Як зняти захисну плівку з металу?
13 Березня, 2024
2680  

Як зняти захисну плівку з металу?

plivka 1

Металеві вироби – деталі підвісних стель, фасадні панелі та касети, елементи огороджувальних конструкцій  – при виробництві покриваються захисно-декоративним шаром з полімерів. Ці полімери мають достатню міцність, але все одно вимагають захисту при транспортуванні та  монтажі. Захищають їх найпростішим способом –  пакуючи в тонку полімерну плівку.
Але після того, як плівка виконала своє завдання, її часто не знімають, залишаючи на поверхні. Що це може спричинити , та  як впоратися з проблемою, яку ми самі собі створили – розповімо в нашій статті.

Захисна плівка: основні функції

Для захисту металевих поверхонь з захисно-декоративними покриттями з полімерів (поліестер, ПВДФ, пластизол, пурал) на них наклеюється тонка – від 30 до 60 мкм плівка з ПВХ чи поліетилен. Вона фіксується на поверхні деталі за рахунок самоклеючого шару, та виконує такі функції:

plivka 3
 • Захищає метал від вологи та окислення.
 • Запобігає пошкодженню захисного шару при час складування та транспортуванні.
 • Зменшує ризик пошкодження полімерного покриття під час монтажних робіт.

Не дивлячись на малу товщину, полімер грає роль амортизатора, тому при контакті з іншими деталями поверхні не покриваються подряпинами. Окрім того, поліетилен та ПВХ не пропускають воду і повітря, а ще блокують  УФ промені, так що кольорове покриття не втрачає свою яскравість та однорідну структуру навіть при тривалому зберіганні.

Чи потрібно знімати?

plenka-dlya-metalla

Якщо ця плівка така корисна, то, може, її краще залишити на металі? Робити цього не варто. І ось чому:

 • По-перше, при транспортуванні та  монтажі цілісність плівки неминуче порушується. Навіть якщо використовувалася якісна товста плівка 60 мкм, закріплена  складом з високою  адгезією (як у випадку з продукцією заводу «Мехбуд»), вона неминуче протреться, порветься та відшарується в декількох місцях.
 • По-друге, плівка не розрахована на тривалий термін служби. Під впливом УФ-променів вона починає руйнуватися, та  з часом її ізоляційні характеристики будуть знижені. Результат – поява тріщин, здуття та  інших дефектів.

Все це призводить до того, що замість практично невидимої ідеальної рівної захисної плівки на поверхні металу з’являється «бахрома» з уривків – в цей же час  частина матеріалу міцно тримається на основі, частина звисає, а частина формує негарні  бульбашки. І проблеми з естетикою – це тільки половина справи: коли під плівку починає проникати волога, в проміжку  між металом та  поліетиленом створюються умови для стрімко розвиваючої корозії.
Тому відповідь на питання, винесене в заголовок, буде однозначним: знімати плівку потрібно!

plenka-dlya-metalla

Коли виникають проблеми?

В ідеалі захисна плівка (вона ще носить назву «монтажна») знімається відразу після встановлення  конструкції, будь то фасадна панель, стельова рейка чи  металевий паркан. Але іноді у власників з’являється спокуса залишити конструкцію «захисту» до завершення обробки.
З одного боку, це виправдано. З іншого – якщо обробка затягнеться, або ви після її завершення забудете зняти плівку, з часом зробити це буде все складніше і складніше. Причина в тому, що клей, призначений для тимчасової фіксації поліетилену на металі з захисним покриттям, почне висихати. Висихає він майже завжди нерівномірно, і тому частина плівки відшарується, а частина – «намертво прикипить» до металу. Сама ж плівка, не володіючи високою міцністю на розрив, буде рватися, тому видалити її звичайним  способом не вийде.

plenka-dlya-metalla

Щоб не допустити цього, не варто залишати плівку на металі довше, ніж на 1-2 тижні. Якщо ж ви пропустили потрібний момент, і плівка прилипла – нижче ми розповімо, як видалити її з мінімальними витратами часу, сил і мінімальним ризиком для декоративного покриття деталей.

