Завод МЕХБУД виробляє різні види огорож, які дають можливість створити єдиний архітектурний ансамбль заміського готельного комплексу, а також зонувати його територію.
Сучасний готельний комплекс може складатися з житлових корпусів, гостьових будиночків, Spa-зон, службових будівель, дитячих та ігрових майданчиків.
Завод МЕХБУД пропонує свої вирішення огороджувальних конструкцій більшості з яких немає аналогів в Україні.
Нормативні документи
Вимоги до висоти та розміщення огорож приватних домоволодінь досить докладно описані в нормативних документах – ГОСТ / ДСТУ, СНиП / ДБН та інших. З огорожами громадських будівель та комерційних об’єктів ситуація відрізняється кардинально – вимоги до них досить нечіткі, а ті, що є, вже давно застаріли.
Власне, основних документів тут кілька:
- ДБН 360-92 ** «Містобудування. Планування и забудова міськіх и Сільських поселень ».
ДБН Б.2.2-5: 2011 «Благоустрій територій» – в цьому стандарті розділ 9.8 повністю присвячений встановленю огорож в міському середовищі. - СН 441-72 « Вказівки по проектуванню огорож майданчиків і ділянок підприємств, будівель та споруд» від 1972 року (не помилка!), На які посилається вуджу згаданий ДБН Б.2.2-5: 2011 року як на основний документ.
Згідно з вимогами цих документів:
- Огородження встановлюються там, де це необхідно для безпечного функціонування підприємства або захисту території від несанкціонованого проникнення.
- Допускається встановлення огороджень не більше 2 метрів від рівня землі (без урахування висоти підпірної стінки).
- Нижня частина огорожі може бути глухою (0,75 від всієї висоти), верхня частина повинна бути прозорою (не менше 50% від всієї площі верхньої частини повинні займати порожнечі).
- Металеві елементи парканів та огорож повинні мати антикорозійне покриття.
Експерти відзначають, що існуючі нормативи мають ряд проблемних областей, що допускають двоякі трактування, крім того, вони застаріли і не враховують як сучасні реалії комерційної діяльності, так і зміни в асортименті огороджувальних конструкцій:
Так, одна з проблем – нечітке формулювання вимог до висоти та конструкції огороджень поза міською межею, тобто для готелів і клубів, розташованих на заміських територіях.
Друга важлива проблема – те, що в СН 441-72 вказуються тільки бетонні огорожі, огорожі з сітки або решітки та живі огорожі. Такі популярні сьогодні конструкції як паркани з профнастилу, ДПК або металевих ламелей в нормативі просто відсутні.
В одночас практика показує, що всі перераховані вище різновиди можуть з успіхом застосовуватися для огорожі комерційних об’єктів (при їх встановленні в межах території без заходу на сусідні ділянки та червону лінію). В межах міста бажано дотримуватися обмеження на висоту огорожі не більше 2 м, але для заміських комплексів перевищення цього показника не буде критичним.
У будь-якому випадку проектування огорожі готелю або пансіонату варто довірити кваліфікованим фахівцям.
Специфіка вибору огорож: основні вимоги
Яким же повинен бути паркан для готелю або заміського клубу. Якщо проаналізувати умови експлуатації таких конструкцій, то можна виділити наступні вимоги:
- Достатня міцність та стійкість до навантажень. Такі об’єкти часто мають велику площу, і організувати постійне спостереження за всім периметром буває складно. Тому, щоб уникнути несанкціонованого проникнення їх оснащують високими міцними парканами – та перелізти через таку конструкцію, чи зламати її виявляється майже неможливо.
- Довговічність та стійкість до корозії. Оскільки паркани розташовуються на відкритому повітрі, їх необхідно робити з вологостійких матеріалів. Це – основний привід, за яким відмовляються від деревини: навіть при регулярній обробці антисептиками вона швидко починає гнити. Так що власники комерційних заміських об’єктів обирайте паркани з металу з антикорозійним покриттям.
- Низька проглядність. Незважаючи на віддаленість від цивілізації, готелі та заміські клуби захищають суцільними або майже суцільними огорожами. Так відвідувачі відчувають себе повністю захищеними від сторонніх поглядів.
Зверніть увагу! Ще одне популярне рішення – комбінація вентильованого паркану з кучерявими рослинами або живою огорожею. Але воно підійде тільки для тих об’єктів, які експлуатуються в основному у весняно-літній період.
Огорожа як елемент ландшафтного дизайну
При виборі конструкції огорожі для готелю або заміського клубу багато стикаються з проблемою: суцільна стіна з бетонних плит забезпечує максимальну безпеку та приватність, але виглядає непривабливо.
Компромісом буде встановлення металевої огорожі:
- З одного боку, панельні секції при достатній висоті забезпечують захист від проникнення.
- З іншого – немає відчуття повної закритості, та й сама огорожа (особливо в правильно підібраному кольорі) виглядає привабливо.
Саме тут розкривається дизайнерський потенціал огорож від заводу «Мехбуд», забарвлених в кольори по RAL або з нанесеним декоративним покриттям PRINTECH.