Фасад Жалюзі для паркінгів
8 Червня, 2023
450  

Фасад Жалюзі для паркінгів

Створюючи дизайн будівлі, важливо враховувати кожен елемент, від загальної концепції до дрібних деталей. Один з ключових компонентів, який поєднує в собі практичність і стиль, – це фасад. Саме він визначає перше враження від будівлі. У цій статті ми розглянемо конкретний тип фасаду – Жалюзі, який дедалі частіше використовується для паркінгів.

При облаштуванні паркінгу в новій  або реконструйованій будівлі одним  з важливих завдань стає вибір фасадної обробки. І якщо для підземних конструкцій ця проблема неактуальна, то багатоповерхові  сучасні   парковки потребують сучасних функціональних фасадів.

Одним з найбільш раціональних рішень стає встановлення  фасаду-жалюзі. Про те, чим зумовлений такий вибір та  особливості конструкції таких фасадів ,а також   про їх переваги ми розповімо в цьому короткому огляді.

Вимоги до фасадної  обробки  паркінгу

Паркінг, як правило, являє собою приміщення великої площі (часто багаторівневе), призначене для тривалого перебування автомобілів. Іноді паркінги будуються з нуля, не рідко  виникають ситуації, коли під паркінг переобладнують стару будівлю  з відповідною площею та плануванням.

Фасади паркінгу зазвичай роблять комбінованими. При цьому використовуються різні технічні рішення. Але загальний список вимог до фасадної  обробки  залишається незмінним:

 • Міцність. Конструкція фасадної обробки повинна бути досить надійною та  захищати від вітрових та  експлуатаційних навантажень. Перший аспект особливо важливий – площа фасаду у паркінгу зазвичай велика, тому вітрові навантаження будуть значними.
 • Захист від злому. У паркінгу зберігаються автомобілі, що мають  значну матеріальну цінність. Щоб уникнути проникнення всередину приміщення вандалів чи  злодіїв, в оформленні фасадів потрібно використовувати матеріали, які протидіять  спробам злому.
fasad parkinga

Важливо! Вандалостійкість важлива ще й з іншої причини. З огляду на розміщення в не самих багатолюдних місцях часто  не можна ефективно контролювати всю протяжність фасаду паркінгу. Тому в нічний час конструкція може страждати від дій вандалів. Для оздоблення фасаду бажано обирати негорючі матеріали з покриттями, які досить легко очищуються від слідів фарби.

 • Атмосферостійкість. Протягом всього року фасад паркінгу піддається різним впливам. Дощ, сніг, град, перепади температур, ультрафіолетове випромінювання – все це може завдати конструкцій істотної шкоди. Тому в обробці намагаються використовувати сучасні матеріали, які добре переносять кліматичний вплив та  не деградують протягом 10-15 і більше років.
 • Простота монтажу. Цей аспект більш важливий для паркінгів, які облаштовують в реконструйованих будівлях. Фасадні конструкції повинні монтуватися швидко і просто. Без внесення змін в конфігурацію існуючих прорізів.
 • Вогнестійкість. Ця вимога цілком логічна, оскільки пожежа в паркінгу може привести до пошкодження великої кількості автомобілів які стоять там. Для обробки фасадів бажано використовувати матеріали з мінімальною горючестю.

Ще  один важливий аспект – естетичний зовнішній вигляд. Сучасний паркінг – це частина міського ландшафту навіть в тому випадку, якщо він використовується як окрема будівля. Якщо ж паркінг входить в єдиний архітектурний комплекс, то для оформлення фасаду потрібно використовувати матеріали з високим декоративним потенціалом.

fasad parkinga

Глухий або вентильований?

При виборі фасаду для паркінгу необхідно вирішити принципове питання – робити фасад повністю глухим або залишити його вентильованим?

У глухих (суцільних) фасадів є ряд переваг. Вони повністю перекривають внутрішній простір паркінгу, захищаючи його  від сторонніх поглядів, та  від вітру, і від проникнення зловмисників.

З іншого боку, вентильований фасад має свої переваги. По-перше, його встановлення  забезпечує більш ефективне провітрювання приміщення паркінгу – а воно буде не зайвим. Беручи до уваги велику кількість вихлопних газів, що утворюються при роботі автомобілів. По-друге, використання вентильованих фрагментів фасаду забезпечує природне освітлення простору.

Сьогодні багато інженерів, проектуючи паркінги, намагаються об’єднати переваги суцільних та  вентильованих фасадів. Так, недостатньо ефективне провітрювання компенсується встановленням  систем припливно-витяжної вентиляції, а природне освітлення забезпечується склінням частини прорізів замість перекриття їх суцільними фасадними панелями.

Що таке фасад Жалюзі?

Жалюзі – це тип фасаду, який складається з горизонтальних або вертикальних ламелей. Вони можуть бути нерухомими або регульованими, дозволяючи контролювати потік повітря і світла. Для паркінгів це особливо важливо, оскільки дозволяє створити оптимальні умови для вентиляції та освітлення.

Металеві Жалюзі для паркінгів. Однією з популярних варіацій жалюзі є металеві ламелі. Вони мають ряд переваг, зокрема високу міцність, довговічність і відмінні аеродинамічні властивості.

Металеві ламелі виготовляються з різних матеріалів, включаючи алюміній, сталь або цинк. Вибір матеріалу залежить від специфіки проекту і вимог замовника. Алюміній легкий і корозійностійкий, що робить його ідеальним для великих паркінгів. Сталь відрізняється високою міцністю, а цинк має додаткову захист від корозії.

Варто відзначити, що металеві ламелі можуть бути оброблені для досягнення різних візуальних ефектів. Наприклад, вони можуть бути пофарбовані в будь-який колір, матові або глянцеві, або навіть з текстурированою поверхнею, що імітує інший матеріал, наприклад, дерево.

Вплив на дизайн і функціональність паркінгу. Фасади з металевими ламелями жалюзі вносять сучасний відтінок в архітектурну концепцію паркінгу, відповідаючи сучасним трендам у дизайні міського простору. Вони підкреслюють геометрію будівлі, додають структури і ритму фасаду, а також можуть служити додатковим елементом брендування, оскільки можуть бути пофарбовані в фірмові кольори.

Специфіка паркінгів потребує особливого підходу до вентиляції і освітлення. Металеві жалюзі дозволяють регулювати ці параметри, створюючи комфортні умови в будь-яку пору дня і року. Вони також забезпечують додатковий захист від небажаних шумів з вулиці, не заважаючи при цьому циркуляції повітря.

fasad-galuzi

Фасад-жалюзі як альтернатива склінню або суцільний обшивці

Скління частини фасаду паркінгу – особливо багато рівневого – це досить популярне рішення. Але в цей же час воно не позбавлене недоліків:

 • По-перше, скло, навіть тоноване, не забезпечує потрібну приватність (виняток – досить дорогі склопакети з дзеркальним покриттям).
 • По-друге, скління великих площ утрудняє виготовлення стулок. Тому проблема з природною вентиляцією не наважується.

Нарешті, не варто забувати про те, що скло – це крихкий матеріал з низькою вандалостійкістю. Звичайно, захистити склопакети від розбивання можна шляхом встановлення триплексу або броньованого скла, але це призведе до додаткових витрат.

Всі ці недоліки  добре відомі інженерам, тому при проектуванні паркінгів з багаторівневою структурою та  великою надземною частиною завжди шукали альтернативу склінню. Одним з найбільш ефективних альтернативних рішень стало використання фасадів-жалюзі.

В цьому випадку обробка ведеться за такою схемою:

fasadu-dlya -parkinga
 • Капітальні частини конструкції обробляються із застосуванням класичних рішень – від штукатурення до обшивки металлокассетамі або сталевими фасадними панелями поверх теплоізоляційного шару.
 • В отворах встановлюються напрямні та й поперечні стійки, які виконують функцію ребер жорсткості.
  На напрямних і стійках кріпляться профільовані ламелі з тонколистового металу з захисно-декоративним покриттям.
 • Ламелі фіксуються на основі  під кутом: ухил у напрямку від приміщення до вулиці дозволяє сформувати конструкцію, зовні схожу з фіранками-жалюзі.
  Фасади-жалюзі ефективно перекривають отвори (навіть дуже широкі, до 3-6 метрів в залежності від конфігурації каркасу і обраної моделі ламелей).

При цьому встановлення  фасадів-жалюзі для паркінгу дозволяє об’єднати переваги глухих та вентильованих моделей.

Переваги фасадів-жалюзі для паркінгів та критих автостоянок

Переваги  фасадів-жалюзі обумовлені поєднанням оригінальної конструкції та  практичного матеріалу:

 • Одностороння проникність. Ламелі фасаду-жалюзі орієнтовані так, щоб забезпечити ефективний зовнішній стік. Як дощова вода так і  конденсат по  ламелям  скочується на водовідливні планки, та  не потрапляє назад в приміщення паркінгу. Це, нехай і в меншій кількості , стосується пилу та  сміття.
 • Гарні  механічні якості. Незважаючи на те, що для виготовлення ламелей використовується тонколистовий метал, сам фасад-жалюзі має відмінну стійкість до деформацій та  спроб злому. Причина – щільне розташування ламелей та  присутність в конструкції кожного елемента мінімум одного ребра жорсткості.
fasadu-dlya -parkinga

Важливо! Ламелі, розташовані з нахилом в сторону вулиці, зловмисник не може використовувати в якості ступенів.

 • Природна вентиляція. Фасад-жалюзі забезпечує ефективне провітрювання паркінгу, що дає можливість з мінімальними витратами енергії позбавлятися від вихлопних газів і пилу. Крім того, циркуляція повітря дозволяє контролювати вологість в приміщенні автостоянки, що знижує ризик корозії і автомобілів, що зберігаються там, і комунікацій – труб і проводів.
 • У світлий час доби фасад-жалюзі пропускає достатню кількість природного освітлення. При цьому навіть в літню спеку діагональні ламелі виключають потрапляння всередину паркінгу прямих сонячних променів – так що ні повітря всередині ні стоять машини не страждають від перегріву.
 • Стійкість до зовнішніх впливів у металевого фасаду-жалюзі в рази вище в порівнянні з іншими конструкціями. Самі ламелі завдяки полімерному декоративному покриттю не піддаються корозії та  не деградують при тривалому впливі ультрафіолетового випромінювання. При цьому металеві фасади не горять та  не підтримують горіння, а похилі ламелі ефективно захистять внутрішній простір паркінгу навіть при цілеспрямованій спробі підпалу – горюча рідина просто стече на стіну зовні.

Ще один, дуже важливий аспект – зовнішній вигляд фасаду. Популярність паркінгу обумовлена ​​не тільки місцем його розташування та  внутрішньою інфраструктурою, а й його зовнішнім виглядом. Використання фасадів-жалюзі дозволяє зробити зовнішнє оформлення паркінгу більш стильним та  сучасним, а можливість виготовлення ламелей в будь-якому кольорі – це обов’язкова умова для збереження корпоративної айдентики та  кольрової гами.

fasadu-dlya -parkinga

Висновок

Фасади “Жалюзі” – це стильний, функціональний і практичний вибір для паркінгів. Вони забезпечують оптимальні умови для вентиляції і освітлення, а також привабливий зовнішній вигляд. Вибір матеріалу і дизайну в кінцевому підсумку залежить від специфіки проекту, бюджету та особистих вподобань замовника. Однак, незалежно від ваших вимог, фасади з металевими ламелями жалюзі можуть стати чудовим рішенням, яке поєднає в собі якість, естетику і практичність.

Визначаючи архітектурну концепцію паркінгу, важливо не забувати про такі елементи, як фасади. Вони можуть стати не просто “обличчям” вашого проекту, а й ключовим компонентом, що забезпечує його функціональність. Жалюзі з металевими ламелями – це сучасний і стильний варіант, який підкреслює індивідуальність проекту і водночас враховує всі потреби в експлуатації паркінгу.

Вибираючи металеві ламелі для вашого проекту, ви отримуєте не тільки естетично привабливий фасад, а й ефективне рішення для вентиляції та освітлення. І все це в рамках концепції сталого розвитку, що стає все більш актуальною в сучасному світі.

Для встановлення  фасаду можна використовувати різні ламелі-жалюзі від заводу «Мехбуд». Використання якісної сировини і високоточного обладнання для обробки металу дозволяє нам виробляти фасади-жалюзі, на 100% відповідають найсуворішим сучасним стандартам.

Нехай ваші архітектурні рішення будуть не тільки красивими, але і мудрими!

author
Владимир Рубленко
Про автора:

  Эксперт по фасадному строительству. Ведущий специалист по работе с корпоративными клиентами. ПрАТ “Завод Мехбуд”. Предоставление квалифицированной консультации по вопросам фасадн...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі