Огородження для кафе, барів та ресторанів
30 Травня, 2023
842  

Огородження для кафе, барів та ресторанів

ogragdenie-dlya-restoranov

Кафе, бари та ресторани можуть розташовуватися повністю всередині будівель або на території ТРЦ – в цьому випадку огорожа для них не потрібна. Але якщо такий заклад розміщується в окремій будівлі, то практично в 1005 випадків потрібен монтаж огорожі. Вона може мати різну форму та  конструкцію, але є кілька універсальних рішень, які об’єднують практичність та  естетику. Про те, якими мають бути огорожі для закладів громадського харчування, а також про вибір матеріалів для їх монтажу розповімо в нашому короткому огляді.

Де використовуються огорожі?

ogragdenie-dlya-restoranov

Є кілька ситуацій, коли встановлення  паркану чи огорожі для кафе, бару або  ресторану буде бажаним:

 • По-перше, огородженю  підлягають літні майданчики, під навісом або без нього. Взагалі, іноді обходяться  без паркану, чи встановлюють символічну переносну конструкцію. Але якщо літній майданчик оформлений згідно з законом, то краще захистити його   стаціонарним парканом – це забезпечить всім гостям потрібний рівень приватності.
 • По-друге, обов’язкова огорожа терасних частин – по суті, тих же літніх майданчиків, але організованих на єдиному фундаменті з будівлею  чи  піднятих над землею на окремій конструкції. Чим вища тераса, тим вищою  повинна бути огорожа – в даному випадку вона не тільки виконує декоративну функцію, але й  захищає відвідувачів кафе або  ресторану від падіння.
 • По-третє, завжди огороджується  територія заміських ресторанів. По периметру повинно бути встановлено функціональну огорожу, що захищає територію та  підсобні приміщення від проникнення.  З  боку фасаду потрібно встановити  декоративний паркан, крім того, огорожі встановлюються  і всередині території – наприклад. Між робочою зоною та  зоною відпочинку, навколо парковки, дитячого майданчика тощо

Вище ми говорили, що кафе і аналогічні заклади в ТРЦ не потребують встановлення паркану. Але є і винятки: іноді огорожі встановлюють в зоні фуд-кортів або відокремлюють ними кухню від касової зони та  столиків з гостями. У першому випадку паркан носить суто декоративний характер, у другому він повинен забезпечувати приватність та  хоча б частково відсікати характерні «кухонні» запахи.

Вимоги до конструкції

Паркани біля ресторанів та кафе відіграють важливу роль, відокремлюючи простір закладу від зовнішнього середовища, забезпечуючи безпеку та створюючи затишну атмосферу. Ось кілька основних вимог до огорож у ресторанів та кафе:

 • Безпека: Насамперед, огорожа має бути безпечною. Вона має бути стійкою, щоб витримати натиск вітру чи навантаження від людей, які можуть спиратися на неї. Крім того, вона має бути вільною від гострих країв або виступів, які можуть спричинити травми.
 • Конфіденційність: Огородження має забезпечувати певний рівень приватності для відвідувачів закладу. Вона може бути прозорою або напівпрозорою, але має ефективно відокремлювати простір закладу від перехожих.
 • Естетика: Огорожа повинна гармонійно вписуватись у дизайн закладу та доповнювати його стиль. Вона може бути виготовлена з різних матеріалів, включаючи дерево, метал, скло чи комбінацію цих матеріалів.
 • Функціональність: Паркан має бути функціональним. Вона може включати ворота або двері для легкого доступу, а також може мати місця для встановлення освітлення, рекламних знаків або інших елементів.
 • Стійкість до погодних умов: Огородження має бути стійким до різних погодних умов, включаючи сонце, дощ, сніг та вітер.

Огороджувальні конструкції для кафе, барів та  ресторанів проектуються та  монтуються з урахуванням певних вимог. Головним  параметром буде оптимальна висота. Якщо паркан виконує декоративну функцію, то його роблять  висотою від 70 до 90 см (нижче не варто – така огорожа не дуже помітна  та  є ризик перечепитися).

Паркани, огороджувальні тераси та  літні майданчики можуть бути у висоту від 1,2 до 1,5 метрів. Така огорожа практично повністю закриває сидячу людину, та одночасно  оберігає від падіння. Територію ресторанів можна захищати конструкціями висотою 2 м та  більше – особливо там, де потрібно забезпечити захист від проникнення.

Інші важливі вимоги:

 • Механічна міцність та  стійкість до деформацій.
 • Стійкість до корозії та  кліматичних впливів (волога, ультрафіолет, перепади температури). Ця вимога актуальна  в першу чергу для огорож, встановлених на відкритому повітрі за межами навісу.
 • Просте очищення. Гості кафе чи ресторану регулярно контактують з огорожею, спираючись на неї  (особливо якщо мова йде про терасу з гарним  оглядом). Важливо підтримувати всі поверхні в чистоті, тому покриття повинно  бути стійким до впливу побутової хімії.
 • Простий монтаж. При встановленні  паркану навколо літнього майданчика кафе або бару рідко є можливість закладання масивного фундаменту. Тому перевагу віддають легким конструкціям, які закріплюються  за допомогою анкерів. Або за допомогою  легких стовпчастих фундаментів.

Зовнішній вигляд паркану навколо кафе чи ресторану теж дуже важливий. Тут потрібно обирати оптимальне поєднання форми, текстури та  колірової гами, тому перевагу віддають конструкціям  з багатим дизайнерським потенціалом.

Можливі конструктивні рішення

Матеріалів, які б підходили для виготовлення такого паркану, не так багато:

 • Дерево.
 • Загартоване скло або триплекс.
 • Метал.

