Документи, які регламентують встановлення металевих парканів
20 Квітня, 2023
100  

Документи, які регламентують встановлення металевих парканів

Паркани – це не тільки засіб забезпечення безпеки території, але й важлива складова естетичного оформлення будівель і споруд. Однак, для забезпечення довговічності та надійності парканів, необхідно дотримуватися вимог до їх проектування, монтажу та експлуатації.

Встановлення парканів є одним з важливих етапів у будівництві будівель та споруд. Згідно з Державним будівельним стандартом України (ДБН), на сьогоднішній день встановлення парканів регулюється низкою нормативних документів. У цій статті ми розглянемо основні вимоги до встановлення парканів згідно ДБН, які діють у 2023 році.

ДБН

Встановлення металевих парканів підлягає регулюванню рядом нормативних документів, зокрема:

 1. Державні будівельні норми України (ДБН) В.2.3-4-2006 “Огорожі та паркани міські та промислові. Основні положення проектування та будівництва”.
 2. Державні будівельні норми України (ДБН) В.2.6-162:2010 “Будівництво металоконструкційних споруд. Основні положення”.
 3. Державні будівельні норми України (ДБН) В.2.6-33:2018 “Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування”.
 4. Нормативні документи з охорони праці, включаючи Правила безпеки під час монтажу та експлуатації металевих конструкцій та металоконструкційних виробів.
 5. Документи з місцевого самоврядування, такі як земельні плани та інші рішення влади щодо будівництва та використання земельної ділянки.

Ці документи містять вимоги щодо проектування, виробництва та монтажу металевих парканів, їх конструкційних характеристик, використання матеріалів та інших технічних аспектів.

Окрім цього, важливо дотримуватися місцевих правил та вимог, що регулюють встановлення парканів на певній території, наприклад, вимог щодо висоти та матеріалів паркану, вимог щодо збереження ландшафту тощо.

ДБН В.2.3-4-2006 “Зовнішні мережі водопостачання та водовідведення. Природне та штучне освітлення” регулює встановлення парканів на території об’єктів водопостачання та водовідведення. Згідно з цим документом, паркани повинні бути виконані з матеріалів, які не піддаються корозії та механічним пошкодженням. Крім того, монтаж парканів повинен здійснюватись з дотриманням вимог до монтажу залізобетонних конструкцій.

корозия

Державні будівельні норми України (ДБН) В.2.6-162:2010 “Будівництво металоконструкційних споруд. Основні положення” встановлюють вимоги до виготовлення та монтажу металевих конструкцій, в тому числі металевих парканів. До основних вимог можна віднести такі:

 • Використання матеріалів відповідно до встановлених норм та стандартів. Металеві паркани повинні бути виготовлені з якісних матеріалів, що відповідають нормам та стандартам. Перед монтажем необхідно перевірити якість металевих елементів та пофарбувати їх за потреби.
 • Забезпечення необхідної стійкості конструкції до навантажень. Паркани повинні бути змонтовані таким чином, щоб вони були стійкі до будь-яких навантажень, які можуть виникнути внаслідок погодних умов, механічних впливів або інших факторів.
 • Дотримання правил монтажу та забезпечення якості з’єднання елементів. При монтажі парканів необхідно дотримуватися правил монтажу та забезпечити якісне з’єднання металевих елементів. При виконанні з’єднань необхідно враховувати можливі навантаження та уникнути пошкодження елементів.
 • Виконання заходів з охорони праці. При монтажі та експлуатації парканів необхідно дотримуватися заходів з охорони праці, встановлених законодавством. Це включає в себе використання особистого захисту, забезпечення безпеки на робочому місці та виконання інших вимог.
 • Після встановлення парканів повинна проводитись перевірка їх міцності та стійкості до зовнішніх впливів. Також необхідно забезпечити правильну експлуатацію та обслуговування.

Отже, встановлення металевих парканів повинно здійснюватись відповідно до ДБН В.2.6-162:2010, який встановлює основні вимоги до міцності та стійкості металоконструкційних споруд, зокрема до парканів. Дотримання цих вимог дозволить забезпечити безпеку та надійність встановлених парканів.

 • parkan 1
 • parkan 1
 • parkan 2
 • parkan 4
 • parkan 8
 • parkan 12

Нормативний документ (ДБН) В.2.6-33:2018 встановлює вимоги до проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією, що включають в себе також вимоги до встановлення парканів на фасадах будівель. Основні вимоги до встановлення парканів згідно з цим документом такі:

 • Матеріали парканів повинні мати високу якість і забезпечувати довговічність та естетичний вигляд. Матеріали повинні бути стійкими до впливу навколишнього середовища, ультрафіолетового випромінювання, механічних пошкоджень та корозії.
 • Конструкції парканів повинні бути забезпечені надійною системою кріплення до будівлі та бути стійкими до змін клімату та атмосферних впливів.
 • Висота паркану повинна бути відповідною до функціонального призначення будівлі, на якій він встановлюється.
 • При встановленні паркану необхідно дотримуватися вимог до монтажу металевих конструкцій, які включаються в нормативний документ (ДБН) В.2.6-162:2010 “Будівництво металоконструкційних споруд. Основні положення”.
 • Конструкції парканів повинні відповідати вимогам енергоефективності та забезпечувати зменшення втрат тепла через зовнішні стіни будівлі.
 • При проектуванні паркану необхідно враховувати вимоги до забезпечення доступу осіб з обмеженими можливостями.

Також важливо враховувати те, що паркани повинні мати ефективну систему дренажу, яка забезпечуватиме відведення води з поверхні паркана. Це допоможе запобігти зниженню якості матеріалу та корозії.

Підсумовуючи, встановлення парканів вимагає дотримання ряду вимог та нормативів згідно з ДБН. Важливо правильно розрахувати конструкцію паркана, дотримуватись правил монтажу та забезпечити належну експлуатацію для забезпечення довговічності та надійності споруди. Необхідно також враховувати кліматичні та геологічні особливості місцевості, на якій буде встановлюватись паркан.

У 2023 році діючими нормативними актами в Україні є ДБН В.2.3-4-2006 “Огородження територій і забудов земельних ділянок”, ДБН В.2.6-162:2010 “Будівництво металоконструкційних споруд. Основні положення” та ДБН В.2.6-33:2018 “Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування”. Знання цих нормативів та їх відповідне використання допоможе забезпечити належну якість та безпеку при будівництві та експлуатації парканів.

author
Олександр
Про автора:

Руководитель проектов.  Разработка проекта с момента подготовки  проекта и до момента его реализации. Предоставление квалифицированной консультации в области ограждающих конструкций и фасадной отд...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі