Плівка для металу: як захистити готовий виріб?
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
6 Листопада, 2018
572  

Плівка для металу: як захистити готовий виріб?

zashitnaya-plenka-dlya-metalla

Основна загроза для фасонної продукції з тонколистового металу (від профнастилу до металлокассет та  панелей для огороджувальних конструкцій) – корозійні процеси, що розвиваються при контакті сталевої або алюмінієвої основи з киснем. Захищають метал від корозії різними способами, але найпоширенішими є цинкування, а також нанесення на оцинковану поверхню порошкової фарби або захисно-декоративного полімерного покриття

Але й  в цьому випадку загроза корозії не зникає повністю. Пов’язано це з тим, що при виробництві, складуванні, навантаженні або монтажі цілісність захисного шару може бути порушена. Саме в таких місцях найчастіше метал починає іржавіти, що негативно позначається на міцності та довговічності всього виробу.

Для того, щоб запобігти пошкодженню захисного покриття, можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали, але самий практичний та доступний – тонка полімерна плівка.

Призначення захисної плівки

Захисна плівка виробляється на  основі ПВХ або поліетилену товщиною від 30 до 60 мкм. Як правило, навіть мінімальної товщини плівки досить, щоб запобігти випадковому пошкодженню виробів при роботі з ними.

zashitnaya-plenka-dlya-metalla

Для зручності монтажу та  забезпечення збереження продукції на виворітну сторону плівки наноситься акриловий клей (різні марки плівки можуть відрізнятися по клейкості).

Плівки використовуються для захисту таких матеріалів:

 • Сталь оцинкована.
 • Сталь нержавіюча.
 • Сталь нікельована / хромована.
 • Сталь оцинкована з порошковим або іншим полімерним покриттям.
 • Алюміній анодований.
 • Алюміній з порошковим або полімерним покриттям.
zashitnaya-plenka-dlya-metalla

Плівкове захисне покриття може наноситися як на заготовки (смуга, лист), так й на готові вироби після їх формування або іншої обробки. Як правило, упаковка в плівку здійснюється на завершальних етапах виробничого циклу, перед відвантаженням на склад.

zashitnaya-plenka-dlya-metalla

Основні функції  покриття плівкою :

 1. Захист полімерного або цинкового покриття від пошкоджень та дії інших факторів при укладанні виробів.
 2. Захист від механічних пошкоджень при навантаженні та транспортуванні.
 3. Збереження цілісності деталей при монтажі.

Крім того, якщо після монтажу виробу передбачається проведення оздоблювальних робіт (шпаклівка, фарбування), то плівку можуть не знімати протягом досить тривалого часу. Це дозволяє захистити поверхню від забруднень: замість того, щоб відтирати пофарбований метал від плям фарби, досить буде просто зняти поліетиленовий шар.

Важливі параметри захисних плівок

Захисні плівки для металу виробляють багато компаній. Але при цьому потрібно врахувати, що різні марки плівок можуть істотно відрізнятися за експлуатаційними характеристиками.

zashitnaya-plenka-dlya-metalla

Що ж потрібно враховувати?

 • Перший параметр – це товщина плівки. Чим товще матеріал, тим він дорожчий, але тим надійніше захист покриття на металі.
 • Далі – стійкість плівки до впливу зовнішніх факторів. Найчастіше полімерні плівки втрачають еластичністьта та  руйнуються під впливом УФ-випромінювання. Використання матеріалів. стійких до ультрафіолету, дозволяє підвищити надійність захисту продукції, особливо якщо вона зберігається під відкритим небом (що небажано), або деякий час залишається під плівкою після монтажу.
  Крім того, важливо враховувати і якість клейового складу. Тут справа не стільки в адгезії, скільки в збереженні клейових властивостей з плином часу. Якісний клей довго утримує плівку на металі, але при цьому не прилипає «намертво», а після зняття плівки практично не залишає слідів.
  До інших важливих параметрів можна віднести відсутність у складі плівки летючих токсинів (безпека для людини) та важких металів (важливий фактор для екологічно безпечної утилізації).
zashitnaya-plenka-dlya-metalla

Захисна плівка для металу дозволяє зберегти  як цинковий шар, так і полімерні покриття. Використання таких плівок є одним з показників культури виробництва фасонних тонколистових виробів, тому компанії, які піклуються про якість продукції, дуже ретельно підходять до вибору захисних полімерних покриттів.

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Подробнее