Найдорожчі паркани
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
30 Квітня, 2019
699  

Найдорожчі паркани

Якісна захисна конструкція за визначенням не може коштувати дешево – хоча б тому, що для її виготовлення потрібно використовувати якісні матеріали, та й монтувати паркан повинні професіонали. При цьому паркани, які виходять за межі умовної «середньої цінової категорії», теж мають неабиякий попит. Їх насамперед купують завдяки привабливому зовнішньому вигляду. Крім того, дорогий паркан – це статусна конструкція, яка буде доречною навіть на найбагатшій  ділянці. Та й експлуатаційні якості у таких огорож на висоті, тому зі своїм основним завданням вони справляються  відмінно. Короткій  огляд найбільш дорогих парканів  на сучасному українському ринку ми наведемо в нашій статті.

Паркани з дерева

Для виготовлення парканів та огорож дерево дорогих порід використовується досить рідко – все-таки це не самий раціональний підхід. Тому в цій категорії огорож складно знайти дуже дорогі варіанти – вартість виробів преміум-класу рідко перевищує 1500-2000 гривень за погонний метр.

У преміум-сегменті представлені такі конструкції:

  • Паркани нестандартної висоти – 2,5 м та більше.
  • Паркани-решітки (з діагональних тонких планок)
  • Паркани-плетінки з вигнутих та закріплених на основі дерев’яних ламелей.

Дерев’яні паркани-жалюзі.

Для всіх цих конструкцій характерні переваги та недоліки стандартних дерев’яних огорож. З одного боку – екологічність. Привабливий зовнішній вигляд та  достатня механічна міцність. З іншого – сприйнятливість до вологи і складність у догляді. При купівлі  дерев’яного паркану-преміум-класу варто  переконатися, що він ретельно оброблений  антисептиками та  вологозахисними складами, інакше навіть дорога конструкція втратить привабливий вигляд вже через кілька місяців.

Окремий різновид представляють нестандартні дерев’яні огорожі – з різьбленням або фігурним фрезеруванням, а також з іншими видами декору. Єдиної схеми ціноутворення тут немає, тому розраховувати вартість потрібно для кожного об’єкта окремо. Але в будь-якому випадку ціна буде високою – це, втім, цілком природно для штучної та дрібносерійної продукції.

Паркани з цегли та каменю

Цегла, особливо якісна, а також натуральний камінь – матеріали самі по собі не дешеві. Але висока ціна цегли та каменю обумовлена не стільки собівартістю матеріалів, скільки високою трудомісткістю роботи.

У преміум-сегменті представлені такі різновиди огороджувальних конструкцій:

  • Паркани, складені з «дикого» каменю. Іноді цей матеріал використовується для кустарної кладки найпростіших огорож. Але використання граніту або інших дорогих та гарних  гірських порід дозволяє створювати гарні  огорожі, які відмінно будуть гармоніювати з будівлями у класичному стилі.
  • Паркани з декоративної (лицьової) цегли. Для економії цей матеріал може використовуватися тільки в якості облицювання, але і в цьому випадку при будівництві досить високої  та  протяжної огорожі витрати виходять великими. Дорожче буде тільки застосування ангобірювання чи  глазурованої цегли, або фігурна кладки – з отворами в огорожі або рельєфом. У другому випадку, до речі, подорожчання буде обумовлено як раз високою вартістю робіт.
  • Габіони. Габіон – це решітчастий  кошик, в який  засипана велика галька або щебінь. Останнім часом на ринку з’явилися габіони з досить демократичною ціною, але і міцність у них невелика. Якщо ви вирішите  встановити масивну Габіон огорожу (та ще й суцільну, без заповнення секцій дешевим матеріалом), то вартість такої огорожі стартуватиме від 1500 гривень за погонний метр.

Як і у випадку з деревом, кам’яні паркани теж можуть бути нестандартними, складеними за індивідуальним проектом. Вартість в цьому випадку буде дуже високою, та й знайти майстра. Який візьметься за реалізацію проекту, буде непросто.

Металеві паркани

Сучасний розвиток технологій обробки металу стрімко здешевлює металеві огорожі. Якщо раніше паркан з металу був доступний тільки дуже багатим людям, то сьогодні сітчасті та гратчасті паркани – мало не найдемократичніші за ціною.

З іншого боку, саме з металу роблять найдорожчі огорожі, тому що можливості цього матеріалу дозволяють реалізувати найскладніші та нестандартні проекти. Сюди варто віднести:

  • Ковані металеві паркани. Художня ковка – це дуже гарно, це практично на століття, але в одночас  це дуже дорого. Якщо мова йде про серійне виробництво, то купити секції можна за 1500-2500 грн. (В перерахунку на погонний метр). Для кування за індивідуальним ескізом з художніми елементами верхньої межі ціни, напевно, немає – на ринку є пропозиції по 5-7 тис. За погонний метр, і це далеко не межа.
  • Литі паркани. Лиття рідко використовується для виготовлення самих секцій, але як декор воно відмінно гармонує з кованими огорожами. Цінова політика в цьому сегменті безпосередньо залежить  від складності лиття, а також від кількості литих елементів в огорожі. Якщо ви хочете прикрасити паркан  досить масивними литими вставками та  навершиями, то вартість буде стартувати з цифри від 2 тисяч гривень за погонний метр.
  • Алюмінієві паркани. Алюміній – легкий, міцний та  стійкий до корозії метал, який того ж можна фарбувати порошковими пігментами. Але в одночас  сам матеріал коштує досить дорого, до того ж для виготовлення огорожі з гарною механічною міцністю потрібно використовувати алюмінієвий профіль з достатньою товщиною стінки. Саме собівартість матеріалу, а також дороговизна якісного  порошкового фарбування зумовлює до того, що ціни на алюмінієві огорожі починаються від 1000-1500 грн. за найпростішу панельну огорожу.
  • Паркани-жалюзі. Ще один різновид досить дорогих, але стильних та  надійних огорож – це паркани-жалюзі. Для їх виготовлення може використовуватися і алюміній. Але частіше секції таких  огорож виробляється з тонкостінного сталевого профілю з ребрами жорсткості та  захисно-декоративним полімерним покриттям. Паркан -жалюзі має високу міцність, при цьому зберігає всі переваги вентильованих огорож, в одночас і зберігає природну освітленість ділянки. Вартість паранів -жалюзі преміум-класу від заводу Мехбуд (лінійки «Преміум» та «Ексклюзив») становить від 2 тис. грн. за квадратний метр.

Висновок

Наскільки виправдана купівля  паркану з досить дорогої цінової категорії. Якщо говорити суто про експлуатаційні якості, то майже завжди ті ж робочі характеристики можна знайти і у більш дешевших моделей. Але там, де пріоритетом є зовнішній вигляд, а також те враження, яке залишає огорожа, дорогі паркани – дерев’яні, кам’яні та металеві – будуть просто незамінні. Так що економити на красі та престижі точно не варто!

author
Лариса Войская
Об авторе:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Подробнее