У котеджних містечках, досить ізольованих від навколишніх ландшафтів, часто формується власна інфраструктура. Тому і вимоги до парканів, які встановлюються на таких територіях, будуть особливими. Незважаючи на те, що дуже часто правила забудови котеджного містечка регламентують вибір огороджувальних конструкцій, іноді рішення приймає сам власник ділянки. У цьому випадку важливо розглянути переваги та недоліки всіх доступних варіантів, та орієнтуватися на найбільш актуальні характеристики.
Котеджне містечко або селище – це територія з високим ступенем ізоляції. Як правило, в’їзд в нього обмежений, прохід теж, тому рівень безпеки на території селища буде в рази вище, ніж за його межами. Це накладає відбиток на стиль та життя в заміських та приміських котеджних містечках, і на те, які характеристики парканів будуть пріоритетними.
При виборі паркану для котеджного містечка необхідно врахувати кілька факторів, таких як функціональність, естетичний вигляд, приватність та безпека. Ось деякі рекомендації щодо вибору паркану для котеджного містечка:
На відміну від одиночних котеджів, тут не так важлива висока міцність огорожі, а також складність в подоланні. Паркан тут захищає не стільки від зловмисників, як від того, щоб дитина або собака, випадково , не вибігли на дорогу.
А ось на такі фактори потрібно звернути увагу пильніше:
«Класичне» рішення, відоме нам по американським та європейським фільмам- невисокий дерев’яний паркан-штахетник. Але справа в тому, що той варіант підійде, скоріше, для таунхауса в США чи Європі, ніж для котеджного селища в Україні.
Переваг у дерев’яного штакетника багато:
Чи можна назвати дерев’яний паркан універсальним рішенням? На жаль, ні – і ось чому:
Наступні за популярністю – бетонні та цегляні огорожі. Литі бетонні секції встановлюють для мінімізації навантаження на бюджет. А ось цегляні огорожі (як суцільні, так і комбіновані з кованими решітками) – це, скоріше, з категорії «коштовно -багато».
Переваг у цегляних і бетонних парканів теж вистачає:
Поширення бетонних та цегляних парканів обмежується характерними для них недоліками. Найбільш важливими будуть:
Деякі експерти будівельного ринку в переліку недоліків згадують і обмеженість дизайнів. Складно сказати, наскільки це справедливо – але так, в деяких проектах масивний кам’яний або бетонний паркан буде відверто недоречним.
Використання металу при виробництві парканів для котеджних селищ раніше обмежувалося відсутністю покриттів, стійких до вологи та ультрафіолету. Іноді застосовувалися сітчасті та гратчасті огорожі – але частіше в якості тимчасових або допоміжних парканів . А як тільки на ринку стали з’являтися панельні конструкції з захисно-декоративним полімерним напиленням – металеві огорожі почали стерильно розширювати свою нішу в сфері котеджного будівництва.
З усіх доступних варіантів перелік переваг у металевих парканів буде, мабуть, найбільшим:
Привабливий зовнішній вигляд теж варто додати в перелік переваг. Навіть найпростіший однотонний металевий паркан виглядає охайно та відмінно гармонує з європейським стилем більшості котеджних містечок. В цьому завжди є можливість реалізувати ексклюзивний дизайн, обравши нестандартний колір або замовивши ламелі, стилізовані під натуральне дерево (наприклад, на заводі Мехбуд для декорування таких деталей використовується технологія високоточного офсетного друку на металі PRINTECH).
Основний недолік у металевих огорож – це ціна, але тут потрібно зробити два уточнення:
Є і ще один недолік – чутливість до якості монтажу. Неправильне і неохайне встановлення може привести до того, що металева основа в місцях подряпин та інших пошкоджень почне іржавіти. Вирішується ця проблема одним способом – монтаж огорожі з металу потрібно довіряти професіоналам.
Обгороджувати ділянки в межах котеджних містечок можна з використанням різних конструкцій, що відрізняються як за матеріалом, так і за характеристиками. Але все ж останнім часом тенденція стає цілком зрозумілою – металеві паркани якщо і не займають найбільш об’ємну нішу на ринку, то стрімко набирають популярність, витісняючи з цього сегмента більш звичні, але менш практичні дерев’яні та бетонні огорожі.