Паркани країн світу
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
24 Лютого, 2019
10095  

Паркани країн світу

Якщо у вас є своя дачна ділянка, або ваш будинок розташований в приватному секторі, то, швидше за все, ви стикалися з питанням облаштування його огорожі, яка, в першу чергу, повинна захистити вашу територію від небажаного відвідування сторонніх осіб, у яких може бути недвозначний  намір заволодіти вашим майном. По-друге, просто приховати себе та свою територію від сторонніх очей, підвищити свою приватність та  рівень психологічного комфорту.  Коли ви вже безпосередньо приступаєте до вибору паркану, виникає питання, в якому саме стилі та з яких матеріалів його виконати, щоб і своє призначення він вірно виконував, і очі радував своїм естетичним виглядом. З цією метою варто зробити невеличку віртуальну подорож по світу та подивитися, які паркани притаманні культурі тієї чи іншої країни.

США

Для цієї країни встановлення  парканів навколо території приватних будинків – річ не властива. Швидше за все, ви побачите просто чисту зелену галявину, з яскравою підстриженою травою, кущі або клумбу, під’їзну доріжку до гаражу або маленьку стоянку на кілька машин. Якщо ж огорожа і присутня, то найчастіше виконує більше декоративну функцію, так як має невелику висоту, що не глуха, дає можливість вільного огляду сусідської території. Паркани американцям з метою захисту не потрібні, так як господарі будинку зазвичай добре озброєні і швидше вистрілять в злодія, ніж будуть ховатися від нього за огорожею. Якщо хочете побачити типовий американський паркан, вам потрібно навідатися в гості до фермерів, де огорожа необхідна тільки щоб не втікла  домашня худоба.

Англія

Оскільки більшість англійських сімей живе в таун-хаусах, які уявляють  собою ряд невеликих будинків, найчастіше двоповерхових, з окремим входом по лицьовому   фасаду будівлі  та невеликим заднім двориком, в облаштуванні огорожі немає необхідності. Садова територія дуже скромна та  ділити або приховувати практично нічого. Наявність притаманна окремим котеджам , та й там ви часто побачите дуже просто облаштований парканчик з дерев’яних дощок, який практично нічого не закриває та вже точно не захищає. Рідше можна зустріти невисокі цегляні огорожі або ковані металеві. Виконувати функцію огородження  у англійців може і жива огорожа  – гарно та практично, і дуже по-англійськи.

Франція

У Франції не прийнято споруджувати високий паркан навколо будинку, а француженка швидше скаже, що огорожа необхідна  тільки, щоб дитина не вибігла  з двору на дорогу. Але поширений   у французькій будівельній  традиції  і   високий кований паркан, який не приховує, але добре захищає, зазвичай урядові установи. У всьому світі стало відомим таке поняття, як французький паркан, який буває двох видів. Перший являє собою глуху стіну з так званого «французького каменю» – бетонних блоків, зроблених методом вібропресування, вигаданого  у Франції. Другий вид  паркану  є секції прозорих кованих решіток з тонких прутів, які не приховують територію від перегляду, зате добре захищають від проникнення за рахунок значної висоти, часто під три метри. Такі прості, але дуже міцні паркани часто використовуються для огородження офісних будівель і бізнес-центрів, банків, державних організацій і місць великого скупчення людей: вокзалів, аеропортів, стадіонів та  ін.

Німеччина

 Зазвичай, у  ролі паркана, особливо в сільській місцевості, ви зустрінете красиву живу огорожу. У Гамбурзі і зовсім будувати нові огорожі заборонено, залишилися тільки старі паркани і ті в основному з числа тих,що мають історичне значення для міста. Захищати територію дозволено тільки за допомогою рослин. Особливо цінується в цьому плані бук. Але в інших містах, звичайно ж, зустрічаються і більш практичні ковані та дерев’яні паркани.

