Найдорожчі паркани з коли-небудь побудованих
Ми всі любимо огорожі навколо власної території і в цьому немає нічого дивного! Ми їх не тільки встановлюємо, але також і цікавимося історією парканів. Ось кілька цікавих фактів, які можуть допомогти вам більше дізнатися про найдорожчі огорожі в світі:
Паркан на кордоні США і Мексики. Вражаючі 2,4 мільярда доларів вже були витрачені на будівництво 633 миль огорожі вздовж південно-західного кордону країни, і ще 6,5 мільярда доларів буде вкладено в це протягом наступних 20 років. Не кажучи вже про 4,3 мільйона доларів, закладених в бюджет на ремонт.
Велика китайська стіна. Можна з упевненістю сказати, що якби в Китаї були паркани з ланцюгових ланок 2500 років тому, це було б набагато більш рентабельно. При спробі конвертувати його в сьогоднішні гроші витрати сильно розрізняються, але всі згодні з тим, що вартість становить від 1 до 5 мільйонів доларів за милю. Загальна протяжність стіни складає 13 170 миль, а остаточна вартість становить від 13 до 65 мільярдів доларів.
Паркан в Білому домі. Паркан, що оточує Білий дім, ймовірно, є найбільш відвідуваним парканом у Вашингтоні, округ Колумбія, і прилеглих районах, і він скоро стане ще вище. Новий паркан, який з’явився в 2018 році, становить 13 футів 1 дюйма, включаючи кам’яну основу. Саме огорожу 10 футів 7 дюймів, а зверху вжиті заходи щодо запобігання лазання. Вартість цього паркану не оголошена, але можна з упевненістю сказати, що цей паркан кращий.
Якісна захисна конструкція за визначенням не може коштувати дешево – хоча б тому, що для її виготовлення потрібно використовувати якісні матеріали, та й монтувати паркан повинні професіонали. При цьому паркани, які виходять за межі умовної «середньої цінової категорії», теж мають неабиякий попит. Їх насамперед купують завдяки привабливому зовнішньому вигляду. Крім того, дорогий паркан – це статусна конструкція, яка буде доречною навіть на найбагатшій ділянці. Та й експлуатаційні якості у таких огороджень на висоті, тому зі своїм основним завданням вони справляються відмінно.
Короткий огляд найбільш дорогих парканів на сучасному українському ринку ми наведемо в нашій статті.
Паркани з дерева
Для виготовлення парканів та огорож дерево дорогих порід використовується досить рідко – все-таки це не самий раціональний підхід. Тому в цій категорії огорож складно знайти дуже дорогі варіанти – вартість виробів преміум-класу рідко перевищує 1500-2000 гривень за погонний метр.
У преміум-сегменті представлені такі конструкції:
- Паркани нестандартної висоти – 2,5 м та більше.
- Паркани-решітки (з діагональних тонких планок)
- Паркани-плетінки з вигнутих та закріплених на основі дерев’яних ламелей.
Дерев’яні паркани-жалюзі.
Для всіх цих конструкцій характерні переваги та недоліки стандартних дерев’яних огорож. З одного боку – екологічність. Привабливий зовнішній вигляд та достатня механічна міцність. З іншого – сприйнятливість до вологи і складність у догляді. При купівлі дерев’яного паркану-преміум-класу варто переконатися, що він ретельно оброблений антисептиками та вологозахисними складами, інакше навіть дорога конструкція втратить привабливий вигляд вже через кілька місяців.
Окремий різновид представляють нестандартні дерев’яні огорожі – з різьбленням або фігурним фрезеруванням, а також з іншими видами декору. Єдиної схеми ціноутворення тут немає, тому розраховувати вартість потрібно для кожного об’єкта окремо. Але в будь-якому випадку ціна буде високою – це, втім, цілком природно для штучної та дрібносерійної продукції.
Паркани з цегли та каменю
Цегла, особливо якісна, а також натуральний камінь – матеріали самі по собі не дешеві. Але висока ціна цегли та каменю обумовлена не стільки собівартістю матеріалів, скільки високою трудомісткістю роботи.
У преміум-сегменті представлені такі різновиди огороджувальних конструкцій:
- Паркани, складені з «дикого» каменю. Іноді цей матеріал використовується для кустарної кладки найпростіших огорож. Але використання граніту або інших дорогих та гарних гірських порід дозволяє створювати гарні огорожі, які відмінно будуть гармоніювати з будівлями у класичному стилі.
- Паркани з декоративної (лицьової) цегли. Для економії цей матеріал може використовуватися тільки в якості облицювання, але і в цьому випадку при будівництві досить високої та протяжної огорожі витрати виходять великими. Дорожче буде тільки застосування ангобірювання чи глазурованої цегли, або фігурна кладки – з отворами в огорожі або рельєфом. У другому випадку, до речі, подорожчання буде обумовлено як раз високою вартістю робіт.
- Габіони. Габіон – це решітчастий кошик, в який засипана велика галька або щебінь. Останнім часом на ринку з’явилися габіони з досить демократичною ціною, але і міцність у них невелика. Якщо ви вирішите встановити масивну Габіон огорожу (та ще й суцільну, без заповнення секцій дешевим матеріалом), то вартість такої огорожі стартуватиме від 1500 гривень за погонний метр.
Як і у випадку з деревом, кам’яні паркани теж можуть бути нестандартними, складеними за індивідуальним проектом. Вартість в цьому випадку буде дуже високою, та й знайти майстра. Який візьметься за реалізацію проекту, буде непросто.
Металеві паркани
Сучасний розвиток технологій обробки металу стрімко здешевлює металеві огорожі. Якщо раніше паркан з металу був доступний тільки дуже багатим людям, то сьогодні сітчасті та гратчасті паркани – мало не найдемократичніші за ціною.
З іншого боку, саме з металу роблять найдорожчі огорожі, тому що можливості цього матеріалу дозволяють реалізувати найскладніші та нестандартні проекти. Сюди варто віднести:
- Ковані металеві паркани. Художня ковка – це дуже гарно, це практично на століття, але в одночас це дуже дорого. Якщо мова йде про серійне виробництво, то купити секції можна за 1500-2500 грн. (В перерахунку на погонний метр). Для кування за індивідуальним ескізом з художніми елементами верхньої межі ціни, напевно, немає – на ринку є пропозиції по 5-7 тис. За погонний метр, і це далеко не межа.
- Литі паркани. Лиття рідко використовується для виготовлення самих секцій, але як декор воно відмінно гармонує з кованими огорожами. Цінова політика в цьому сегменті безпосередньо залежить від складності лиття, а також від кількості литих елементів в огорожі. Якщо ви хочете прикрасити паркан досить масивними литими вставками та навершиями, то вартість буде стартувати з цифри від 2 тисяч гривень за погонний метр.
Висновок
Наскільки виправдана купівля паркану з досить дорогої цінової категорії. Якщо говорити суто про експлуатаційні якості, то майже завжди ті ж робочі характеристики можна знайти і у більш дешевших моделей. Але там, де пріоритетом є зовнішній вигляд, а також те враження, яке залишає огорожа, дорогі паркани – дерев’яні, кам’яні та металеві – будуть просто незамінні. Так що економити на красі та престижі точно не варто!