Кріплення на саморізи
Найбільш очевидний спосіб – з’єднати деталі з тонколистового металу за допомогою саморізів.
Технологія
Для кріплення використовуються або звичайні саморізи по металу, або саморізи по металу з буром. Другий різновид краще – бур легше проходить метал навіть при значній товщині, що прискорює процес монтажу.
Важливо! При роботі з металом використовуються тільки саморізи з антикорозійним покриттям!
Технологія кріплення гранично проста: деталі просто прикладаються одна до одної і з’єднуються саморізами. Для цього в 95% випадків використовується шуруповерт – але іноді доводиться дотягувати кріплення вручну.
Плюси і мінуси
Переваги методики очевидні – простота і швидкість. Кілька секунд – і деталі з’єднані, тому що додаткових дій від майстра не потрібно.
Крім того, при необхідності саморіз можна викрутити для роз’єднання деталей. У деяких випадках це потрібно для демонтажу конструкцій.
Фундаментальний мінус – низька міцність фіксації. Вся справа в тому, що при з’єднанні деталей з тонколистового металу фіксація здійснюється за рахунок часток міліметра на одному з витків шурупа. У спокої цю вистачає, але при найменших навантаженнях тонколистовий метал починає надриватися і деформуватися – тому ймовірність відриву при такому кріпленні дуже висока.
Коли виправдане застосування саморізів?
І все ж в деяких випадках застосовувати саморізи можна. Вони будуть досить надійно тримати тонколистовий метал, якщо деталь закріплюється на досить товстому підставі. Так, якщо в якості основи буде використовуватися профіль товщиною від 1,5 мм – саморіз по металу з буром і широким капелюшком фіксуватиме її досить надійно!