Норми без дотримання правил
Повітряний вентильований прошарок, наявний у НВФ, відіграє істотну роль у захисті будівлі від перегріву. Але, під час пожежі, він створює тягу як у трубі каміна або димоходу, що значно прискорює процес перекидання полум’я на верхні поверхи по вітрозахисній плівці фасаду. Для запобігання поширення полум’я, будівельними нормами передбачається обов’язкове встановлення горизонтальних пожежних відсічень.
Однак, рідко хто з монтувальників навісних фасадів робить їх над кожним вікном, балконом або входом. Тим більше, що перевірити це можна, тільки безпосередньо перебуваючи при монтуванні ─ у міру встановлення рядів касет або панелей, піднімаючись у колисці, дивитися в проміжок між облицюванням і утеплювачем з мінвати. Після завершення робіт зробити це досить проблематично ─ хіба що, розібрати частину фасаду!
Багато фахівців будівельних організацій, які побудували не один навісний фасад, іноді з подивом дізнаються, що будівельним нормам при монтажі НВФ, через кожні три поверхи, необхідно встановлювати протипожежний пояс з негорючого матеріалу, рівним двом толщинам теплоізоляційного шару.
Серед облицювальних матеріалів навісні вентильовані фасади є явно проблемні матеріали та такі, які «взагалі » задовольняють вимоги. Іншими словами, їх застосування не виключає швидке поширення вогню, з усіма наслідками, що бувають важкими .