4. Ризик загоряння
Факторами, що підвищують ризик загоряння стельової обробки, можуть бути:
- Комунікації (в першу чергу дроти), прокладені в застельовому просторі.
- Джерела відкритого полум’я в приміщенні (каміни, печі, газові або електричні плити).
- Встановлені на стелі освітлювальні прилади великої потужності.
Крім того, вимоги щодо вогнестійкості стель містяться і в нормативних документах. В першу чергу це стосується стель громадських будівель та комерційних приміщень з великими скупченнями людей (магазини, ТРЦ). Для дотримання цих вимог і зниження ризику загоряння стельової обробки важливо обирати матеріали з мінімальною горючістю. В одночас стельове оздоблення повинно бути негорючим як з лицьового, так і з виворітного боку. Це дозволить убезпечити конструкції від загоряння, а крім того – зупинити поширення полум’я, якщо в результаті короткого замикання відбудеться займання проводки.
Підвищені вимоги до вогнестійкості стельових конструкцій стають одним з чинників, які серйозно обмежують вибір матеріалів. Там, де не можна застосовувати горючу обробку, не монтують стелі з:
- Гіпсокартону.
- Деревини і її похідних.
- МДФ.
- Пластика.
- Тканини.
- Вінілових полотен.
Вимогам протипожежної безпеки задовольняють тільки:
- Деякі різновиди ДПК і інших композитних панелей.
- Скляні панелі (ламіноване / загартоване скло або триплекс).
- Металеві рейки, панелі і касети.
Таким чином, при обробці стель в приміщеннях з одночасним перебуванням великої кількості людей і високими вимогами до пожежної безпеки потрібно вибирати один з трьох перерахованих вище варіантів.
5. Якою буде обробка приміщення?
Рекомендації, перераховані вище, стосувалися в першу чергу питань функціональності стелі. Але не варто забувати і про дизайн: