Конкурентне оточення
Традиції конкурентної боротьби на ринку України оформилися досить давно, і сегмент, в якому працює завод “Мехбуд”, не став винятком. Поряд з кількома великими підприємствами на ринку швидко з’явилася велика кількість «гаражних» виробництв, які прагнуть зайняти максимальну частину бюджетного сегмента за рахунок активного демпінгу і критичного здешевлення продукції. При цьому представники таких компаній використовують цілком стандартні методи практично для будь-якої галузі ринку:
- Копіювання. Будь-яка успішна розробка буквально за кілька місяців копіюється (в основному – зовні, компаніям, які орієнтуються на миттєву вигоду, не дуже цікава перспектива багаторічної служби паркану). Природно, результат, за яким не стоїть серйозна конструкторська робота, в 99% випадків розчаровує покупця.
- Економія на сировині. Про це вже сказано не раз – дешевий метал не буває якісним. Результат його використання – швидка корозія, зниження міцності паркану, відшарування декоративного покриття.
- Використання ручного виробництва. Простий лістогібний верстат коштує на порядок менше в порівнянні з більш сучасною автоматизованою установкою. Приблизно така ж відмінність в точності і якості згину – але вже не на користь простого верстата. Тому економія на обладнанні виходить економією на якості.
Все це призводить до того, що в нижньому ціновому сегменті практично неможливо знайти якісну продукцію з характеристиками, відповідними заявленим. Так, демпінг «вбиває» частина ринку – і це правило працює незалежно від галузі.
З іншого боку, конкуренція з деякими сильними гравцями ринку розцінюється керівництвом підприємства як безсумнівне благо для заводу. Наявність «під боком» компаній з широким асортиментом і строгим контролем якості – це дуже важливий стимул для розвитку і руху вперед!