Самостійне встановлення паркану: переваги та недоліки
30 Червня, 2023
726  

Самостійне встановлення паркану: переваги та недоліки

Встановлення огорожі – процес, який може зайняти досить багато часу та вимагати значних фінансових вкладень. І стосується це не тільки витрат на купівлю матеріалів, але і витрат на сам монтаж.

Щоб заощадити, багато хто вирішує встановити паркан своїми силами. В принципі, це цілком можливо, і в ряді випадків навіть виправдано. Але у самостійного монтажу також є помітні недоліки , які обов’язково слід враховувати. Переваги та недоліки самостійного  встановлення  огороджувальних конструкцій ми розглянемо в нашій статті.

Що потрібно знати до самостійного встановлення паркану?

Перед самостійним встановленням паркану важливо врахувати кілька ключових факторів та провести необхідну підготовку. Ось деякі важливі аспекти, які слід врахувати:

 • Закони та дозволи: Перевірте місцеві закони та правила щодо встановлення паркану. Можливо, у вашому районі є обмеження щодо висоти, матеріалів або дизайну огорожі. Переконайтеся, що перед початком робіт ви отримали всі необхідні дозволи.
 • Тип паркану: Вирішіть, який тип паркану найкраще підходить для ваших потреб. Існує безліч варіантів, включаючи дерев’яні, металеві, сітчасті паркани… Виберіть матеріал та стиль паркану, який відповідає вашим вимогам щодо безпеки, приватності та зовнішнього вигляду.
 • Вимірювання та планування: Ретельно виміряйте свою територію та визначте точні розміри та контури, де буде встановлений паркан. Розробте план встановлення, враховуючи ворота, хвіртки та інші елементи.
 • Інструменти та матеріали: Підготуйте всі необхідні інструменти та матеріали для встановлення паркану. Це може містити такі речі, як молоток, дриль, лопата, рулетка, кріплення, бетон і т. д. Переконайтеся, що у вас є все необхідне обладнання для ефективного виконання робіт.
 • Підготовка землі: Очистіть та підготуйте землю перед встановленням огорожі. Видаліть каміння, коріння дерев або інші перешкоди, які можуть заважати процесу встановлення. Переконайтеся, що земля рівна і готова до будівництва фундаменту, якщо це необхідно.
 • Безпека: Зверніть увагу на безпеку під час встановлення огорожі. Працюйте з обережністю, використовуйте захисні окуляри, рукавички та інші засоби захисту. Якщо вам потрібна допомога, не соромтеся попросити когось допомогти вам.
 • Дотримуйтесь інструкцій: У разі придбання готового паркану слідуйте інструкціям, наданим виробником. Якщо ви будуєте паркан з нуля, зверніться до надійних ресурсів, які надають докладні інструкції щодо кожного етапу встановлення.
 • Підтримка: Якщо у вас виникають сумніви чи питання під час встановлення паркану, зверніться до професіоналів, щоб отримати поради та рекомендації.

Запам’ятайте, що самостійне встановлення паркану може бути складним завданням, особливо якщо у вас немає досвіду в будівництві. За необхідності зверніться до професіоналів, щоб гарантувати якісне та безпечне встановлення паркану.

Переваги самостійного монтажу

Отже, ви вирішили ставити паркан своїми силами. Що може вам дати такий підхід?

 1. Перша, досить очевидна перевага  – це економія фінансів. Вам не доведеться оплачувати послуги майстрів, які будуть монтувати огорожу, тому витрати на облаштування ділянки можна скоротити (приблизно на 10-15%).
samostoyatelnya-ystanovka -zabora
 1. Друга перевага – більш вільне планування графіку. Вам зовсім не обов’язково виділяти кілька днів на виконання робіт: ви можете встановлювати секції поступово, після робочого дня або на вихідних. Якщо ситуація має, то за весняно-літній сезон, не особливо напружуючись, можна обгородити досить велику ділянку, поступово замінюючи старі секції огорожі новими.
 2. Нарешті, третья перевага  буде актуальною  для тих, хто володіє достатніми навичками та вправністю для самостійного професійної встановлення  парканів. Якщо ви вмієте виконувати такі роботи, і можете впоратися з ними на достатньому рівні якості, то самостійний монтаж для вас буде простіше в порівнянні з необхідністю контролю роботи найманої бригади.

На жаль, третій пункт актуальний тільки для невеликої кількості людей, тому зазвичай список переваг самостійного монтажу паркану обмежується першими двома пунктами.

samostoyatelnya-ystanovka -zabora

Недоліки встановлення  паркану  своїми руками

Тепер варто окремо розглянути недоліки самостійного монтажу конструкції, що обгороджує. На жаль, їх набагато більше:

 • Збільшення термінів встановлення (особливо актуально для великих територій). Там, де бригада майстрів впорається за 1-2 дня, при самостійному  встановленні  потрібен тиждень, а то і більше. Так що економія грошей призведе до великих витрат часу, та в підсумку ви або зіпсуєте собі відпустку, або доведеться брати відгули на роботі, втрачаючи  у заробітній платі.
 • Неможливість  реалізації деяких проектів. Для встановлення деяких огороджень (наприклад, високого паркану «Горизонт» на масивній основі) необхідно виконання земляних робіт, враховуючи  закладки стрічкового фундаменту. Крім того, доводиться монтувати зварні каркаси, а значить – задіяти в роботі спецобладнання.
samostoyatelnya-ystanovka -zabora
 • Складність виконання трудомістких операцій. Наприклад, при монтажі практично будь-якої огорожі потрібно встановлювати опорні стовпи та  монтувати зварений каркас. Впоратися з завданням такого типу в поодинці дуже складно: потрібна як мінімум друга пара рук, а то і два-три підсобних робітників.

Важливо! Навіть якщо ви самі впораєтеся, то до деяких операцій доведеться залучати фахівців. Це стосується встановлення  механізмів для воріт або хвірток (відкатні / ролетні системи), сигналізації та ін.

 • Відсутність навичок роботи з сучасними моделями парканів. В першу чергу це стосується металевих панельних огорож, таких як паркани-жалюзі від заводу «Мехбуд». Для їх монтажу потрібна певна вправність. Майстри, які працюють з такими конструкціями регулярно, нею володіють, а ось якщо раніше ви не мали справу з парканом -жалюзі, то на освоєння технології піде не один день.
samostoyatelnya-ystanovka -zabora
 • Зростання супутніх витрат. Якщо ви замовляєте монтаж огорожі сторонньої компанії, то, як правило, всі комплектуючі та матеріали (від елементів каркасу до бетону або кріплення) вони будуть закуповувати централізовано, а значить – за оптовими цінами. Це ж стосується витрат на доставку обладнання та матеріалів – якщо ви будете виконувати монтаж самостійно, то за оренду транспорту, навантаження та розвантаження доведеться платити. Також вам потрібно буде виділити місце для складування секцій паркану (навіть якщо ви купили елементи огорожі з захисно-декоративним покриттям, несприйнятливим до вологи).
samostoyatelnya-ystanovka -zabora

Практика показує, що при зверненні до сторонніх організацій  монтаж огорожі виконується швидше та  якісніше, а рівень витрат при цьому виявляється порівнянним з самостійним встановленням . Але головне – компанія, що виконує монтаж, бере на себе більшу частину ризиків, пов’язаних з підготовкою основи та  встановленням  секцій.

Як організувати процес монтажу правильно: корисні рекомендації

Щоб звести до мінімуму витрати часу та  коштів на встановлення паркану, важливо правильно організувати сам процес з самого початку. Ось кілька рекомендацій:

 • Навіть якщо ви плануєте монтувати огорожу самостійно, її проектування варто замовити фахівцям. Це справедливо практично для будь-яких об’єктів, виключаючи зовсім невеликі ділянки. Проектування дозволить виявити всі потенційні ризики і підібрати оптимальну конструкцію огорожі, а витрати на розробку проекту «відіб’ються» за рахунок економії в подальшому.
samostoyatelnya-ystanovka -zabora
 • В ідеалі до монтажу огорожі має сенс  залучати співробітників тієї ж компанії, яка склала  проект (або ж афілійованої з ними монтажної бригади). Такий підхід дозволить уникнути ряду складнощів та різночитань в проекті.
 • При купівлі  комплектуючих та  матеріалів для монтажу паркану орієнтуйтеся на достатній рівень якості та по можливості консультуйтеся з представниками проектних та  монтажних організацій. Так ви зведете ризик купівлі  несумісних компонентів або невідповідних деталей до мінімуму.
 • При виконанні монтажних робіт важливо дотримуватися «золотої середини». Повна відсутність контролю за встановленням огорожі може привести (з ймовірністю близько 90%) до зриву термінів або до помилок у  монтажі. З іншого боку, постійний контроль теж негативно позначається на якості.

Висновок

Паркан можна монтувати своїми руками, але все ж виконання цих робіт кваліфікованими фахівцями варто розглядати як більш кращий варіант. В першу чергу це стосується високотехнологічних конструкцій, таких як металеві панельні паркани. Незважаючи на досить прості пристрої, монтувати таку огорожу повинні майстри з високим рівнем відповідальності та достатньою кваліфікацією.

На наступних фотографіях ми з гордістю демонструємо паркани, встановлені клієнтами заводу Мехбуд самостійно!

author
Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі