Купівля паркану від виробника – рішення, яке в більшості випадків буде оптимальним. Якщо компанія дбає про свою репутацію і має досить розгалужену мережу представництв для роздрібного та дрібнооптового продажу комплектуючих, то купити у неї паркан або інші металоконструкції можна з меншими витратами.
Про особливості покупки паркану у виробника ми розповімо в нашому огляді.
Отже, ви вирішили купити паркан і хочете дізнатися, хто його виробляє? Або ж паркан уже доставлено / встановлено – але у вас виникли сумніви, що стосуються його походження? Розберемося, як встановити місце виробництва конкретної конструкції:
Про те, хто виробляє паркан, можна запитати у менеджера компанії-продавця ще на етапі вибору моделі і відтінку. Чим повніше буде надана вам інформація, тим краще. Якщо ж менеджер не може відповісти на таке очевидне питання – можливо, походження паркану трохи… сумнівне.
Нарешті, деякі виробники маркують свою продукцію. Маркування наноситься або на тильну частину панелей, яку не видно, або на наклейки, які клеяться поверх пакувальної плівки. Важливо, щоб інформація в маркуванні відповідала інформації, зазначеної в договорі.
Вище ми відзначили, що великі виробники зазвичай пишуть на своїх сайтах про те, що самі випускають комплектуючі для парканів. Але крім великих виробництв виготовленням конструкцій також займаються дрібні компанії. Як правило, виробництво вони організовують в невеликих цехах (або взагалі в гаражі) – собівартість продукції при цьому знижується, але якість буває непередбачуваною.
Про принципову різницю великих і напівкустарних виробництв ми докладно писали в цій статті – так що варто витратити час на вивчення перед покупкою паркану.
Більшість виробників металевих огорож в Україні не тільки постачають їх іншим компаніям для реалізації, але і самі організовують роздрібний продаж конструкцій. Переваг купівлі паркану у компанії-виробника достатньо:
Якщо ж говорити про мінуси, то варто згадати хіба що обмежений асортимент. Якщо ви купуєте у виробника – то, швидше за все, вибір буде обмежений випускаємою їм асортиментною лінійкою. У той час як інші компанії можуть пропонувати паркани від декількох виробників.
З іншого боку, мінусом це можна назвати досить умовно: зазвичай замовнику потрібна одна модель паркану, і вона або є в асортименті, або ні. Крім того, великі виробники огороджувальних конструкцій намагаються пропонувати своїм покупцям досить великий вибір моделей, тому як мінімум глухий паркан, вентильований паркан і паркан-жалюзі буде в продуктовій лінійці з імовірністю 99%.
В Україні паркани з різних матеріалів виробляють багато компаній. В рамках одного огляду не вийде перерахувати всіх виробники, навіть якщо обмежитися тільки великими фірмами – тому ми згадаємо ті компанії, які в тій чи іншій мірі є лицем ринку:
І це – лише мала частина тих підприємств, які спеціалізуються на виготовленні конструкцій з різних матеріалів.
Купівля заводу від виробника практично завжди буде вигідним рішенням. Тому якщо у вас є можливість замовити захисну конструкцію, минаючи мережу посередників, і ви впевнені в репутації компанії-виробника – то такий варіант варто розглядати як пріоритетний.