Як зняти захисну плівку з металу?
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
20 Червня, 2019
629  

Як зняти захисну плівку з металу?

plenka-dlya-metalla

Металеві вироби – деталі підвісних стель, фасадні панелі та касети, елементи огороджувальних конструкцій  – при виробництві покриваються захисно-декоративним шаром з полімерів. Ці полімери мають достатню міцність, але все одно вимагають захисту при транспортуванні та  монтажі. Захищають їх найпростішим способом –  пакуючи в тонку полімерну плівку.
Але після того, як плівка виконала своє завдання, її часто не знімають, залишаючи на поверхні. Що це може спричинити , та  як впоратися з проблемою, яку ми самі собі створили – розповімо в нашій статті.

Захисна плівка: основні функції

Для захисту металевих поверхонь з захисно-декоративними покриттями з полімерів (поліестер, ПВДФ, пластизол, пурал) на них наклеюється тонка – від 30 до 60 мкм плівка з ПВХ чи поліетилен. Вона фіксується на поверхні деталі за рахунок самоклеючого шару, та виконує такі функції:

plenka-dlya-metalla
  • Захищає метал від вологи та окислення.
  • Запобігає пошкодженню захисного шару при час складування та транспортуванні.
  • Зменшує ризик пошкодження полімерного покриття під час монтажних робіт.

Не дивлячись на малу товщину, полімер грає роль амортизатора, тому при контакті з іншими деталями поверхні не покриваються подряпинами. Окрім того, поліетилен та ПВХ не пропускають воду і повітря, а ще блокують  УФ промені, так що кольорове покриття не втрачає свою яскравість та однорідну структуру навіть при тривалому зберіганні.

Чи потрібно знімати?

plenka-dlya-metalla

Якщо ця плівка така корисна, то, може, її краще залишити на металі? Робити цього не варто. І ось чому:

  • По-перше, при транспортуванні та  монтажі цілісність плівки неминуче порушується. Навіть якщо використовувалася якісна товста плівка 60 мкм, закріплена  складом з високою  адгезією (як у випадку з продукцією заводу «Мехбуд»), вона неминуче протреться, порветься та відшарується в декількох місцях.
  • По-друге, плівка не розрахована на тривалий термін служби. Під впливом УФ-променів вона починає руйнуватися, та  з часом її ізоляційні характеристики будуть знижені. Результат – поява тріщин, здуття та  інших дефектів.

Все це призводить до того, що замість практично невидимої ідеальної рівної захисної плівки на поверхні металу з’являється «бахрома» з уривків – в цей же час  частина матеріалу міцно тримається на основі, частина звисає, а частина формує негарні  бульбашки. І проблеми з естетикою – це тільки половина справи: коли під плівку починає проникати волога, в проміжку  між металом та  поліетиленом створюються умови для стрімко розвиваючої корозії.
Тому відповідь на питання, винесене в заголовок, буде однозначним: знімати плівку потрібно!

plenka-dlya-metalla

Коли виникають проблеми?

В ідеалі захисна плівка (вона ще носить назву «монтажна») знімається відразу після встановлення  конструкції, будь то фасадна панель, стельова рейка чи  металевий паркан. Але іноді у власників з’являється спокуса залишити конструкцію «захисту» до завершення обробки.
З одного боку, це виправдано. З іншого – якщо обробка затягнеться, або ви після її завершення забудете зняти плівку, з часом зробити це буде все складніше і складніше. Причина в тому, що клей, призначений для тимчасової фіксації поліетилену на металі з захисним покриттям, почне висихати. Висихає він майже завжди нерівномірно, і тому частина плівки відшарується, а частина – «намертво прикипить» до металу. Сама ж плівка, не володіючи високою міцністю на розрив, буде рватися, тому видалити її звичайним  способом не вийде.

plenka-dlya-metalla

Щоб не допустити цього, не варто залишати плівку на металі довше, ніж на 1-2 тижні. Якщо ж ви пропустили потрібний момент, і плівка прилипла – нижче ми розповімо, як видалити її з мінімальними витратами часу, сил і мінімальним ризиком для декоративного покриття деталей.

Корисні поради для зняття плівки з металу

Перше правило при знятті плівок – ніяких сильних впливів. Для демонтажу захисного покриття не можна застосовувати гострі предмети, металеві шпателі, щітки зі сталевим ворсом та  абразивні матеріали. Плівку-то ви знімете, але покриття буде безнадійно пошкоджено, та  в місцях пошкодження швидко почнеться корозія.

plenka-dlya-metalla

Ось кілька «нетравматичних» способів:

  1. Найпростіше знімати плівку, нагріваючи її. Будівельний фен на невеликій  потужності (щоб не плавилося захисне покриття) направляємо на проблемні ділянки. Як тільки клей та плівка почнуть м’якнути – знімаємо матеріал руками чи  пластиковим шпателем.
  2. Наступний варіант вирішення проблеми – скотч. Смуга широкого скотчу укладається  поверх плівки та щільно притискається  – так, щоб скотч приклеївся до всіх проблемних ділянок. Потім повільно починаємо знімати скотч, піднімаючи його з однієї сторони. Як правило, разом зі скотчем сходить також  поліетилен.
  3. Використання розчинників – ризикований крок. Застосовувати їх можна, але перед цим краще протестувати на захисному покритті металу.  Засіб не повиннен  розчиняти полімерний шар або міняти його колір / текстуру – тоді його можна  використовувати для видалення плівки.
  4. Нарешті, простий та  щадний рецепт. Беремо дрантя, рясно змочуємо  її в солярці і обробляємо соляркою всі деталі, з яких потрібно зняти захисне покриття з поліетилену чи  ПВХ. Через 2-2,5 години плівка легко зніметься з металу за рахунок розм’якшення клею.
plenka-dlya-metalla

У будь-якому випадку зняття плівки, яка прилипнула до металу, вимагає витрат часу та сил. Якщо мова йде про окрему деталі, то впоратися з завданням можна й поодинці, а ось фасад чи огорожу навіть ціла бригада будуть чистити декілька днів. Тому краще уникати таких ситуацій, знімаючи плівку після монтажу, або як принаймні не допускаючи її висихання на виробі.

author
Лариса Войская
Об авторе:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Подробнее