5. Логістика
Незважаючи на те, що попередній пункт повністю усвідомлюють усі учасники ринку — повністю зберегти підприємства в робочому стані не виходить. І тут підтримка вітчизняного виробника відіграє критично важливу роль. Дуже часто підприємство, яке раніше працювало доволі відокремлено, стає критичним вузлом у логістичному ланцюжку, сильно деформованому або усіченому внаслідок бойових дій.
Підтримка українських виробників також сприяє розвитку місцевої логістичної інфраструктури, яка є важливим елементом виробництва та економіки. Можна збільшити кількість вантажів, що перевозяться в межах країни, зменшивши залежність від імпорту та підвищивши ефективність логістичних процесів. Крім того, місцева логістика зазвичай є менш дорогим варіантом, ніж імпортні послуги, що дозволяє знизити витрати на виробництво та збільшити його прибуток.
6. Робочі місця
Будь-яке підприємство — це не лише верстати, склади і технологічні процеси. Це ще й десятки, сотні та тисячі людей, задіяних у виробництві, обслуговуванні, логістиці та реалізації. Збереження робочих місць, утримання кваліфікованих працівників виплата заробітної плати — ось пріоритетні завдання для керівництва будь-якої компанії сьогодні. Виробниче підприємство, що працює, — це люди, які отримують зарплату, годують свої сім’ї, мають можливість займатися волонтерською діяльністю, і в цілому включаються в економічні процеси в країні.
Підтримка українських виробників стимулює створення нових робочих місць та збільшення зайнятості в країні. Це допомагає зменшити безробіття та збільшити соціальну стабільність у регіонах. Робочі місця, створені в результаті підтримки українських виробників, зазвичай є більш якісними та стабільними, що сприяє розвитку кар’єри та підвищенню життєвого рівня місцевих жителів
7. Робота на перспективу
До 24 лютого всі компанії розробляли перспективні плани розвитку та інвестували у зростання виробництва. Так, на сьогоднішній день більшість цих планів втратила актуальність. Проте завдяки ефективним діям збройних сил ми змогли не лише уникнути катастрофічного розвитку подій — ми досить ясно бачимо перспективу, і вона безрадісна для окупанта. Рано чи пізно (нехай і не так швидко, як нам хотілося б), війна закінчиться, і дуже важливо, щоб до цього моменту компанія не просто залишалася в робочому стані, а могла продовжити розвиток і запропонувати своїм клієнтам максимально актуальний продукт.
Підтримка українських виробників – це інвестиція в майбутнє. Чим більше ми будемо купувати вітчизняні товари, тим більше можливостей з’явиться для розвитку вітчизняних виробників. З часом вони зможуть зробити якісніші товари за доступнішими цінами, що підвищить конкурентоспроможність вітчизняних виробників на зарубіжних ринках.
8. Європейські ринки
Підтримка українського виробника дозволяє йому частково перепрофілюватися, працюючи не лише на внутрішньому, а й зовнішньому ринку. Війна стала «вікном можливостей» для інтеграції в європейську економіку — і якщо підприємство матиме достатньо ресурсів для виходу до Європи, воно зможе працювати на якісно новому рівні. Результат — більше податків до бюджету, збереження робочих місць та оздоровлення економіки країни загалом.
Підтримка вітчизняних виробників є важливим кроком у розвитку експортного потенціалу України. Якщо українські виробники зможуть виграти на домашньому ринку, вони зможуть діяти на більш вимогливих європейських ринках. Це сприятиме розвитку вітчизняної економіки та збільшенню її престижу у світі.
9. Психологічний комфорт
Війна стала колосальним стресом для всіх — і для власників бізнесу, і для співробітників підприємств, і для кінцевих споживачів. Ось чому там, де це реально і можливо, слід якомога ефективніше використати весь потенціал вітчизняного виробництва. І підприємства, що працюють, і рутинні дії на кшталт замовлення будівельних матеріалів або проведення ремонтних робіт дають можливість повернутися у психологічну «колію». А здорова психіка в умовах воєнного стану – це дуже важливо!
Підтримка українських виробників дозволяє нам не тільки допомагати вітчизняній економіці, але й зберігати свій психологічний комфорт. Купуючи вітчизняні товари, ми можемо бути впевнені, що не підтримуємо агресора та допомагаємо своїй країні.
10. Новий старт
Нарешті, підтримка вітчизняного виробника, розміщення замовлень, купівля матеріалів, комплектуючих та готових виробів – це дуже важлива інвестиція у «нове життя». Якщо є така можливість, купуйте в українських виробників — це стане «новим стартом» і для вас, і для самої компанії. Тому що рано чи пізно ми досягнемо Перемоги та повернемо мир на територію України. Але закладати фундамент на новий старт мирного життя варто вже зараз!
Підтримка українських виробників є важливим етапом на шляху до створення нового економічного порядку в Україні. Це може бути важливим кроком до нашого економічного зростання та досягнення стабільності в майбутньому. Використання вітчизняних товарів сприяє формуванню національного ринку, який може бути конкурентоспроможним на міжнародному рівні.