Підвісні стелі для промислових підприємств
10 Травня, 2023
1360  

Підвісні стелі для промислових підприємств

Нормативні документи і вимоги

Нормативні вимоги ДБН щодо встановлення стель у промислових підприємствах містяться в ряді документів, зокрема:

 • ДБН А.2.2-3 “Безпека праці в будівництві” – цей документ містить вимоги до безпеки під час робіт з монтажу стель, зокрема, вимоги до захисту від падіння, відповідності конструкції і властивостей матеріалів вимогам пожежної безпеки та інших вимог.
 • ДБН В.2.2-22 “Вентиляція і кондиціонування внутрішнього повітря” – цей документ містить вимоги до вентиляції і кондиціонування повітря в промислових приміщеннях, в тому числі вимоги до стелі як елемента системи вентиляції.
 • ДБН В.2.2-10 “Природне та штучне освітлення” – цей документ містить вимоги до освітлення в промислових приміщеннях, в тому числі вимоги до використання різних видів стель для забезпечення відповідного рівня освітленості.
 • ДБН В.2.2-13 “Акустичні властивості приміщень” – цей документ містить вимоги до звукоізоляції та акустичних властивостей приміщень, в тому числі вимоги до використання різних видів стель для покращення звукоізоляції.

Додатково до цих документів, також можуть використовуватися інші відповідні ДБН, що регламентують будівництво та облаштування приміщень.

Крім того, вимоги до встановлення стель у промислових підприємствах можуть варіюватися в залежності від конкретної галузі, виду приміщення та його функціонального призначення. Наприклад, вимоги до стель у виробничих цехах можуть бути різними від вимог до стель у складських приміщеннях або офісах.

Загалом, вимоги до встановлення стель у промислових підприємствах можуть включати в себе наступні параметри:

 • Матеріал стелі – вимоги до матеріалів можуть бути залежні від функціонального призначення приміщення, рівня пожежної безпеки, вимог до звукоізоляції тощо.
 • Конструкція стелі – вимоги до конструкції можуть включати в себе вимоги до жорсткості, стійкості, здатності до захисту від падіння та інших параметрів.
 • Вентиляція та освітлення – вимоги до вентиляції та освітлення можуть включати в себе вимоги до рівня вентиляції, освітленості, ефективності вентиляційних та освітлювальних систем тощо.
 • Звукоізоляція – вимоги до звукоізоляції можуть бути залежні від конкретного типу приміщення та його функціонального призначення.

Загалом, вимоги до встановлення стель у промислових підприємствах повинні забезпечувати безпеку праці, ефективність роботи, відповідність пожежним та іншим нормативним вимогам, а також забезпечувати комфортні та здорові умови праці для працівників.

Виробниче приміщення– це сучасний комплекс, у якому належна увага приділяється промисловому дизайну як, так і інтер’єру приміщень.

Для створення комфортних умов праці, при внутрішній обробці приміщень, необхідно застосовувати будівельні екологічні матеріали, що відповідають специфіці виробництва та санітарним вимогам.

Особливо це є актуальним зараз, коли Україна переходить на європейські стандарти виробництва.

5 4

Що потрібно враховувати при виборі металевої підвісної стелі?

Конструкціям багатьох промислових будівель, характерні великі прольоти та висота приміщень, тому при виборі стельової системи для виробничого приміщення, одним з основних критеріїв має бути її надійність та довговічність.

Крім цього, при виборі підвісної стелі для виробничого приміщення, необхідно врахувати:

 • ступінь впливу агресивного середовища на матеріал металевої підвісної стелі;
 • пожежна безпека матеріалу, з якого він виготовлений;
 • миючі властивості стельових елементів.
10 1

Рекомендації виробника підвісних металевих стель

Заводом «Мехбуд» накопичено значний досвід у виробництві металевих підвісних стель для промислових підприємств.

Надійний металевий каркас підвісної стелі, витримує панелі з алюмінію, товщиною до 0,8 мм і стали оцинкованою ─ 0,7 мм. Як правило, використовуються панелі стандартних розмірів, 600х600 мм.

9 1

Панельна підвісна стеля

Найбільш практична підвісна стеля для обробки приміщень промислової будівлі, панельна підвісна стеля білого кольору (RAL 9003).

Основні характеристики панельного підвісної стелі:

 • Покриття має бути гладким, що виключає проникнення шкідливих мікрочастинок і стійким до впливу кислот, лугів, що викликають корозію металу. Поліестерне покриття панелей відповідає таким властивостям, а також забезпечує стійкість кольору (поверхня не жовтіє) і відмінні антикорозійні властивості поверхні.
 • Конструктив панельного підвісної стелі, забезпечить легкий доступ до інженерних комунікацій, а також завдяки якісному покриттю металу, не допустить проникності рідини на поверхню стелі.
 • Така стеля не вимагає додаткових витрат на обслуговування – його ремонт полягає лише в заміні панелі, що не займає багато часу.

У тих виробничих приміщеннях, де потрібна покращена циркуляція повітря, фахівці нашого підприємства, рекомендують встановлювати панелі з перфорацією.

Цей вид підвісної стелі так само сприяє рівномірному розподілу температури по всій площі виробничого приміщення. Розміщувати перфоровані панелі можна як у вигляді смуг, так і квадратними ділянками.

Застосування підвісних металевих стель

Підвісні панельні стелі, виготовлені на заводі “Мехбуд” успішно застосовуються на підприємствах:

author
Иван Жилєнков
Про автора:

Профессиональный опыт: более 10 лет в сфере строительных  отделочных материалов. Свыше 100 завершенных объектов  различного назначения, на которых применены уникальные  потолочные решения. Разработ...

Детальніше