Італія

Італію мандрівники іноді називають країною парканів, так як вони тут всюди, але не суцільні. Зазвичай нижня частина огорожі виконана з кам’яної кладки, верхня – може являти собою живу огорожу або бути виконаною з дерева чи заліза. Вони не закривають прибудинкову територію від сусідів, італійці часто їдять в саду , люблять виставляти все на показ, що обумовлено їх експресивним південним характером. Більше значення в Італії надають воротам, нерідко гарно прикрашеним та встановленим на стовпах з каменю.

Польща

Паркани в Польщі дуже різні, часто невисокі, з тонких металевих прутів або дерев’яних планок, які не заважають огляду території, а лише захищають володіння. Зустрічаються і глухі, та досить високі огорожі, але це скоріше виняток з правил. У сільській місцевості роль паркану виконують зелені насадження, часто це невеликі деревця, що розділяють сусідські землі

Україна

Хоча традиційним для України є плетений  з лози паркан, іменований тин, він вже давно відійшов в минуле, як і автентична українська хата, та  зустрічається найчастіше в етнографічних музеях або як декор при кафе, ресторанах. Огородження приватних будинків і дач залежать від статусу та  добробуту власника. Дорогі особняки, зазвичай , захищають високими міцними парканами, найчастіше з цегляної кладки, бетонних блоків, профнастилу, а також металевої сітки, дерев’яних дощок та  кованих прутів.

Росія

Традиційно в Росії будинки  та паркани будували з дерева, добре,що  його там завжди було в надлишку. Російські паркани бувають дуже мальовничі: зроблені, зазвичай , з дерев’яного штахетнику, вони бувають фігурні, збірні, різьблені, а також прості та  комбіновані. Особливо цікавий північно-російський стиль побудови паркану, де над воротами облаштований різьблений навіс. Прогрес не стоїть на місці, й сучасний будівельний ринок пропонує вже пофарбовані планки для паркану  різних кольорів  як з дерева, так і з металу, але принцип побудови огорожі залишається тим же.

Фінляндія

Оригінальні паркани можна зустріти і в цій холодній північній країні, особливо в сільській місцевості. Виконані вони з дерева, як і в Росії, через його доступність. Паркан -тин, виконаний в традиційній для Фінляндії макро технології, дуже простий та  примітивний, але не зустрічається саме в такому вигляді більше ніде. В цілому, облаштування огорож в Фінляндії не в ходу, частіше можна зустріти просто живу огорожу  в ролі парканів.

Японія

Паркан – важливий елемент території японського будинку, що пояснюється традицією розмежовувати особистий простір та  розділяти навколишнє середовище на зони. Він повинен неодмінно вписуватися в загальну картину ділянки, але в той же час може бути також  його окрасою, маючи свій унікальний стиль. Хоча, істинно японська огорожа – це висока жива огорожа, паркани стоять з різних матеріалів. Головний принцип – практичність. Огорожа повинна бути такою, щоб її можна було легко відновити, так як землетруси для Японії явище досить звичне. У різних регіонах паркани коштують  по-різному в залежності від самого доступного виду матеріалу. Тому в Японії можна зустріти як паркани плетені з лози, так і зроблені з бамбуку, дерева, каменю. Особливе значення надається традиційним воротам, що мають  назву торії, які є символом поділу мирського та  духовного, тому як декор приватного будинку їх встановлювати не прийнято, а зазвичай при вході в храм.

В цілому можна помітити, що західноєвропейська традиція побудови огорожі навколо будинку має суто естетичний характер, що поєднується з функцією окреслення своїх володінь, не більше. Серйозного  захисту будинку  паркани в Європі не несуть. Вони невисокі,  нерідко добре проглядаються, бувають просто у вигляді зеленої огорожі. У цьому також видно і європейську  практичність, так як звести великий міцний паркан коштує чималих грошей, які краще інвестувати безпосередньо в будівництво будинку та  систему відеоспостереження. У той же час, в країнах східної Європи саме на паркан покладається функція захисту житла, через що його зводять високим та міцним, що не завжди є виправданим. У країнах далекого сходу паркан несе більше сакральну функцію, окреслюючи межі духовного в матеріальному світі.

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд...

Подробнее