обмежений бюджет можна вкластися. Збирається такий паркан з окремих секцій: каркас – металевий профіль, заповнення – зварні грати з тонкого прутка.
Плюси:
Якщо ж говорити про недоліки, то можна відзначити досить високу ціну (на жаль, не найдешевше на ринку рішення) і дуже відомий вид з низьким декоративним потенціалом. Такий паркан привабливіший за паркан із сітки-рабиці, але ненабагато.
Паркани з пластику у нас практично не використовуються – але в деяких нішах вони набирають популярності. Це насамперед внутрішні огорожі на ділянці та декоративні огорожі. Переваги:
Але, до того ж пластик залишається пластиком, тому міцність паркану залишає бажати кращого. Крім того, мала маса паркану створює складнощі з його монтажем, тому не завжди конструкцію можна закріпити на підставі досить надійно.
Дуже часто дешеві огорожі власники ділянок роблять самостійно. За наявності комплектуючих зробити дешевий паркан своїми руками буде нескладно. Але оптимальним рішенням буде покупка комплектуючих для такого паркану — профнастил, набір штакетин або профілів для євроштакетника.
Оптимальні місця для покупки таких огорож:
При виборі місця для покупки дешевого паркану дуже важливо враховувати всі фактори (а не лише ціну). У нижньому ціновому сегменті якість виробів дуже важлива, тому не варто ризикувати, купуючи паркан трохи дешевше — і отримуючи конструкцію, яка не прослужить і року.
А загалом дешевий паркан — це рішення, яке має право на існування. Але приймати таке рішення варто обдумано та виважено!