Глухі і провітрювані паркани: специфіка вибору
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
4 Квітня, 2018
2115  

Глухі і провітрювані паркани: специфіка вибору

При виборі захисної конструкції для ділянки необхідно визначитися з кількома ключовими параметрами. І одним з таких параметрів є структура паркану: огорожі можуть бути як глухими, так і провітрюваними, і різниця між ними колосальна.
Якими можуть бути глухі і провітрювані паркани, в чому полягають плюси і мінуси кожного різновиду і який тип краще вибрати – про це ми розповімо в нашому огляді.

provetrivaemuy-zabor

Глухі конструкції

Глухими називають паркани і огорожі, в секціях яких немає просвітів. Секції можуть бути як цільними, так і збірними, але в будь-якому випадку вони представляють собою суцільні поверхні.

Бетонні

Огорожі, зроблені з бетонних плит, досить популярні. Правда, суцільні бетонні паркани зазвичай використовуються для огородження промислових об’єктів, автостоянок і т.д. Зовнішній вигляд у них не дуже привабливий, та й складність монтажу не дозволяє використовувати бетон при будівництві парканів навколо приватних подвір’їв.

gluhoy-zabor

Дерев’яні

Суцільні огорожі з дерева раніше були досить популярними. Сьогодні ж їх монтують досить рідко, і тільки в тих регіонах, де є відносно вільний доступ до дешевої деревини.
При монтажі суцільного дерев’яного паркану товсті дошки зазвичай ставлять вертикально, а їх торці захищають козирками – так деревина служить довше. Але все одно рано чи пізно таку огорожу доведеться міняти через гниття дерева в умовах високої вологості.

gluhoy-zabor

Металеві

Досить популярний матеріал для виготовлення суцільних парканів – метал. Тут можна виділити кілька різновидів:

 • Огорожа з профнастилу. Конструкція його дуже проста – профільовані сталеві листи кріпляться до опор і поперечок за допомогою саморізів. Виходить глуха огорожа, зовнішній вигляд якої залежить від обраного профілю та декоративного покриття.
 • «Горизонт» – конструкція підвищеної міцності. Збирається зі сталевих профілів (товщина металу – 0,45 мм), розташованих горизонтально. Між собою профілі стикуються за допомогою замкової системи, вона ж виконує функцію ребер жорсткості.
 • «Брус» – по конструкції такий паркан схожий з «Горизонтом», але зовні вони досить сильно відрізняються. Окремі елементи виконуються у вигляді сегментів циліндрованих колод, так що навіть зблизька огорожу складно відрізнити від дерев’яної. Міцність і надійність при цьому зберігаються. А привабливий зовнішній вигляд забезпечується фарбуванням металевих панелей під натуральне дерево.
 • «Тин» – проміжний варіант між глухими і провітрюваними огорожами. Конструкція являє собою імітацію плетеного паркана, тільки замість лози або тонких стовбурів використовуються смуги оцинкованої сталі. Сталеві ламелі підганяються дуже щільно, так що площа просвітів в цій огорожі мінімальна
 • gorizont 3 kopiya
 • 4
 • t3 1401271961
 • 9
 • 10
 • 10 1

Плюси і мінуси

У глухих парканів є як переваги, так і недоліки. Почнемо з позитивних якостей:

 • Огороджувальна функція. Глуха конструкція великої висоти – найефективніша перешкода для несанкціонованого проникнення. Це стосується як зловмисників, так і тварин (вони, до речі, не зможуть не тільки потрапити на ділянку, а й покинути її).
 • Приватність. Суцільні секції огорожі захищають внутрішній простір від сторонніх поглядів.
 • Захист від вітру. Якщо ви живете в кліматичній зоні з сильними вітрами, наявність глухого паркану дозволить захистити від них і саму ділянку, і зелені насадження на ній.

Але є і мінуси:

 1. Психологічний дискомфорт. Не всім подобається жити «за стіною», через яку не проглядається навколишній ландшафт. Чим більша висота глухого забору, тим сильніше цей дискомфорт буде проявлятися.
 2. Затінення ділянки. Суцільні секції затінюють ділянку вздовж огорожі протягом більшої частини дня, тому посадити там світлолюбні рослини не вийде. Та й на освітлення прибудинкової території доведеться витрачати більше електроенергії.
 3. Безпека. Непроглядний паркан не тільки захищає вашу ділянку від сторонніх поглядів. Він також не дає сусідам і перехожим помітити проникнення зловмисників. Злодії часто цим користуються: досить перелізти через паркан під час відсутності господарів, і на території можна робити все, що завгодно.
provetrivaemuy-zabor

Провітрювані конструкції

Пластикові

Вентильовані конструкції теж можуть бути різними. Найлегші і найбільш компактні – пластикові паркани. Їх зазвичай використовують для огорожі дачних ділянок: міцність у них невелика, тому такі огорожі виконують в основному естетичну функцію.

