Огородження з покриттям PRINTECH
15 Січня, 2019
1314  

Огородження з покриттям PRINTECH

zabor-s-teksturoy-derevo

При виробництві парканів та інших огороджувальних конструкцій традиційно використовувалася деревина та натуральний камінь. Але у цих матеріалів були недоліки:  дерево, та  камінь страждали від зовнішніх впливів, тому термін їх служби був не надто великим (за винятком твердих гірських порід – але їх було дуже складно обробляти).

Зі схожими проблемами зіткнулися і металеві огорожі. Так, листовий метал технологічний та  практичний, але огорожа зі сталевого профілю виглядає не дуже привабливо, а сама сталь страждає від корозії.

Ситуація змінилася з появою на ринку полімерних захисно-декоративних покриттів. Вони не тільки захищали сталеву основу від окислення ефективніше, ніж шар оцинковки, а й забезпечували їй естетичний зовнішній вигляд. Наступною стадією розвитку технології стало введення на ринок офсетного фотодруку: завдяки їй на метал наносити зображення, що імітують текстуру натуральної деревини або каменю. Саме  за цією  технологією  виробляються найкрасивіші, при цьому міцні та довговічні паркани від заводу «Мехбуд».

PRINTECH: особливості покриття

Завод «Мехбуд» при виробництві огороджувальних конструкцій в якості основної сировини використовує тонколистову оцинковану сталь з полімерним покриттям. Але традиційна технологія нанесення полімеру на метал дозволяє отримати тільки однотонну поверхню – для імітації натуральної деревини потрібно застосовувати більш складніші методики.

zabor-s-teksturoy-derevo

Одна з найбільш ефективних технологій, що дозволяють наносити стійкі фотореалістичні зображення на оцинкований метал та  інші тверді поверхні, була розроблена компанією «Dongbu Steel» (Південна Корея). Розробники адаптували технологію офсетного друку (застосовується в поліграфії) для роботи саме з металом:

 1. Спочатку готується зображення. Для цього фотографується та  обробляється в графічних редакторах текстура натуральної деревини або каменю. На сьогоднішній день в каталозі PRINTECH міститься більше 80 варіантів текстур, доступних для нанесення на метал.
 2. Після цього зображення переноситься на підготовлену металеву основу. Малюнок при цьому не деформується і не спотворюється.
 3. Нанесене покриття захищається шаром полімеру, стійкого до атмосферних і механічних впливів.
 4. Поверх полімеру наноситься тонкий фінішний шар: він абсолютно прозорий, за рахунок чого текстура дерева набуває необхідну глибину.

Таким чином, металева заготовка при нанесенні покриття PRINTECH проходить як мінімум 3 фарбувальні камери та  3 високотемпературні камери, в яких проводиться обробка матеріалу з його запіканням і полімеризацією.

zabor-pod-derevo

Структура сталі з покриттям PRINTECH

Сталевий лист з покриттям PRINTECH має досить складну струкутру:

 1. Основу складає лист оцинкованої сталі. Чим товще метал тим міцніше буде заготовка для огороджувальної конструкції, але тим вище буде його маса. Компанія «Мехбуд» використовує для виробництва парканів та  огорож металопрокат товщиною від 0,4 до 0,7 мм (іноді більше).
 2. Поверх оцинкованого шару наноситься грунтовка товщиною близько 5 мікрон. Вона забезпечує максимальну адгезію декоративного покриття з основою.
 3. Наступний шар – базовий полімер завтовшки до 20 мікрон. Він створює основу для офсетного фотодруку та в той самий час  забезпечує еластичність матеріалу для кращого протистояння механічним  пошкодженям.
 4. На «базу» за допомогою спеціальних принтерів наноситься фотореалістичне зображення – товщина офсетної плівки становить не більше 3 мікрон незважаючи на мінімальну товщину покриття виходить міцним, тому якість PRINTECH не викликає нарікань.
 5. Офсетний шар захищають, напиляючи  зверху до 10 мікрон полімерного покриття. В якості захисних полімерів використовується або поліестер (термін служби не менше 10 років), або Полівінілдифторид (PVDF). Другий варіант кращий через  більшу міцність та  довговічність (до 20 років й більше не втрачає своїх якостей), тому при виробництві парканів з покриттям PRINTECH ми використовуємо саме цю модифікацію.
 6. Фінішний прозорий шар має невелику товщину та  виконує в основному декоративну функцію.
ograzhdenie-s-pokrutiem-printech

Сумарна товщина такого багатошарового покриття становить близько 35 мкм. З одного боку це зовсім небагато, з іншого – шар виходить досить товстим для ефективного захисту металу від будь-яких зовнішніх впливів.

Переваги покриття PRINTECH

Така складна технологія нанесення фото-офсетного покриття PRINTECH потрібна для того, щоб забезпечити виробам з ним цілий ряд переваг:

Перша очевидна перевага – зовнішній вигляд. Паркан  з покриттям PRINTECH виглядає як дерев’яний і з 50, і з 10, та навіть з 5 метрів. При цьому гарний зовнішній вигляд зберігається навіть тоді, коли натуральна деревина потемніє, а її текстура втратить чіткість: це можливо завдяки використанню світлостійких пігментів та  високій роздільній здатності друкуючих пристроїв.
Наступний важливий аспект – стійкість до корозії. Покриття PRINTECH на основі PVDF захищає метал нітрохи не гірше, ніж звичайні полімерні склади або порошкові фарби. Огородження з декором PRINTECH служать дуже довго в першу чергу завдяки високій опірності окисленню.
Вандалостійкість у покриття PRINTECH теж достатня. В принципі, подряпати його можна, але зробити це не так-то просто: полімер не відшаровується від основи  навіть при сильних впливах. Це ж стосується і спроб підпалу: PVDF не запалюється та не підтримує горіння.

Зверніть увагу! Міцність покриття PRINTECH буде перевагою також  при монтажі огорожі. Звичайно, певну обережність дотримувати потрібно, але при належному професіоналізмі навіть в місцях механічного кріплення покриття майже не пошкоджується: так ми і зовнішній вигляд зберігаємо бездоганним, та ріст корозії знижуємо.

zabor-pod-derevo

Використання металу з покриттям PRINTECH при виробництві огорож

Покриття PRINTECH може використовуватися при виробництві більшості огорож в асортиментній лінійці заводу «Мехбуд»:

«Паркан»
“Небокрай”
«Брус»
«Жалюзі»

При цьому:

 • Ми відбираємо текстури, які максимально точно імітують породи деревини, поширені в Україні. Це дозволяє досягнути ідеальної візуальної подібності металевої панельної огорожі з парканом  з природної сировини.
 • Устаткування заводу налаштоване на роботу з металом, оснащеним покриттям PRINTECH. Завдяки цьому при формуванні профілю цілісність полімерного шару не порушується, а офсетний друк не пошкоджується та не втрачає чіткості.
 • Встановлення огорожі з покриттям PRINTECH полегшує подальший догляд за огорожею. Гладке декоративне покриття легко очищається навіть від сильних забруднень, а дрібні забруднення залишаються невидимими на тлі текстури дерева.

Металлические заборы с текстурой "под дерево" от завода "Мехбуд"

PRINTECH – краще дерева!

Вибір на користь металевої огорожі з захисно-декоративним покриттям PRINTECH під натуральну деревину буде виправданим в першу чергу по дизайнерських міркувань. Але і з практичної точки зору цей матеріал виграє у багатьох альтернатив – тому подорожчання огорожі варто розглядати як інвестицію в зовнішній вигляд вашої ділянки та в довговічність самої конструкції.

Важливими чинниками, що впливають на зовнішній вигляд та термін служби паркану з покриттям PRINTECH, є якість виробництва та  монтажу. Саме тому ми рекомендуємо звертатися до фахівців заводу «Мехбуд», які  володіють колосальним досвідом у цій сфері.

author
Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі