Незважаючи на те, що одна з переваг підвісних стель – досить простий монтаж, процедура їх встановлення може зайняти чимало часу. При цьому витрати на обробку приміщення з використанням підвісних конструкцій теж виявляються чималими, так що підсумковий кошторис може неприємно здивувати.
Щоб зрозуміти, з чого складається бюджет проекту, потрібно проаналізувати його основні статті та оцінити їх «питомну вагу». Так ви зможете ще до початку проектних робіт зорієнтуватися у вартості та уникните непотрібних витрат.
Вартість підвісної стелі «під ключ» залежить від декількох факторів:
Тепер варто проаналізувати сам процес монтажу, оцінивши частку витрат на реалізацію кожного з його етапів.
Перший етап роботи – проектування. Взагалі, при вирішенні стандартних завдань можна обійтися й без проекту. Але участь професійних проектувальників необхідна в таких випадках:
В обох випадках участь професійних проектувальників практично обов’язкова, оскільки помилки на цьому етапі гарантовано приведуть до додаткових витрат.
Наступний етап – підготовка приміщення, зокрема – стельового перекриття. Перевага підвісних стельових систем в тому, що вирівнювати перекриття не треба, оскільки воно буде приховано за обробкою. Але крім вирівнювання необхідно виконати такі роботи:
Далі необхідно виконати роботи з прокладання комунікацій. Проводиться прокладка до початку встановлення підвісної стельової системи, оскільки в іншому випадку каркас та панелі будуть сильно заважати.
На цьому етапі:
Найбільша стаття витрат – це, звичайно, закупівля матеріалів. Сюди відноситься все, що потрібно для монтажу підвісної стельової системи. Тут доцільно виділити 3 великі групи покупок.
Друга група – найдорожча. До неї включають самі матеріали для підвісної стельової конструкції. Якщо говорити про металеві стелі, то це:
Ціна їх варіює в широких межах та залежить від типу елемента, товщини металу, кольору й характеристик захисно–декоративного покриття.
Нарешті, до третьої групи включаємо всі додаткові модулі:
Тут важливо купувати вироби, габарити яких відповідають габаритам типових касет / панелей: це дозволить заощадити на матеріалах при монтажі та скоротить час встановлення підвісної стелі.
Остання (насправді немає, обслуговування та ремонт теж можуть бути витратними, але тут ми їх не розглядаємо) графа витрат – це власне монтаж стелі. Взагалі, його можна виконати й своїми руками, але доцільніше залучати до монтажу професіоналів.
Це забезпечить такі переваги:
З цих причин економити на монтажі не варто, тим більше що витрати на нього будуть невеликими – в порівнянні з тим, скільки грошей вже було вкладено на попередніх етапах.
Вище ми проаналізували основні групи витрат на встановлення підвісної стелі під ключ. Тут же ми наочно уявімо їх співвідношення у вигляді діаграми:
Основну частину витрат складе закупівля матеріалів: від 45 до 50% всіх засобів піде на купівлю стельових панелей, ще 15-20% доведеться витратити на придбання додаткових матеріалів – елементів підвісного каркасу, підвісів, кріплення та іншого.
Витрати на підготовку приміщення до встановлення підвісної стелі та на її монтаж складуть приблизно по 10-15% від вартості всього проекту. Тут економити не варто, тому що при неправильному монтажі або недостатньо якісній обробці перекриття навіть найдорожча стеля протримаеться не довго.
Нарешті, проектуванням та послугами дизайнера в ряді випадків можна буде пожертвувати. Але практика показує, що невелика сума, витрачена на оплату послуг фахівців, відкриває можливості для економії в подальшому.
Встановлення підвісної стелі під ключ, особливо при використанні якісних сучасних матеріалів – задоволення не з дешевих. Але перед цим ми не раз акцентували увагу, що просте скорочення витрат за рахунок тієї чи іншої статті бюджету (будь то проектування або послуги професійної монтажної організації) призведе до зниження надійності та експлуатаційних якостей стелі.