Металеві вироби – деталі підвісних стель, фасадні панелі та касети, елементи огороджувальних конструкцій – при виробництві покриваються захисно-декоративним шаром з полімерів. Ці полімери мають достатню міцність, але все одно вимагають захисту при транспортуванні та монтажі. Захищають їх найпростішим способом – пакуючи в тонку полімерну плівку.
Але після того, як плівка виконала своє завдання, її часто не знімають, залишаючи на поверхні. Що це може спричинити , та як впоратися з проблемою, яку ми самі собі створили – розповімо в нашій статті.
Для захисту металевих поверхонь з захисно-декоративними покриттями з полімерів (поліестер, ПВДФ, пластизол, пурал) на них наклеюється тонка – від 30 до 60 мкм плівка з ПВХ чи поліетилен. Вона фіксується на поверхні деталі за рахунок самоклеючого шару, та виконує такі функції:
Не дивлячись на малу товщину, полімер грає роль амортизатора, тому при контакті з іншими деталями поверхні не покриваються подряпинами. Окрім того, поліетилен та ПВХ не пропускають воду і повітря, а ще блокують УФ промені, так що кольорове покриття не втрачає свою яскравість та однорідну структуру навіть при тривалому зберіганні.
Якщо ця плівка така корисна, то, може, її краще залишити на металі? Робити цього не варто. І ось чому:
Все це призводить до того, що замість практично невидимої ідеальної рівної захисної плівки на поверхні металу з’являється «бахрома» з уривків – в цей же час частина матеріалу міцно тримається на основі, частина звисає, а частина формує негарні бульбашки. І проблеми з естетикою – це тільки половина справи: коли під плівку починає проникати волога, в проміжку між металом та поліетиленом створюються умови для стрімко розвиваючої корозії.
Тому відповідь на питання, винесене в заголовок, буде однозначним: знімати плівку потрібно!
В ідеалі захисна плівка (вона ще носить назву «монтажна») знімається відразу після встановлення конструкції, будь то фасадна панель, стельова рейка чи металевий паркан. Але іноді у власників з’являється спокуса залишити конструкцію «захисту» до завершення обробки.
З одного боку, це виправдано. З іншого – якщо обробка затягнеться, або ви після її завершення забудете зняти плівку, з часом зробити це буде все складніше і складніше. Причина в тому, що клей, призначений для тимчасової фіксації поліетилену на металі з захисним покриттям, почне висихати. Висихає він майже завжди нерівномірно, і тому частина плівки відшарується, а частина – «намертво прикипить» до металу. Сама ж плівка, не володіючи високою міцністю на розрив, буде рватися, тому видалити її звичайним способом не вийде.
Щоб не допустити цього, не варто залишати плівку на металі довше, ніж на 1-2 тижні. Якщо ж ви пропустили потрібний момент, і плівка прилипла – нижче ми розповімо, як видалити її з мінімальними витратами часу, сил і мінімальним ризиком для декоративного покриття деталей.
Перше правило при знятті плівок – ніяких сильних впливів. Для демонтажу захисного покриття не можна застосовувати гострі предмети, металеві шпателі, щітки зі сталевим ворсом та абразивні матеріали. Плівку-то ви знімете, але покриття буде безнадійно пошкоджено, та в місцях пошкодження швидко почнеться корозія.
Ось кілька «нетравматичних» способів:
У будь-якому випадку зняття плівки, яка прилипнула до металу, вимагає витрат часу та сил. Якщо мова йде про окрему деталі, то впоратися з завданням можна й поодинці, а ось фасад чи огорожу навіть ціла бригада будуть чистити декілька днів. Тому краще уникати таких ситуацій, знімаючи плівку після монтажу, або як принаймні не допускаючи її висихання на виробі.
Зняття захисної плівки з металевої продукції може бути викликом, особливо якщо плівка добре приклеєна або на ній вже є сліди від корозії або від довготривалого впливу навколишніх факторів. Однак, існує кілька ефективних способів, які можуть допомогти зняти захисну плівку з металевої продукції без пошкодження поверхні. Ось ТОП 5 способів, які можна використовувати для цього:
Крім того, слід пам’ятати про безпеку при використанні будь-яких хімічних розчинників або механічних інструментів. Рекомендується використовувати захисні рукавиці, окуляри та інші заходи безпеки, щоб захистити себе від можливих травм або впливу хімічних речовин.
Незалежно від обраного способу, рекомендується виконувати наступні кроки для ефективного зняття захисної плівки з металевої продукції:
Зняття захисної плівки з металевої поверхні можна виконати за допомогою ряду різних технічних засобів, які можуть спростити процес та забезпечити більш ефективний результат. Ось кілька таких технічних засобів:
Важливо зауважити, що при використанні технічних засобів для зняття захисної плівки з металевої поверхні необхідно дотримуватися інструкцій виробника, враховувати безпекові заходи і застосовувати належну обережність. Деякі засоби можуть містити хімічні речовини, які можуть бути шкідливими для здоров’я або можуть мати вплив на металеву поверхню, тому важливо правильно використовувати ці засоби.
Перед використанням будь-яких технічних засобів для зняття захисної плівки з металу, рекомендується випробувати їх на невидимій частині металевої поверхні, щоб переконатися в їхній сумісності з матеріалом та ефективності видалення плівки. Також можна використовувати інструменти, такі як гумові рукавички, м’які ганчірки або м’які мотузки, для відокремлення плівки від металу.
Узагалі, вибір технічних засобів для зняття захисної плівки з металевої продукції залежить від типу плівки, стану металевої поверхні, доступності та особистих вподобань. Незалежно від вибраного методу, важливо виконувати процес обережно, щоб уникнути пошкоджень металевої поверхні.
Ось декілька популярних хімічних розчинників, які можуть бути використані для зняття захисної плівки з металу:
Важливо пам’ятати, що використання хімічних розчинників для зняття захисної плівки з металу вимагає обережності. Рекомендується дотримуватися вказівок виробника, виконувати всі заходи безпеки, такі як вентиляція приміщення, використання рукавичок, окулярів та інших захисних засобів, і використовувати ці продукти в добре провітрюваних місцях або на відкритому повітрі.