Комплекс огороджувальних конструкцій для таунхаусу
10 Липня, 2023
860  

Комплекс огороджувальних конструкцій для таунхаусу

ogragdenie-tanxaysa

Таунхаус – це формат організації міського або приміського житлового простору, при якому кожна квартира в малоповерховому будинку має свій окремий вхід і невелику ізольовану територію. Для оформлення цієї території використовуються найрізноманітніші огороджувальні конструкції – їх огляд ми наведемо в цій статті.

Паркан, ворота та хвіртка

Паркан  таунхаусу  зазвичай несе швидше декоративну функцію, хоча в деяких районах ефективний захист від проникнення, особливо під час відсутності господарів, теж залишається актуальним. Раніше таунхаус захищали переважно штахетниками. Але сьогодні на зміну прийшли більш ефективні конструкції з профільованого металу з полімерним покриттям.
Розглянемо можливості встановлення  різних парканів  на прикладі асортименту заводу «Мехбуд»:

 • На фасадній стороні доцільне встановлення  вентильованої огорожі«Ранчо». Висота його традиційно робиться невеликою , в одночас  вона повинна бути достатньою, щоб уникнути випадкового перелазання дітьми або тваринами.
 • Суцільні огородження «Брус» та  «Горизонт» відмінно підійдуть для монтажу на задньому дворі. Вони надійно захистять дворик як  від сторонніх поглядів, так  і від спроб проникнення.
 • Лінійка парканів  «Жалюзі» – в першу чергу Ексклюзив Лего і Преміумце відмінні універсальні рішення, які підійдуть саме для таунхаусів. З одного боку, конструкція залишається вентильованою та  пропускає світло. З іншого – паркан не проглядається, тому навіть самі цікаві сусіди не побачать зайвого. Також варто згадати і про модель “Жалюзі Класик“. Ці огорожі виготовлені з якісних матеріалів, які стійкі до впливу погоди, ультрафіолетового випромінювання та механічних впливів. Це гарантує тривалий термін служби паркану без необхідності частого ремонту або заміни.
 • І обов’язково варто відзначити новинку від заводу Мехбуд – “Ромбо Light“. Однією з головних особливостей паркану є його легкість. Це робить його зручним в установці та полегшує процес монтажу. При цьому паркан залишається міцним та надійним, забезпечуючи необхідну приватність та безпеку.

Аналогічні рішення підійдуть і для воріт з хвіртками. Якщо планування таунхауса це передбачає, то полотно воріт та  хвіртки варто робити з тих же матеріалів, що і сам паркан. Такі конструкції виходять легкими та  міцними. Крім того, вони відмінно вписуються в традиційний стиль таунхаусів – а колір можна підібрати з дуже широкої палітри.

Навіс для автомобіля

naves-dlya-avtomobylia

Архітектура традиційного таунхаусу  практично в 100% випадків передбачає наявність гаража з окремим в’їздом. Але дуже часто власники доповнюють гараж невеликим навісом: так машину можна залишати на вулиці в теплу пору року, не витрачаючи час на те, щоб кожен раз заганяти її в приміщення.

Переваг  у навіса кілька:

 • Мінімальні витрати на зведення.
 • Досить ефективний захист автомобіля.
 • Органічне поєднання з ландшафтним дизайном ділянки .

В якості опор навісу для машини використовують профільовані або круглі труби з якісним антикорозійним покриттям. Покрівля робиться односхильною , знизу її можна залишити відкритою або підшити рейковим металевим профілем. В цьому випадку під навісом ставлять вбудоване  підсвічування.

З обох боків (нехай і не на всю висоту) можна встановити легкі вентильовані стінки – так машина буде краще захищеною   від вітру, та  від бічних сонячних променів, а також  від сторонніх поглядів. Підійде «Ранчо»: ламелі монтуються так, щоб проміжки  забезпечували оптимальне поєднання вентиляції, освітлення та  захисту.

Пергола

Ще один популярний елемент палісаднику перед будинком чи  майданчиком  на його задньому дворі – пергола:

 • Уявляє  собою така конструкція легкий навіс. При прістуканій  конфігурації навіс кріпиться на стіні та  спирається на два стовпи, при ізольованій – на ділянці ставиться конструкція з 4 опор, на яку укладається покрівля.
 • Покрівля – головна особливість перголи. Її роблять не суцільною , а гратчастою.  Для деталей решітки найчастіше використовуються металеві профілі – «Жалюзі» або «Ранчо». Вони легкі, міцні та  стійкі до зовнішніх впливів, тому довго зберігають механічні якості та  первозданний зовнішній вигляд.
 • Основна функція перголи – захист від сонця. Але, на відміну від суцільного навісу, пергола захищає від сонця в основному тоді, коли воно світить найяскравіше. В інший же час гратчастий навіс пропускає достатню кількість світла та  не затемнює ділянку.
Pergola

Огородження балконів і терас

І на фасаді таунхаусу, і по той бік будинку, який  виходить на задній двір, можуть бути облаштовані балкони та  тераси. Оскільки таунхауси зазвичай будують в досить тихих місцях з гарною  екологічною ситуацією, як  балкон, так і терасу можна використовувати в якості місця для відпочинку на свіжому повітрі.

Огородження для балконів та  терас обирають з таким розрахунком, щоб вони були міцними та  надійними, але при цьому легкими (так буде нижче навантаження на основу ). До недавнього часу цим критеріям відповідали тільки ковані сталеві решітки та трубчасті огородження з нержавіючої сталі.

У обох варіантів були недоліки, що стосуються дизайну: ковані грати виглядають  занадто архаїчно, а блискуча трубчаста конструкція не завжди вписується в стриманому  дизайні таунхаусу. Альтернативою може стати використання легких огорож панельного типу з оцинкованої сталі або алюмінію з полімерним покриттям – «Ранчо»чи «Жалюзі».

У них є ряд переваг:

 • Оптимальне співвідношення маси та  міцності.
 • Абсолютна стійкість до корозії.
 • Можливість перекриття прольотів великої ширини.
 • Зовнішній вигляд, що гармонує з європейським архітектурним стилем.
 • Багата палітра

В цей же час  використання профілю «Ранчо» або «Жалюзі» для огорожі балкона чи  тераси дозволяє «пов’язати» ці елементи з основною  огорожею ділянки в єдину візуальну систему.

Навіси для сміттєвих баків

navesu-dlya-mysornux-bakov

Один з ключових принципів організації життєвого простору в таунхаусі – максимальна естетичність. Така конструкція як сміттєвий бак явно вибивається з цієї картини. Але обійтися без неї не як не можна.
Проте  – можна встановити на ділянці, перед нею  або на задньому дворі навіс для сміттєвого бака:

 • Навіс є невеликою будкою, яка розрахована  на розміщення 2 або 3 баків стандартної конструкції.
 • На каркасі будки закріплюються панелі профілів «Горизонт» або «Жалюзі» (можлива їх комбінація).
 • У верхній частині під покрівлею, і в нижній – над основою залишаються просвіти для вентиляції.

Переваги такої конструкції є очевидними. Баки приховані від сторонніх очей, а сам навіс не виділяється на ділянці (особливо якщо робити його з профілю того ж відтінку, що і паркан). В одночас  конструкція вентилюється, але завдяки продуманій конфігурації неприємні запахи від органічних відходів не поширюються по ділянці, а «витягуються» наверх.

navesu-dlya-mysornux-bakov

Кубоподібні стелі для таунхаусів

Кубоподібні стелі є ідеальним рішенням для оформлення вхідних зон, терас і гаражів в таунхаусах. Вони створюють враження простору та обсягу, додаючи елегантності та привабливості до архітектури цих просторів.

 • Вхідні зони відіграють важливу роль у створенні першого враження про будинок. Кубоподібні стелі в таких зонах можуть бути використані для підкреслення привабливості та сучасності інтер’єру. За допомогою геометричної форми та стильного дизайну стелі можна створити привабливий фокусний пункт, що привертає увагу гостей та створює затишну атмосферу.
 • Тераси є чудовим місцем для відпочинку та проведення часу на свіжому повітрі. Кубоподібні стелі можуть додати стиль та елегантність до цього простору, створюючи унікальну обстановку. Завдяки геометричній формі стелі, тераса стає більш привабливою та затишною, а також захищає від негоди, надаючи тінисте місце для відпочинку.
 • Гаражі, які часто служать не тільки для зберігання автомобілів, але і як робочі простори або хобі-зони, також можуть скористатися перевагами кубоподібних стель. Вони не тільки покращують естетику гаража, а й створюють відчуття простору та зручності. Крім того, кубоподібні стелі можуть бути оснащені додатковим освітленням та вентиляцією, що робить гараж більш функціональним та комфортним для різних діяльностей.

Оформлення вхідних зон, терас та гаражів з використанням кубоподібних стель надає безліч можливостей для експериментів з матеріалами, оздобленнями та квітами. Ви можете вибрати той стиль, який відповідає вашим уподобанням та загальному дизайну таунхауса. Це дозволить вам створити гармонійний і привабливий простір, який радуватиме око і вражатиме гостей.

Комплекс огородження для таунхаусу може містити найрізноманітніші елементи. В одночас використання традиційних матеріалів – дерева чи  бетону – тут стає все менш актуальним. На заміну їм приходять більш надійні, гарні та довговічні паркани із сталевих панелей з полімерним покриттям. Висока технологічність таких виробів дозволяє виробляти на їх базі що завгодно – від навісів для сміттєвих баків до пергол та огорож для тераси.

author
Лариса Войская
Про автора:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі