З семи випадків, коли первинна металопромисловість починала розслідування до Розділу 232, тільки в одному з них – вкрай актуальним – президент визнавав необхідність вжиття заходів для регулювання системи імпорту. Проте одного разу президент Рональд Рейган погодився внести коригування в державні стратегічні запаси для забезпечення Національної Оборони.
В інших семи випадках, коли вторинна металопромисловість (виробництво гайок, болтів, підшипників та інших деталей) починала розслідування до Розділу 232 – ні в одному з них президент не до прийшов висновку необхідності вжиття заходів для регулювання системи імпорту. Однак, в разі верстатів для різання металу та металообробки, Рейган відклав рішення по розділу 232 та замість цього домігся прийняття добровільних угод з іноземними постачальниками. Насправді, угоди вступили в силу терміном на п’ять років та були продовжені після ще на два роки.
У всіх інших випадках єдиною галуззю, яка отримала пільги по Розділу 232, була нафтова промисловість. Тепер, з досягненням США енергетичної незалежності, компанія MetalMiner передбачає, що США не будуть звертати уваги на випадок Розділу 232 для цього сировинного товару (оскільки США залишаються незалежними).
Проте США залежні від стали. З цього випливає, що США необхідний певний рівень імпорту для задоволення внутрішнього попиту.
Згідно історичного аналізу, на даний момент в США кількість порушених антидемпінгових прецедентів приблизно дорівнює їх числу в кінці 1950-1970-х років. Однак, в наші дні різниця зводиться до накладання зобов’язань, яких зараз введено набагато більше, ніж раніше.
Абсолютно логічним є той факт, що оскільки ціни неухильно знижувалися, йшло зростання рівня імпорту. Починаючи з 1980-х років можна спостерігати зменшення кількості продуктів, спрямованих на антидемпінгові заходи.
Що змінилося та чому варто турбуватися?
Одним словом – Китай.
У 1960 році у Китаї було вироблено 18,5 млн. тонн сталі, тоді як в США – близько 6 млн. тонн. До речі , ціна стали в 1962 році становила 144 $ за тонну, на даний момент ця цифра дорівнює 1,180 $!
Це сталося з моменту виробництва 100 мільйонів метричних тонн сталі Китаєм у 1996 році. Реальне зростання цін сталося у 2001 році після вступу Китаю до СОТ, що збільшило виробництво сталі з 128,5 мільйонів метричних тонн на момент 2000 року до приблизно 495 мільйонів метричних тонн, згідно 2007 року.