Дерев’яні

До недавнього часу саме дерево було основним матеріалом для виготовлення провітрюваних огорож. Сьогодні використовуються конструкції декількох типів:
Паркан. Найпоширеніший різновид, що складається з дощок, закріплених вертикально. Надійність залежить від двох параметрів: висоти паркану і товщини використовуваних дощок.
Огорожа з жердин. Конструкція, яка найчастіше застосовується в сільському господарстві. Відносно невисокі паркани з горизонтально закріпленими дерев’яними брусами встановлюють навколо грядок, невеликих полів і загонів для худоби.
Тин. Суцільні тини сьогодні використовуються дуже рідко, а ось тин з розріджених прутів можна зустріти практично в будь-якому населеному пункті. Робиться така огорожа дуже швидко, але надійність у неї невелика.

 • 2b96093d0cb09b6d6f1c61594d3d5a8e
 • Screenshot 3
 • 2
 • 2b96093d0cb09b6d6f1c61594d3d5a8e
 • 6 2

Металеві

Найнадійніші і найдовговічніші конструкції роблять з металу:
Сітчасті і ґратчасті огорожі. Прості, дешеві і при цьому досить довговічні. Робляться або з сітки, натягнутої між стовпами, або з ґратчастих секцій. Основний мінус – не найпривабливіший зовнішній вигляд.
«Паркан». Складна конструкція, висота якої може досягати 3м. Замість дерев’яних штакетин використовуються панелі з оцинкованої сталі з полімерним покриттям, що в рази підвищує міцність і довговічність огорожі.
«Ранчо». По суті – вдосконалена традиційна конструкція, в якій для заповнення секцій використовувалися горизонтально закріплені жердини або дошки. Замість дерев’яних елементів в конструкції огорожі «ранчо» використовується сталевий профіль (при необхідності можна вибрати варіант «під дерево»).
«Жалюзі». Один з найбільш сучасних варіантів дерев’яних огорож. Горизонтальні елементи конструкції закріплюються на опорних стовпах не рівно, а під кутом, формуючи унікальну структуру. Завдяки цьому і вентиляція зберігається, і захист від проникнення/сторонніх поглядів виходить не гірше, ніж у глухих конструкцій.

 • ca21f086850d862d3a6c0bdb50b7258d
 • 22
 • 52
 • 8
 • zabor zhalyzi
 • 13 1
 • 8 1
 • Zabor zhalyzi Standart Kievskaya obl 1
 • 1
 • 1 4
 • 3 1
 • 4 2

Плюси і мінуси

Переваги провітрюваних парканів:

 • Можливість огляду. Провітрювані огорожі проглядаються, і це забезпечує психологічний комфорт. Якщо ж ваша ділянка розташована на мальовничій території, то можливість її огляду буде ще більш корисною!
 • Гарне освітлення ділянки. Наявність просвітів між елементами огорожі (як горизонтальними, так і вертикальними) дозволяє компенсувати затінення ділянок, розташованих біля паркану. При цьому тінь все-таки залишається: так і рослини отримають достатньо світла, і в спекотний літній день вам буде забезпечений невеликий захист від палючих променів.
 • Вентиляція. Проникність огорожі для повітря дуже важлива. По-перше, так на ділянці не буде душно. По-друге, установка провітрюваного забору нейтралізує передумови для виникнення протягів, які можуть стати причиною застуди навіть в літню спеку.

Недоліки:

 1. Менший рівень приватності. На жаль, провітрювані огорожі проглядаються, так що вам доведеться це враховувати.

Зверніть увагу! Винятком є паркан «Жалюзі», який при збереженні вентиляційних властивостей відрізняється майже повною непроникністю для сторонніх поглядів.

2. Ризик проникнення ззовні. Через провітрювану огорожу (особливо з горизонтальним розташуванням елементів) легше перебратися зловмисникові. А дрібні тварини або домашня птиця можуть пролазити в зазори між панелями.

glyxie-zaboru

Який паркан вибрати?

Як бачите, свої плюси і мінуси є як у глухих, так і у провітрюваних конструкцій. Так що вибір потрібно робити, орієнтуючись в першу чергу на ваші потреби:
Для максимальної безпеки вибирайте глухий паркан. Так, він може бути не таким красивим, і за ним буде тінь, але зате при оптимальному підборі висоти і виготовленні секцій з міцного матеріалу ви отримаєте майже 100% гарантію захисту від проникнення.
Якщо питання безпеки не є настільки важливим (наприклад, ви вибираєте паркан для приватного будинку в хорошому районі чи дачному селищі, що охороняється) – краще встановити провітрювану огорожу. Такі конструкції і виглядають привабливіше, і на ділянці ви будете почувати себе більш комфортно.
Якщо важлива максимальна приватність, вам підійде або глуха огорожа, або вентильований паркан «Жалюзі». Такі конструкції найкраще захищають від сторонніх поглядів.
Якщо потрібно, щоб на ділянку потрапляло якомога більше сонячного світла, беріть провітрювану огорожу. Так навіть під парканом можна буде розбити клумби, не побоюючись, що рослинам не вистачить світла.

krasivie-zaboru

Висновок

Не можна сказати, що глухі паркани краще провітрюваних або навпаки. Для кожної конструкції знайдеться своє місце, і ваше завдання – підібрати варіант з оптимальними експлуатаційними характеристиками.
Крім того, дуже важливою є якість виготовлення огорожі і дотримання технології її монтажу. Довірте виконання цих робіт професіоналам, і будь-який паркан – як глухий, так і провітрюваний – буде справно виконувати свої функції!

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі