Які метали обробляються за допомогою лазерного різання
Ідеальний варіант з точки зору якості та швидкості роботи – метал з низькою теплопровідністю. Наприклад, сталь, залізо. Тепло, передане лазером, концентрується на невеликій ділянці листа, що призводить до швидкого розплавлення. Гірше йдуть справи з металами, які володіють високим показником теплопровідності: наприклад, мідь. Тепло від лазера швидко поширюється по листу або деталі, що змушує витрачати більше енергії та часу на різання. Крім того, в даному випадку є ризик формування гратів (нерівностей).
Лазерну різку прийнято використовувати при обробці наступних металів:
нержавіюча сталь. Товщина – від 0,2 мм до 12 мм;
сталь. Товщина – від 0,2 до 30 мм;
латунь. Товщина – від 0,2 мм до 12 мм;
алюмінієві сплави. Товщина – від 0,2 мм до 20 мм;
мідь. Товщина – від 0,2 мм до 15 мм.
Різка тонколистового металу
Найкраще за допомогою технології лазерного різання обробляється тонколистовий метал. Чим менше товщина матеріалу, тим легше лазерному променю з ним впоратися. Досвід показує, що свої найкращі якості обладнання проявляє при обробці металу товщиною до 6 мм. Лазерний промінь відразу розплавляє тонкий лист, що забезпечує дуже високу швидкість обробки матеріалу. Це може бути метал з алюмінієвого сплаву, мідь, свинець, жесть.
Важливо, що при розрізанні тонколистового металу можна використовувати малопотужні агрегати для лазерного різання. Підходять та вищезгадані твердотільні моделі, які неефективні при обробці товстих листів. Отже, якщо ви плануєте проводити різання тонколистового металу, ви можете заощадити на обладнанні.