Корисні поради для зняття плівки з металу

Перше правило при знятті плівок – ніяких сильних впливів. Для демонтажу захисного покриття не можна застосовувати гострі предмети, металеві шпателі, щітки зі сталевим ворсом та  абразивні матеріали. Плівку-то ви знімете, але покриття буде безнадійно пошкоджено, та  в місцях пошкодження швидко почнеться корозія.

Ось кілька «нетравматичних» способів:

 1. Найпростіше знімати плівку, нагріваючи її. Будівельний фен на невеликій  потужності (щоб не плавилося захисне покриття) направляємо на проблемні ділянки. Як тільки клей та плівка почнуть м’якнути – знімаємо матеріал руками чи  пластиковим шпателем.
 2. Наступний варіант вирішення проблеми – скотч. Смуга широкого скотчу укладається  поверх плівки та щільно притискається  – так, щоб скотч приклеївся до всіх проблемних ділянок. Потім повільно починаємо знімати скотч, піднімаючи його з однієї сторони. Як правило, разом зі скотчем сходить також  поліетилен.
 3. Використання розчинників – ризикований крок. Застосовувати їх можна, але перед цим краще протестувати на захисному покритті металу.  Засіб не повиннен  розчиняти полімерний шар або міняти його колір / текстуру – тоді його можна  використовувати для видалення плівки.
 4. Нарешті, простий та  щадний рецепт. Беремо дрантя, рясно змочуємо  її в солярці і обробляємо соляркою всі деталі, з яких потрібно зняти захисне покриття з поліетилену чи  ПВХ. Через 2-2,5 години плівка легко зніметься з металу за рахунок розм’якшення клею.
plenka-dlya-metalla

У будь-якому випадку зняття плівки, яка прилипнула до металу, вимагає витрат часу та сил. Якщо мова йде про окрему деталі, то впоратися з завданням можна й поодинці, а ось фасад чи огорожу навіть ціла бригада будуть чистити декілька днів. Тому краще уникати таких ситуацій, знімаючи плівку після монтажу, або як принаймні не допускаючи її висихання на виробі.

ТОП 5 способів зняття захисної плівки з металевої продукції

Зняття захисної плівки з металевої продукції може бути викликом, особливо якщо плівка добре приклеєна або на ній вже є сліди від корозії або від довготривалого впливу навколишніх факторів. Однак, існує кілька ефективних способів, які можуть допомогти зняти захисну плівку з металевої продукції без пошкодження поверхні. Ось ТОП 5 способів, які можна використовувати для цього:

 • Використання тепла: Відпускання захисної плівки можна спробувати за допомогою нагрівання її поверхні. Для цього можна використовувати фен або теплову пушку, щоб нагріти плівку, що дозволить їй злегка відділитися від металевої поверхні. Проте слід бути обережним, щоб не перегрівати метал або не пошкодити його лакофарбове покриття.
 • Використання розчинників: Деякі розчинники можуть допомогти розм’якшити клейовий шар, який утримує захисну плівку на металевій поверхні. Найпоширеніші розчинники, які можна використовувати, це розчини або спирт, такі як метиловий спирт, спирт відкисні або розчинники на основі ацетону. Проте слід бути обережним при використанні розчинників, оскільки вони можуть бути леткими та запалюватися, тому роботу слід проводити в добре провітрюваному приміщенні та уникати відкритого вогню або накипіння.
 • Використання механічних засобів: Інший спосіб зняття захисної плівки з металевої продукції – використання механічних засобів. Можна використовувати різноманітні механічні інструменти, такі як пластикові рейки, гумові шпателі, ножі або стругачі, щоб ретельно відділити плівку від металевої поверхні. Важливо бути обережним і не застосовувати надмірну силу, щоб уникнути пошкодження металевої поверхні.
 • Використання пари: Пара також може бути ефективним засобом для зняття захисної плівки з металевих виробів. Можна використовувати парогенератор або просто нагрівати воду і давати парі вистояти декілька хвилин, щоб утворилася достатньо висока температура пари. Потім можна спробувати злегка відділити плівку від металевої поверхні за допомогою пластикової рейки або іншого механічного інструменту.
 • Використання спеціалізованих засобів: На ринку існує також багато спеціалізованих засобів для зняття захисної плівки з металевих виробів. Це можуть бути спеціальні розчинники, змащувачі або клейові розчини, які розм’якшують клейовий шар плівки і дозволяють легко відділити її від металевої поверхні без пошкодження металу.
зображення_viber_2023-04-07_12-57-52-312

Безпека понад усе

Крім того, слід пам’ятати про безпеку при використанні будь-яких хімічних розчинників або механічних інструментів. Рекомендується використовувати захисні рукавиці, окуляри та інші заходи безпеки, щоб захистити себе від можливих травм або впливу хімічних речовин.

Незалежно від обраного способу, рекомендується виконувати наступні кроки для ефективного зняття захисної плівки з металевої продукції:

 1. Підготовка робочої зони: Забезпечте належну вентиляцію, вентилюйте приміщення, де ви будете здійснювати процес видалення плівки, і захистіть робочу зону від можливих пошкоджень або бруду.
 2. Тестування на невидимій ділянці: Перед тим, як розпочати процес видалення плівки, рекомендується провести тест на невидимій ділянці металевої поверхні, щоб переконатися, що обраний спосіб не пошкодить метал або фарбу.
 3. Використання рівномірної сили: При використанні механічних засобів, таких як шпателі, ножі або рейки, слід застосовувати рівномірну силу, щоб уникнути подряпин або пошкоджень металевої поверхні.
 4. Очищення залишків клею: Після видалення плівки можуть залишитися залишки клею на металевій поверхні. Їх можна видалити за допомогою спеціальних розчинників або м’якої тканини, щоб повернути металу його оригінальний вигляд.
 5. Миття поверхні: Після видалення захисної плівки рекомендується мити металеву поверхню з водою та м’яким мильним розчином, щоб видалити залишки розчинників або інших речовин.
Skrebok_web

Технічні засоби для зняття захисної плівки з металу

Зняття захисної плівки з металевої поверхні можна виконати за допомогою ряду різних технічних засобів, які можуть спростити процес та забезпечити більш ефективний результат. Ось кілька таких технічних засобів:

 1. Тепловий пістолет: Тепловий пістолет або фен – це пристрій, який використовує гаряче повітря для розігрівання плівки і знежирення клею. Він може допомогти зняти плівку з металевої поверхні швидко і легко, дозволяючи знищити клейові залишки та забезпечити більш чистий результат.
 2. Пневматичний скрапер: Пневматичний скрапер – це інструмент, який використовує стиснений повітря для відокремлення захисної плівки від металевої поверхні. Він може бути особливо ефективним для видалення важких або старих плівок, які важко відділити вручну.
 3. Ракель: Ракель – це інструмент з пластиковим чи гумовим лезом, яке можна використовувати для відділення захисної плівки від металевої поверхні. Він може бути корисним для видалення залишків клею після відокремлення плівки.
 4. Ультразвуковий відклейовувач: Ультразвуковий відклейовувач – це спеціальний пристрій, який використовує ультразвукові хвилі для відокремлення захисної плівки від металевої поверхні. Він може бути ефективним варіантом для видалення плівки без пошкодження металевої поверхні чи фарби.
 5. Хімічні розчинники: Деякі хімічні розчинники, такі як розчинники на основі розчинників або спеціальні засоби для видалення клею, можуть бути також використані для зняття захисної плівки з металевої продукції. Ці розчинники можуть допомогти розм’якшити клей плівки, роблячи його менш липким і сприяючи легшому відокремленню плівки від металу.

Важливо зауважити, що при використанні технічних засобів для зняття захисної плівки з металевої поверхні необхідно дотримуватися інструкцій виробника, враховувати безпекові заходи і застосовувати належну обережність. Деякі засоби можуть містити хімічні речовини, які можуть бути шкідливими для здоров’я або можуть мати вплив на металеву поверхню, тому важливо правильно використовувати ці засоби.

Перед використанням будь-яких технічних засобів для зняття захисної плівки з металу, рекомендується випробувати їх на невидимій частині металевої поверхні, щоб переконатися в їхній сумісності з матеріалом та ефективності видалення плівки. Також можна використовувати інструменти, такі як гумові рукавички, м’які ганчірки або м’які мотузки, для відокремлення плівки від металу.

Узагалі, вибір технічних засобів для зняття захисної плівки з металевої продукції залежить від типу плівки, стану металевої поверхні, доступності та особистих вподобань. Незалежно від вибраного методу, важливо виконувати процес обережно, щоб уникнути пошкоджень металевої поверхні.

фен

Хімічні розчинники на допомогу

Ось декілька популярних хімічних розчинників, які можуть бути використані для зняття захисної плівки з металу:

 • Ацетон: Ацетон – це один з найпоширеніших розчинників, які можна використовувати для зняття захисної плівки з металу. Він має високу розчинність і може швидко розм’якшити клей, роблячи плівку легко віддільною від металу. Однак, ацетон є легкозаймистою речовиною, тому використання його вимагає обережного відношення і вентиляції приміщення.
 • Метиловий спирт: Метиловий спирт – це ще один розчинник, який може бути ефективним для зняття захисної плівки з металу. Він також має високу розчинність і може розм’якшити клей, допомагаючи зняти плівку. Проте, використання метилового спирту також вимагає вентиляції приміщення, так як він може бути шкідливим при вдиханні.
 • Толуол: Толуол – це інший розчинник, який може бути використаний для зняття захисної плівки з металу. Він також має високу розчинність та може допомогти розм’якшити клей, сприяючи відділенню плівки від металу. Проте, використання толуолу також вимагає обережного відношення і вентиляції приміщення.
 • Клейорозм’якшувачі: Існує також спеціальні клейорозм’якшувачі, які призначені саме для зняття захисної плівки з металу. Ці продукти містять розчинники, спеціально розроблені для розм’якшення клею, який утримує плівку на металевій поверхні. Вони можуть бути більш безпечними для використання, оскільки часто містять менше викидів і мають менший ризик вибуху чи вогневибухової дії.
 • Інші розчинники: Окрім вищезазначених, існує також багато інших хімічних розчинників, які можуть бути використані для зняття захисної плівки з металу. Деякі з них включають розчинники на основі ефірів, естерів, амінів тощо. Вони можуть мати різні властивості і вимоги щодо використання, тому важливо ретельно дослідити інструкції виробника та виконувати всі заходи безпеки.

Важливо пам’ятати, що використання хімічних розчинників для зняття захисної плівки з металу вимагає обережності. Рекомендується дотримуватися вказівок виробника, виконувати всі заходи безпеки, такі як вентиляція приміщення, використання рукавичок, окулярів та інших захисних засобів, і використовувати ці продукти в добре провітрюваних місцях або на відкритому повітрі.

plivka (5)

Чи безпечно застосовувати хімічні розчинники на всіх типах металевих поверхонь?

Важливо розуміти, що не всі метали реагують на хімічні розчинники однаково. Для чутливих поверхонь, як-от полірована нержавіюча сталь або алюміній, рекомендується використовувати м’які розчинники або звернутися до виробника металу за рекомендаціями. Завжди тестуйте розчинник на непомітній ділянці перед застосуванням.

Як видалити залишки клею після зняття захисної плівки?

Якщо після зняття плівки на металі залишились сліди клею, м’яко протріть поверхню тканиною, змоченою в розчиннику для клею або в спирті. Важливо діяти обережно, щоб не пошкодити поверхню металу. Після обробки розчинником поверхню слід промити м’яким миючим засобом і водою, а потім висушити.

Чи можна використовувати розчинник для клею на кольорових металах?

Розчинники можуть впливати на кольорові та оброблені поверхні металів, змінюючи їхній вигляд або колір. Перед застосуванням на кольорових металах, таких як бронза або мідь, обов’язково проведіть тест на непомітній ділянці. У деяких випадках краще звернутися до фахівців.

Що робити, якщо плівка не знімається цілком і рветься?

Якщо плівка рветься під час зняття, спробуйте нагріти наступну секцію феном для волосся, щоб клей став м’якшим і плівка легше знімалася. Використовуйте пластиковий скребок для підняття країв плівки без пошкодження металу.

Як запобігти пошкодженню металу при знятті захисної плівки?

Найкращий спосіб запобігти пошкодженню металу – це використовувати правильні інструменти та техніки. Не використовуйте гострі предмети, як-от ножі чи леза, оскільки вони можуть подряпати поверхню. Завжди починайте з найменш агресивних методів, таких як тепловий або механічний, перш ніж переходити до хімічних розчинників.

plivka (7)
author
Лариса Войская
Про автора:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Детальніше
5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі