Огородження для кафе, барів та ресторанів
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
9 Липня, 2019
533  

Огородження для кафе, барів та ресторанів

ogragdenie-dlya-restoranov

Кафе, бари та ресторани можуть розташовуватися повністю всередині будівель або на території ТРЦ – в цьому випадку огорожа для них не потрібна. Але якщо такий заклад розміщується в окремій будівлі, то практично в 1005 випадків потрібен монтаж огорожі. Вона може мати різну форму та  конструкцію, але є кілька універсальних рішень, які об’єднують практичність та  естетику. Про те, якими мають бути огорожі для закладів громадського харчування, а також про вибір матеріалів для їх монтажу розповімо в нашому короткому огляді.

Де використовуються огорожі?

ogragdenie-dlya-restoranov

Є кілька ситуацій, коли встановлення  паркану чи огорожі для кафе, бару або  ресторану буде бажаним:

 • По-перше, огородженю  підлягають літні майданчики, під навісом або без нього. Взагалі, іноді обходяться  без паркану, чи встановлюють символічну переносну конструкцію. Але якщо літній майданчик оформлений згідно з законом, то краще захистити його   стаціонарним парканом – це забезпечить всім гостям потрібний рівень приватності.
 • По-друге, обов’язкова огорожа терасних частин – по суті, тих же літніх майданчиків, але організованих на єдиному фундаменті з будівлею  чи  піднятих над землею на окремій конструкції. Чим вища тераса, тим вищою  повинна бути огорожа – в даному випадку вона не тільки виконує декоративну функцію, але й  захищає відвідувачів кафе або  ресторану від падіння.
 • По-третє, завжди огороджується  територія заміських ресторанів. По периметру повинно бути встановлено функціональну огорожу, що захищає територію та  підсобні приміщення від проникнення.  З  боку фасаду потрібно встановити  декоративний паркан, крім того, огорожі встановлюються  і всередині території – наприклад. Між робочою зоною та  зоною відпочинку, навколо парковки, дитячого майданчика тощо

Вище ми говорили, що кафе і аналогічні заклади в ТРЦ не потребують встановлення паркану. Але є і винятки: іноді огорожі встановлюють в зоні фуд-кортів або відокремлюють ними кухню від касової зони та  столиків з гостями. У першому випадку паркан носить суто декоративний характер, у другому він повинен забезпечувати приватність та  хоча б частково відсікати характерні «кухонні» запахи.

Вимоги до конструкції

Огороджувальні конструкції для кафе, барів та  ресторанів проектуються та  монтуються з урахуванням певних вимог. Головним  параметром буде оптимальна висота. Якщо паркан виконує декоративну функцію, то його роблять  висотою від 70 до 90 см (нижче не варто – така огорожа не дуже помітна  та  є ризик перечепитися).

ogragdenie-dlya-restoranov

Паркани, огороджувальні тераси та  літні майданчики можуть бути у висоту від 1,2 до 1,5 метрів. Така огорожа практично повністю закриває сидячу людину, та одночасно  оберігає від падіння. Територію ресторанів можна захищати конструкціями висотою 2 м та  більше – особливо там, де потрібно забезпечити захист від проникнення.

Інші важливі вимоги:

 • Механічна міцність та  стійкість до деформацій.
 • Стійкість до корозії та  кліматичних впливів (волога, ультрафіолет, перепади температури). Ця вимога актуальна  в першу чергу для огорож, встановлених на відкритому повітрі за межами навісу.
 • Просте очищення. Гості кафе чи ресторану регулярно контактують з огорожею, спираючись на неї  (особливо якщо мова йде про терасу з гарним  оглядом). Важливо підтримувати всі поверхні в чистоті, тому покриття повинно  бути стійким до впливу побутової хімії.
 • Простий монтаж. При встановленні  паркану навколо літнього майданчика кафе або бару рідко є можливість закладання масивного фундаменту. Тому перевагу віддають легким конструкціям, які закріплюються  за допомогою анкерів. Або за допомогою  легких стовпчастих фундаментів.

Зовнішній вигляд паркану навколо кафе чи ресторану теж дуже важливий. Тут потрібно обирати оптимальне поєднання форми, текстури та  колірової гами, тому перевагу віддають конструкціям  з багатим дизайнерським потенціалом.

Можливі конструктивні рішення

Можливі конструктивні рішення
Матеріалів, які б підходили для виготовлення такого паркану, не так багато:

 • Дерево.
 • Загартоване скло або триплекс.
 • Метал.

Сфера застосування дерев’яних парканів обмежена закладами, які стилізовані під старовину. Крім того, дерев’яні огорожі навіть при обробці сучасними просоченнями  та лаками залишаються вразливими  до вологи, тому термін їх служби невеликий. Згодом дерево приходить в непридатність ще і в результаті вандалізму, тому на обслуговування чи  заміну паркану  доводиться витрачати додаткові кошти.

ogragdenie-dlya-restoranov

Скляні огорожі – це стильно та  сучасно, але дорого (іноді дуже дорого). До того ж виглядає такий паркан органічно тільки в сучасному дизайні. Для мегаполісу підійде, а ось для історичного центру міста або створення затишної атмосфери вже не дуже.
Метал – більш універсальний матеріал. Тут є два популярних рішення:

 • Перший варіант – трубчаста огорожа  з нержавіючої сталі. Взагалі  такі конструкції практичні та  досить естетичні, але дизайн у них досить одноманітний. Їх можна комбінувати з загартованим склом, але в будь-якому випадку стиль тяжіє до «хай-теку» з усіма властивими йому обмеженнями.
ogragdenie-dlya-restoranov
 • Другий варіант – панельна металева  огорожа  зі  сталевих або алюмінієвих ламелей. Профільовані ламелі, покриті захисно-декоративним полімерним шаром, монтуються на опорах та  формують секції огорожі довільної висоти. Секції майже завжди роблять вентильованими – тому для декоративних та  функціональних огорож підійдуть профілі «Ранчо» або «Жалюзі».
 • Останній варіант – встановлення паркану з металевих панелей – все частіше обирають дизайнери при розробці концепції літніх майданчиків та терас для ресторанів. Паркан виходить охайним , в цей же час  практичним та  «практично вічним» – полімерне покриття захищає метал від корозії та  легко очищується від будь-яких забруднень. Крім того, такий паркан можна виготовити в будь-якому кольорі, а це  означає, палітра обмежується лише фантазією дизайнера.

Пергола як елемент літнього майданчика

ogragdenie-dlya-restoranov

Говорячи про металеві паркани для терас та літніх майданчиків, не можна не згадати таку конструкцію як пергола:

Перголу ставлять як альтернативу навісу – вона відмінно захищає від прямих сонячних променів, та в одночас  не створює непотрібну тінь.

Горизонтальну частину перголи закріплюють на опорних стовпах. Для заповнення зазвичай використовують профіль «Жалюзі» – ламелі, розташовані під кутом, відмінно розсіюють світло, та  непогано захищають від дрібного дощу.
Перевагою  буде і можливість виготовлення перголи в одному кольорі з основним бар’єром для створення цілісної картіни.

Використання металевих конструкцій від заводу Мехбуд – в першу чергу парканів  «Ранчо» та «Жалюзі» – відкриває великі можливості для огорожі кафе, базарів  та  ресторанів. Такі вироби поєднують міцність, простоту конструкції та  стильний зовнішній вигляд. Крім того, їх дизайнерський потенціал дозволяє реалізовувати найсміливіші архітектурні проекти.

author
Лариса Войская
Об авторе:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі