Виготовлення листозгинального верстата своїми руками
Ручні листозгини дозволяють хоча б частково оптимізувати процес обробки металу. Саме ручними листозгинами користуються кустарні виробники металевих деталей для парканів, стель, фасадів і т.д. якість обробки – вище, ніж при ручному згинанні, але нижче (в рази) в порівнянні з використанням автоматизованого обладнання.
Дуже часто майстри, у яких немає ручного листогиба, роблять його з підручних деталей. В принципі, такий пристрій теж може працювати – але вироби, які будуть виготовлені з його допомогою, навряд чи прослужать довго.
Для кустарного складання листозгинального верстата знадобляться:
- двотаврова балка 80 мм,
- куточок 80 мм,
- елементи кріплення,
- петля,
- струбцини,
- пара рукояток.
Конструкція закріплюється на стійкому столі або верстаті – основа повинна бути максимально стабільним і нерухомим. Збірка проводиться із застосуванням зварювального апарату:
- Основа листогиба – двотаврова балка. До балці двома болтами прикручують куточок, що утримує заготовку в процесі згинання.
- Під куточок за допомогою зварювання кріплять три дверні петлі (вони повинні бути досить масивними). Другу їх петель приварюють безпосередньо до куточка.
- Щоб верстат легко повертався під час згинання листового металу, до нього з двох сторін прилаштовують ручки.
Готовий верстат кріплять до столу за допомогою струбцин. Можливий і незнімний монтаж, але така фіксація незручна. Працює пристрій досить просто:
- Перед укладанням заготовки куточок відкручують або піднімають.
- Обрізаний в розмір лист металу притискають і вирівнюють по краю.
- Для загину верстат повертається за рукояті.
Основний мінус такого пристрою – гнути можна тільки досить м’який метал з мінімальною товщиною листа. Навіть при згинанні листової оцинкованої сталі від 0,5 мм буде потрібно значне зусилля, а сам гнучкий кут може бути недостатньо рівним і чітким.