Як підібрати колір паркану?
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
16 Січня, 2020
2994  

Як підібрати колір паркану?

kolir-parkany

Основна функція будь-якого паркану і огородження – обмежувати ділянку і перешкоджати проникненню сторонніх людей на приватну територію. Але крім функціонального аспекту у будь-якого об’єкта є і естетичний, тому паркан потрібно підбирати так, щоб він вписувався в загальний дизайн. І тут важливо все: і матеріал, з якого огорожа виготовлена, і її форма, і, звичайно ж, колір.
Підбір кольору паркана – не таке просте питання, як може здатися на перший погляд. В ідеалі рішення цієї задачі варто довірити фахівцеві в області ландшафтного дизайну. Але якщо ви любите все робити самі, вам варто уважно все вивчити.

цвет-забора

Вибір кольору паркана: поради ландшафтних дизайнерів

Загальні принципи вибору

Перед тим, як вибирати колір, потрібно вирішити, який варіант вам ближче.

 • Паркан, який максимально зливається з навколишнім середовищем, роблячи вашу ділянку непомітною.
 • Паркан, який виділяється з оточення, виконуючи роль своєрідного «кольорового акценту».

Обидва варіанти мають право на існування, але поєднати їх не вийде. Тому на першому етапі визначаємося, будемо ми шукати яскраві або більш природні тони.

цвет-забора

Дизайнери дають кілька базових рекомендацій, на які можна спиратися:

 • Паркан або огорожа повинні бути виконані в єдиній кольоровій гамі з будинком. Це не означає, що паркан потрібно фарбувати в ті ж кольори, що і стіни чи дах, але і сильного контрасту не має бути.
 • В ідеальному варіанті паркани в межах однієї вулиці або одного котеджного містечка повинні бути зроблені в схожій гамі кольорів. Найпростіше це реалізується при централізованій забудові. Але якщо ви будуєте паркани окремо, ніхто не забороняє вам домовитися з сусідами: таким чином, суміжні огорожі будуть виглядати значно акуратніше.

Порада! Якщо ви домовляєтеся між собою, вибирайте не просто абстрактний «зелений» або «коричневий», а кольори по каталогу RAL. У ньому кожному кольору відповідає свій номер, і тому вам буде простіше підібрати забарвлення, яке ідеально виглядатиме в комбінації з забарвленням сусідніх зборів.

 • Занадто яскраві, «кислотні» кольори допустимі тільки на низьких огорожах або на окремих елементах огорожі. Якщо висота огорожі перевищує 1-1,5 м, для фарбування варто вибирати більш спокійний відтінок.
цвет-забора

Що потрібно враховувати?

Вибираючи колір для паркану, потрібно враховувати в першу чергу його сполучуваність з іншими елементами ландшафту:

 

 • Головний елемент – покрівля будинку (її видно здалеку). Найчастіше під колір покрівлі підбирають і забарвлення забору, і колір інших елементів (віконних укосів, водостічних труб і т.д.).
 • У більшості випадків покрівлю роблять більш темною в порівнянні з фасадом. В цьому випадку і паркан повинен бути темним – таким чином, фасад будинку буде виділятися світлою плямою на ландшафті.
 • Зворотний варіант теж можливий: світла огорожа, світла покрівля та темний фасад. Якщо будинок «дивиться» на західну або північно-західну сторону, то таке забарвлення не буде «муляти» очей. Навпаки, огорожа і покрівля втратять похмурість.
 • Виготовлення паркану в колір фасаду – варіант спірний. З одного боку, так ділянка виглядає більш акуратно. З іншого – відсутність колірного переходу робить ландшафт «плоским», тому виглядати архітектурний ансамбль буде не так красиво.
 • При наявності зелених насаджень колір забору потрібно підібрати з урахуванням того, що дерева і кущі з часом майже повністю його сховають. Вибравши зелений або коричневий відтінок, ми замаскуємо паркан, зробивши його непомітним.
цвет-забора

Зміна кольору з часом

Ще один фактор, який потрібно враховувати, – зміна відтінку з часом. Якщо дерев’яний паркан можна періодично підфарбовувати, то цегляну або металеву огорожу оновити буде складніше. Так що вибирати забарвлення потрібно відразу з урахуванням можливих змін.

 • Насичені кольори вигоряють на сонці. Ступінь вигоряння у різних матеріалів різна, але навіть найякісніше покриття хоч трохи, але реагує на ультрафіолет.
 • Темні відтінки – темно-зелений, синій, коричневий – стають світлішими.
 • Світлі тони, навпаки, темніють. Пов’язано це в першу чергу з тим, що на будь-яку поверхню осідає пил. Можна, звичайно, періодично відмивати паркан, але завдання це трудомістке, а з часом все одно світла поверхня стане більш темною.

Також слід мати на увазі і особливості розташування ділянки. Якщо паркан виходить на жваву вулицю, то не варто робити його занадто світлим: такі відтінки добре підходять для нанесення різних написів. Тому тут зазвичай вибирають «вандалостійкі» темні тони.

цвет-забора

Найпопулярніші кольори в оформленні парканів і огорож

Із загальними рекомендаціями все більш-менш зрозуміло, тому перейдемо до конкретики. Для початку охарактеризуємо особливості найбільш часто використовуваних кольорів:

 • Коричневий – універсальний варіант для парканів та огорож в приватному секторі. Колір практичний, немаркий, відмінно гармонує з більшістю природних матеріалів. Палітра відтінків коричневого дуже широка, тому можна підібрати матеріал, яких добре буде виглядати і в комбінації з цегляною кладкою, і на фоні дерев’яного зрубу. Крім того, цеглу для парканів теж найчастіше роблять у відтінках коричневого кольору.
 • Зелений – разом з коричневим є лідером продажів (сюди відноситься і зелена фарба, і зелений профнастил). Пара цих кольорів відмінно гармонує між собою. Крім того, зелені огорожі популярні в приватному секторі – тобто там, де при виборі палітри потрібно враховувати наявність зелених насаджень. Для огорож бажано вибирати темно-зелені кольори: вони менш маркі.
 • Вишневий/бордовий – більш насичені в порівнянні з коричневим, в усьому іншому володіють тими ж перевагами. Крім того, вишневі і бордові огорожі відмінно поєднуються зі штукатурними фасадами в кремових і рожевих відтінках.
 • Синій – виглядає нестандартно, і тому підходить для власників, які хочуть виділити свою ділянку серед інших. Як і у випадку з зеленими парканами, бажано вибирати темні відтінки, зважаючи на їх більшу практичність.
 • Сірий/чорний – варіант, який використовується відносно рідко. Причини дві: такий паркан буде виглядати занадто похмуро, а поверхня буде дуже маркою. Втім, на сонячному боці темно-сіра огорожа може бути цілком доречною.

Інші варіанти – жовтий, оранжевий, яскраво-червоний, фіолетовий – це вже екзотика. Втім, можна використовувати і їх – головне, щоб колірний контраст не виглядав відверто недоречним.

Говорячи про кольори і відтінки, не варто забувати і текстури. При облицюванні паркана декоративною плиткою або при монтажі профнастилу можна вибрати обробку з імітацією натурального дерева або каменю. Як правило, тут найпопулярнішими є відтінки сірого і коричневого. Саме забарвлення робить паркан майже ідеальним з точки зору експлуатації. Текстурована поверхня відрізняється меншою маркістю і вимагає мінімального догляду.

Який  колір  легший в  догляді?

Питань догляду за поверхнями ми кілька разів торкалися раніше, але все ж цей аспект варто висвітлити окремо. Існує думка, що темні паркани взагалі не потребують догляду, але це не зовсім так:

 • Огорожі, пофарбовані в світлі відтінки, дійсно, швидше брудняться – на них помітна будь плямочка.
 • На противагу загальноприйнятій думці, на темно-синій або чорній поверхні бруд видно не гірше. Особливо після того, як вона підсохне та стане світлою.
 • Найменш мазькими будуть зелені та  коричневі відтінки, але й такі паркани потребують догляду.

Так що повністю уникнути періодичної мийки паркану точно не вийде. Тому бажано обирати конструкції з покриттями, які легко очищуються під струменем води з шлангу.

Комбінування кольорів

Звичайно, зовсім не обов’язково робити весь паркан в одному кольорі. У більшості випадків відтінки комбінуються. Тут теж є кілька типових рішень.

 • Світлі опори – темні секції. Як правило, схема реалізується тоді, коли паркан закріплюється на цегляних стовпах. Опори і основа (цоколь) роблять з цегляної кладки з використання світлого матеріалу, а між ними встановлюють дерев’яні або металеві секції, пофарбовані в більш темний відтінок.
 • Темні секції – світлі опори. Варіант, оптимальний для встановлення паркана на металевому каркасі. Опорні елементи зазвичай роблять темнішими – вони грають роль контрастної рамки для більш світлих секцій.
 • Контрастні ворота і хвіртка. І для зручності, і для створення більш завершеного образу ворота або хвіртку можна зробити контрастними. Як правило, їх виділяють на фоні основної огорожі або більш яскравими, або більш світлими тонами.
цвет-забора

Трендові кольори в 2020

Ще один важливий аспект пов’язаний з тим, що тренди в кольоровому оформленні парканів та огорож мають властивість змінюватися. Звичайно, популярність тих чи інших відтінків не так залежить від моди, як в одязі або в дизайні інтер’єрів – але все ж обідві тенденції не помітити не можна.
Які ж кольори будуть найбільш популярними в 2020 році?  Експерти практично одностайно стверджують, що вектор зміститься в бік більш темних відтінків:

 • Чорний – незважаючи на свою маркість , стає все більш популярним. Чорні матові і глянцеві забори відмінно врівноважують світлі стіни будинків, побудованих в класичному, європейському або скандинавському стилі.
 • Графітовий – ще більш цікавий відтінок. По суті, він має переваги чорного кольору (насиченість, виразність), але при цьому позбавлений його недолік. Графітове оформлення огорож сьогодні пропонують деякі компанії, але це той випадок, коли варто пошукати виробника, щоб отримати потрібний результат.
 • Класичний коричневий – відтінок, який не старіє. Ідеальний і для типових будинків. І для більш оригінальних споруд в скандинавському стилі. Крім того, є практично 1005 гарантія, що коричнева огорожа і через 5-10 років буде виглядати все ж  так само актуально.

Окремо варто згадати вже оформлений  тренд – паркани в кольорах та текстурах натурального дерева. У 2020 році популярність технології PRINTECH буде тільки зростати, так що попит на імітацію деревини теж буде збільшуватися. Це стосується як темних, так і світлих відтінків: для огорожі важлива контрастність малюнка і гармонійне поєднання основного тону з кольором стін і іншими ландшафтними елементами. Ідеально поєднуються текстури PRINTECH з парканами, конструкція яких імітує дощаті або з колод огорожі – «Брус», «Ранчо» та ін.

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд...

Подробнее