ПРОГРАМИ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ МАТЕРІАЛІВ
Далі у нашому списку йдуть програми для розрахунків. Вони підходять швидше для виконробів, кошторисників, бригадирів або замовників для визначення вартості матеріалів.
Це програми PAHOMOV.PRO, яка є калькулятором для розрахунків об’ємів та елементів фасадних систем.
І також програма «Аркулятор-7» (НФВ) у якій також проводиться розрахунок вентильованих фасадів. Це самостійна програма, яка дозволяє розраховувати площі оздоблення, об’єми матеріалів для стін, дахів, підлоги. А також за цими розрахунками робити потім специфікації за матеріалами та вносити їх у кошториси за об’єктом.
Також у програмі можна зробити розгортки стін, підлоги, стель із підписами матеріалів та розрахунками за їх витратами. Можна в ній порахувати і витратні елементи (рейки, кріплення). Використовується для розрахунку навісних вентильованих фасадів, розкрою натяжних стель, розрахунку підвісних та модульних стель, плитки, а також розрахунку для будівництва басейнів, та для розрахунку вікон та дверей з металопрофілю.
Тепер ми підійшли до програм-додатків для проектування фасадів.
Ці дві програми працюють на платформі AutoCAD. Програма «Кадет-Вентфасад» також розроблена для розрахунку вентильованих фасадів та елементів кріплення. Ця програма більш професійна, ніж попередні, за допомогою її можна зробити розкладку та розрахувати точну кількість фасадних плит та кріплення, на вже готовий ваш проект, збережений у .dwg.
Для великих проектів і безлічі креслень і розрізів вам знадобиться досить потужний ПК. Тоді працювати у програмах із проектування та візуалізації буде досить легко.
Аналогом Кадет-Вентфасад буде програма ALUM-3D, яка також працює в оболонці AutoCAD від AutoDESK. У ній можна здійснити швидке розкрій, побудова складних вигнутих елементів. Інтерфейс ALUM-3D вбудовується в панель інструментів AutoCAD з функцією спливаючі вікна. Є і функція, що дозволяє розбивати модель на окремі елементи, опрацьовувати дрібні деталі і потім генерувати це у спільний проект.
Ще є в ній функція розрахунку статики (яка дозволяє враховувати прогини профілів при навантаженні зривних зусиль на анкер). Так само в ній легко поєднувати касетні фасади з плитними матеріалами, при цьому оптимізуючи шви примикання.
Є й команда – «перфорація» для надання на ЧПУ верстатів креслень усіх отворів на панелях фасаду.
Звичайно, великим плюсом є те, що всі зміни відразу зберігаються в загальному проекті будівлі в AutoCADі.