Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Стелі для кухні ресторану та кафе
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
0
Січень 27, 2019
113  

Стелі для кухні ресторану та кафе

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe

Навіть в приватному будинку або квартирі при проектуванні обробки кухні варто враховувати особливий мікроклімат в цьому приміщенні. Що ж говорити про кухні в кафе, ресторанах та інших закладах громадського харчування?

Однією з проблем, яку доводиться вирішувати на стадії проектування, є обробка стель в кухнях та  харчоблоках. Стельова обробка страждає від таких факторів як висока температура та вологість в першу чергу, тому перелік матеріалів і технологій, які можуть використовуватися при вирішенні цього завдання, буде обмежений.

У нашому огляді ми проаналізуємо основні вимоги до таких стель (включаючи ті, які регламентовані чинним законодавством) і наведемо кілька варіантів обробки для кафе та  ресторанів у закритій (що знаходиться в окремому приміщенні) або відкритій кухні.

Важливі особливості стельової обробки в кухнях

Щоб зрозуміти, в чому полягають складності вибору стелі для кухні в закладах громадського харчування, потрібно проаналізувати найбільш важливі фактори, що впливають на обробку. це:

 • Високі температури (особливо над грилями, печами та поверхнями для приготування їжі).
 • Фонова висока вологість.
 • Періодичне потрапляння на поверхню стелі пари та  крапель води.
 • Необхідність підтримки санітарного стану.
 • Необхідність монтажу стельового обладнання – витяжок, вентиляційних каналів, освітлювальних приладів.
potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe

Виходячи з цього, практично повсюдно (виключаючи, мабуть, приміщення з мінімальною висотою) проектувальники відмовляються від обробки капітальних перекриттів на користь стель з підвісними конструкціями. Це дозволяє  розміщувати обробку на каркасі розраховуючи, щоб за нею можна було розмістити будь-які необхідні комунікації.

Вимоги до стелі в зоні приготування їжі

Вимоги до обробки харчоблоків та інших аналогічних приміщень (сюди відносяться кухні у кафе та  ресторанах) досить детально прописані в нормативах. Основних документів тут кілька:

 • ДБН В.2.2-25: 2009. Будинки та  споруди. Підприємства харчування (Заклади ресторанного господарства).
 • СанПіН 42-123-5777-91. Санітарні правила для підприємств громадського харчування
 • ДБН В.1.1.7-201. Пожежна безпека об’єктів будівництва.

Саме ці 3 нормативи  можна взяти за основу, формуючи перелік вимог до обробки таких приміщень в цілому та  оформлення стель в кухнях зокрема:

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe
 • Мінімальна висота від підлоги до стелі (в його нижній частині – якщо конструкція передбачає наявність декількох рівнів) повинна становити від 2 до 2,5 м. Це потрібно враховувати, встановлюючи підвісну стелю в приміщенні з невеликою висотою.
 • Для обробки стелі можуть використовуватися тільки матеріали, які не займаються, не горять та не підтримують горіння. Саме цей пункт накладає основні обмеження при виборі матеріалів для оформлення кухонних стель.
 • У кухнях, зонах видачі, а також над барними стійками стелі повинні бути виготовлені з вологостійких матеріалів.
 • Для підтримання належного санітарного стану харчоблоків необхідно періодично виконувати вологе прибирання приміщення із застосуванням миючих та  дезінфікуючих засобів. Відповідно, стельові конструкції повині  бути стійкими до їх впливу.

Зверніть увагу! Використання в обробці стель пористих матеріалів буде небажаним, оскільки воно значно ускладнює ефективну очистку поверхні від жиру та інших органічних забруднень.

Конструкція стелі повинна допускати розміщення комунікацій – або приховане, з фіксацією на несучому стельовому перекритті, або відкрите. Це ж стосується вбудованих освітлювальних приладів.
Кольорове рішення стелі повинна бути максимально сприятливим для підвищення працездатності та зниження стомлюваності персоналу. Як правило, стелі в кухнях ресторанів та кафе обробляють панелями, пофарбованими в матовий білий або світло-сірий колір. Таке кольорове  рішення не знижує рівень освітленості та  дозволяє позбутися від відблисків.
В цілому ж ситуація цілком типова: при проектуванні стельової обробки доводиться шукати баланс між дизайном приміщення, функціональністю, фінансовими можливостями та вимогами нормативів. Як це можливо  зробити – розглянемо в наступному розділі.

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe

Оптимальні рішення

Для початку опишемо рішення, яке на практиці реалізується рідко. Іноді, при недостатній висоті приміщення, відмовляються від установки підвісної стельової конструкції на користь обробки капітального перекриття. В цьому випадку стеля вирівнюють штукатуркою, потім шпаклюють і або фарбують, або білять.

Рішення це складно назвати оптимальним, оскільки так всі комунікації доводиться розміщувати на увазі. Крім того, при активній готуванні побілка або фарба будуть активно забруднюватися, а очистити їх без пошкоджень буде вельми складно. Вихід один – періодичне проведення косметичного ремонту.

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe

У решті випадків стеля в кухні кафе чи ресторану оздоблюють підвісною конструкцією. Найрідше для обшивки використовують деревину:

 • По-перше, це дорого.
 • По-друге, дерев’яні панелі стельової обшивки необхідно обробляти не тільки вогнезахисними просоченнями, але і складами, які захищають від вологи.

Ось чому дерев’яне оздоблення – це варіант, який використовують тільки в дизайнерських цілях, наприклад, в ресторанах народної кухні, «мисливських будиночках», колибах та  ін.

Пластикові панелі для стельової обшивки в кухні використовувати не можна через їхню високу горючость. Застосування волокнистих плит (типу «Армстронг») або гіпсокартонної обшивки теж буде недоцільно, оскільки пористі матеріали не володіють достатньою вологостійкістю та накопичують забруднення.

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe

Оптимальне рішення – монтаж підвісної стельової конструкції на основі металевих панелей. Відмінним вибором можуть служити панелі від заводу «Мехбуд», виготовлені з алюмінію або оцинкованої сталі та  покриті захисно-декоративним полімерним складом:

 • Міцність конструкцій такого типу достатня, щоб уникнути деформацій стелі.
 • Металева обшивка володіє абсолютною вогнестійкістю, тобто на 100% задовольняє вимогам пожежної безпеки.
 • Полімерне покриття забезпечує стелі максимальну вологостійкість і та захист від корозії.
 • Стелю  можна фарбувати в будь-який колір. Але для кухонь оптимальними будуть світлі відтінки з матовою (тобто не даючи  відблисків) текстурою.

Різновиди металевих стель для кухонь: варіанти дизайну

Якщо говорити саме про металеві стелі, то в кухнях кафе та ресторанів зазвичай монтуються:

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe
 • Рейкові конструкції. Вони підходять для невеликих кухонь, які можна обробляти з застосуванням вузьких металевих рейок. Рейкова стеля охайно  виглядає, в одночас  служить довго та  добре переносить вологе прибирання із застосуванням миючих засобів.
 • Касетна або панельна стеля – універсальне рішення для кухонь з досить великою площею. Великогабаритні касети відмінно підходять для стельової обробки, формуючи рівну поверхню. Разом з тим  мінімальна кількість стиків полегшує підтримку стелі в санітарному стані.

Використання кубообразних стель та  систем «Грільято» на кухнях обмежена – в першу чергу через те, що в таких конструкціях жир, зважений в повітрі, проникає в застельовий простір. Так що їх застосовують:

 • У тому випадку, якщо кухня є частиною єдиного простору, тобто проглядається із залу для відвідувачів, та вимагає певного дизайнерського оформлення.
 • При наявності ефективної витяжки, яка відразу видаляє забруднене повітря.
 • В іншому ж і кубообразні стелі, та  стелі «Грільято» відмінно підходять для приміщень з високою вологістю та  високою температурою.

Освітлення та вентиляція як елементи оздоблення стелі

Ще один важливий нюанс при виборі стельової обробки для кухні – необхідність монтажу додаткового обладнання:

При приготуванні їжі дуже важливо, щоб робоча область була ефективно освітлена. Використання підвісних стель з металу (касетних та рейкових) полегшує монтаж вбудованого освітлення. Для цього можуть використовуватися приховані точкові світильники спрямованого світла, або LED-панелі стандартного розміру, що висвітлюють велику площу.
Це ж стосується й витяжки. Замість стельових касет або фрагментів рейок можуть бути встановлені решітки повітрязбірників. У цьому випадку сама витяжка розміщується за межами кухні, а гаряче  брудне повітря видаляється з  приміщення по системі труб, що зручніше та безпечніше.

potolki-v-kyhnyu-restorana-kafe

В асортименті стельових конструкцій від заводу «Мехбуд» ви без зусиль знайдете достатню кількість варіантів для обробки стелі в кафе, ресторані, їдальні або іншому закладі громадського харчування. При цьому монтаж металлокассет, панелей або стельових рейок забезпечить повну відповідність обробки приміщення вимогам діючих нормативів.