На чому не можна економити при будівництві паркану
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
24 Серпня, 2020
52  

На чому не можна економити при будівництві паркану

Будівництво паркану – захід витратний, і тому бажання заощадити буде цілком природним. Але часто економія переходить межі розумного, і «урізання бюджету» негативно позначається на результаті.

Про те, на чому не варто економити при зведенні парканів та огорож, ми і поговоримо в нашій статті.

Проектування

Розробка проектної документації – це та графа витрат, яка не тільки першою виключається з бюджету, але часто в нього взагалі не потрапляє. Паркани будують «на око», приблизно замірюючи периметр ділянки, не вивчаючи рельєф і оцінюючи грунтові умови теж дуже приблизно.

Наслідки можуть бути самими різними, але вони завжди негативні:

 • Помилка при вимірі призводить до замовлення більшої чи меншої кількості секцій, або до виготовлення секцій невідповідного розміру. Як результат – переробка конструкцій, яка пов’язана з додатковими витратами.
 • Неправильна оцінка кривизни ландшафту – основна причина, по якій навколо ділянок з’являються нерівні паркани. Кривизну можна компенсувати на етапі виготовлення секцій, а ось зробити це при монтажі практично неможливо. Особливо, якщо перепад висот буде досить великим.

 • Нарешті, відсутність повноцінного аналізу грунтів – справжня рулетка. Вам може пощастити, і паркан простоїть десятиліття, або не пощастити – і опорні стовпи, встановлені без урахування рухливості грунту, перекосять вже через півроку.

Матеріали

Економія на матеріалах – друга за популярністю ситуація. Здавалося б, можна взяти деревину не тієї сушки, бетон трохи нижче маркою, метал з трошки меншою товщиною – і вкластися в куди більш скромний бюджет. Насправді наслідки наступають практично відразу:

 • І неякісна деревина, і низькомарочний бетон дуже погано реагують на вплив вологи, тому дерев’яні вироби будуть деформуватися і гнити, а бетонні паркани – розтріскуватися при будь-яких перепадах температури.

 • З металом меншої товщини все теж досить погано. По-перше, він більш схильний до деформацій, тому з часом конструкція буде перекошуватися. По-друге, чим тонше метал, тим сильніше на нього впливає корозія, що також призведе до зниження міцності.

 • Можлива ще економія на захисно-декоративному полімерному покритті на металі. Дешеві покриття набагато швидше починають відшаровуватися, що також підвищує ймовірність розвитку корозійних процесів. Ще один важливий аспект – дизайн: відтінок дешевого полімеру дуже швидко змінюється під впливом ультрафіолету.

Фундамент

Причина, по якій найчастіше починають руйнуватися якісні паркани – невідповідність фундаменту параметрам конструкції. Основні проблеми викликані саме бажанням заощадити:

 • Недостатня глибина закладки підстави.
 • Неправильний вибір типу фундаменту – стовпчастий замість стрічкового.
 • Використання неякісного бетону, який починає руйнуватися у вологому грунті.
 • Недостатня гідроізоляція фундаменту.
 • Відмова від армування фундаменту або використання занадто тонкої арматури.

Витрати на закладку фундаменту, особливо на ділянках зі складним грунтом, можуть бути досить істотними. Але дуже важливо не скорочувати їх понад необхідне: чим надійніше буде капітальна підстава, тим довше прослужить паркан, і тим менше грошей буде потрібно для його поточного ремонту. Це в першу чергу стосується важких масивних огорож, а й відносно легкі металеві паркани через високу парусність потребують масивного фундаменту.

Комплектуючі

Економія на комплектуючих може бути цілком виправданою – але це швидше виняток, ніж правило. Проблемними можуть стати будь-які елементи конструкції огорожі:

 • Використання занадто тонких, коротких або недостатньо захищених від корозії опорних стовпів – одна з ключових причин руйнування міцних огорож. Саме на опорний стовп припадає більша частина навантаження, тому він повинен бути стабільним і масивним. Тонкостінні труби, стовпи з неякісного бетону – всі вони рано чи пізно призведуть до руйнування досить стабільної огороджувальної конструкції.
 • Петлі – «слабке місце» більшості воріт і хвірток. Недостатня кількість петель або установка петель простіше / дешевше призведе до цілого ряду неприємних наслідків. У кращому випадку петлі будуть вимагати частого регулювання. Провисаючи під вагою великої важкої стулки. У гіршому – стулка повністю деформує петлі створюваним навантаженням, і доведеться виконувати перемонтаж.
 • Замки. Чим небезпечний неякісний замок на воротах або хвіртці, розповідати треба? Тут коментарі зайві: практично все, що можна сказати з цього питання, вже сказано в кримінальних хроніках.
 • Автоматика. Безперечно, можливість автоматичного відкривання комірних стулок дуже корисна – це економить і час, і сили. Але використання дешевої автоматики дуже швидко призводить до того, що стулку все одно доводиться відкривати вручну. Основна причина – передчасний вихід приводів і інших елементів з ладу: як правило, виробники такої автоматики завищують максимальну масу стулки, з якою працює система. Результат – навіть якщо ви замовите привід з запасом по потужності, його продуктивності вистачить «впритул», тому під навантаженням або на сильному вітрі система ризикує зламатися.

 

Монтаж

Самостійна установка більшості огороджень можлива – але варто мати на увазі, що це зажадає і часу, і сил, і (дуже часто) залучення професійного обладнання, якого просто немає під рукою – наприклад, для закладки фундаменту або зварювальних робіт. Так що самі власники ділянок вважають за краще монтувати тільки найбільш прості огорожі. А для складних робіт залучають майстрів.

І тут все залежить від кваліфікації бригади. Майстри з недостатньою кваліфікацією або низьким рівнем відповідальності можуть допускати ряд помилок:

 • Пошкодження деталей паркану при доставці, розвантаженні або розпаковуванні.

 • Порушення рекомендованої виробником схеми монтажу.

 • Пошкодження захисно-декоративного шару при виконанні монтажних робіт.

 • Неякісне кріплення секцій або ламелей до опор.

 • Неякісна установка і регулювання комплектуючих.

Результат такої економії буде плачевним майже завжди, а для переробки доведеться викликати майстрів з високою кваліфікацією. І – звісно ж- відповідним рівнем оплати.

Замість висновку: правильна економія при будівництві паркану

Чи можна заощадити на будівництві паркану в принципі? Можна – але, як не парадоксально, ключем до економії будуть витрати. Чим якісніше буде проектування, тим менше непередбачених витрат ви понесете в подальшому. Крім того, для зменшення фінансового навантаження варто розглянути такі рішення:

 • Купівля паркану з максимальним терміном служби – вклалися один раз і забули на два покоління.
 • Монтаж паркану співробітниками тієї ж компанії, яка робила секції – вигода буває суттєвою (плюс економія на доставці).
 • Вибір стандартних відтінків паркану – вони є в лінійці кожної компанії, і коштують дешевше нестандартних.
 • Вибір базової комплектації – краще стандартний автоматичний привід для відкривання з запасом по потужності від перевіреного виробника, ніж дорожчий «наворочений» з фотоелементами, камерами і датчиками руху, але з низькою надійністю.

Дотримуйтесь цих рекомендації – і скорочення витрат буде істотним, а ось на якості і терміні служби паркану воно не позначиться.

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Подробнее