Сфера застосування дерев’яних парканів обмежена закладами, які стилізовані під старовину. Крім того, дерев’яні огорожі навіть при обробці сучасними просоченнями  та лаками залишаються вразливими  до вологи, тому термін їх служби невеликий. Згодом дерево приходить в непридатність ще і в результаті вандалізму, тому на обслуговування чи  заміну паркану  доводиться витрачати додаткові кошти.

ogragdenie-dlya-restoranov

Скляні огорожі – це стильно та  сучасно, але дорого (іноді дуже дорого). До того ж виглядає такий паркан органічно тільки в сучасному дизайні. Для мегаполісу підійде, а ось для історичного центру міста або створення затишної атмосфери вже не дуже.
Метал – більш універсальний матеріал. Тут є два популярних рішення:

 • Перший варіант – трубчаста огорожа  з нержавіючої сталі. Взагалі  такі конструкції практичні та  досить естетичні, але дизайн у них досить одноманітний. Їх можна комбінувати з загартованим склом, але в будь-якому випадку стиль тяжіє до «хай-теку» з усіма властивими йому обмеженнями.
ogragdenie-dlya-restoranov
 • Другий варіант – панельна металева  огорожа  зі  сталевих або алюмінієвих ламелей. Профільовані ламелі, покриті захисно-декоративним полімерним шаром, монтуються на опорах та  формують секції огорожі довільної висоти. Секції майже завжди роблять вентильованими – тому для декоративних та  функціональних огорож підійдуть профілі «Ранчо» або «Жалюзі».
 • Останній варіант – встановлення паркану з металевих панелей – все частіше обирають дизайнери при розробці концепції літніх майданчиків та терас для ресторанів. Паркан виходить охайним , в цей же час  практичним та  «практично вічним» – полімерне покриття захищає метал від корозії та  легко очищується від будь-яких забруднень. Крім того, такий паркан можна виготовити в будь-якому кольорі, а це  означає, палітра обмежується лише фантазією дизайнера.

Рішення від заводу Мехбуд

Металеві паркани від заводу “Мехбуд” можуть бути відмінним вибором для кафе та ресторанів з низки причин:

 • Міцність та довговічність: виготовлені з високоякісного металу, що забезпечує їх довговічність та стійкість до корозії. Вони витримують навантаження від вітру, дощу та снігу, що робить їх ідеальним вибором для використання на вулиці.
 • Естетичний вигляд: можуть бути виконані у різних стилях та дизайнах, що дозволяє їм гармонійно вписуватися у зовнішній вигляд ресторану чи кафе. Вони можуть бути покриті порошковою фарбою різних кольорів для додаткового естетичного ефекту.
 • Безпека: забезпечує високий рівень безпеки, відокремлюючи простір закладу від зовнішнього середовища. Вони стійкі до механічних пошкоджень і можуть витримати навантаження, що забезпечує безпеку відвідувачів та персоналу.
 • Легкість в обслуговуванні. Вони легко чистяться і не потребують спеціального догляду, що знижує витрати на їх утримання.
 • Універсальність: можуть бути виготовлені на замовлення відповідно до специфічних потреб та вимог закладу. Це може включати різні висоти, стилі та конфігурації, що робить їх універсальними.

Завод Мехбуд пропонує різні види парканів, які можуть бути використані для огородження терас і ресторанів, включаючи:

 • Жалюзі Ексклюзив: Ці паркани поєднують у собі функціональність та елегантний дизайн.
 • Жалюзі Класик: Цей тип паркану є надійним рішенням для огородження терас і ресторанів у класичному дизайні.
 • Жалюзі Еко: Ці паркани є екологічно чистим та доступним варіантом для огородження терас та ресторанів, найбюджетніша модель від заводу Мехбуд.
 • Ромбо Лайт: Цей вид паркану характеризується легкою конструкцією. Він ідеально підходить для огородження терас та ресторанів, додаючи їм естетичну привабливість та створюючи затишну обстановку.
 • Ранчо: Паркани типу Ранчо створюють атмосферу заміського стилю та підходять для огородження терас та ресторанів із “західним” дизайном.
 • Горизонт: Цей вид паркану є горизонтальними елементами, що створюють сучасний і стильний зовнішній вигляд.
 • Брус: Паркан має реалістичну текстуру, що імітує натуральну деревину, але зберігає всі переваги металевої огорожі.

Кожна з цих моделей огорож має свої унікальні особливості, дозволяючи створити стильну і функціональну обстановку на терасах і в ресторанах.

Пергола як елемент літнього майданчика

ogragdenie-dlya-restoranov

Говорячи про металеві паркани для терас та літніх майданчиків, не можна не згадати таку конструкцію як пергола:

Перголу ставлять як альтернативу навісу – вона відмінно захищає від прямих сонячних променів, та в одночас  не створює непотрібну тінь.

Горизонтальну частину перголи закріплюють на опорних стовпах. Для заповнення зазвичай використовують профіль «Жалюзі» – ламелі, розташовані під кутом, відмінно розсіюють світло, та  непогано захищають від дрібного дощу.
Перевагою  буде і можливість виготовлення перголи в одному кольорі з основним бар’єром для створення цілісної картіни.

Використання металевих конструкцій від заводу МехБуд – насамперед парканів «Ранчо» та «Жалюзі» – відкриває великі можливості для огородження кафе, барів та ресторанів. Такі вироби поєднують міцність, простоту конструкції та стильний зовнішній вигляд. Крім того, їх дизайнерський потенціал дозволяє реалізовувати найсміливіші архітектурні проекти.

author
Лариса Войская
Про автора:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі