У чому перевага вентильованого паркану?
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
11 Червня, 2019
1335  

У чому перевага вентильованого паркану?

zabor-galuzi

При виборі огорожі для приватного будинку або комерційного об’єкту часто виникає дилема – встановлювати суцільну огорожу або монтувати вентильований паркан. У другого варіанту є кілька переваг. Тому саме вентильовані паркани останнім часом відвойовують все більшу нішу ринку.

Принципова відмінність вентильованих парканів – проміжки між елементами. У цій категорії представлені сітчасті та  гратчасті огорожі, штахетник, перфоровані бетонні паркани. Що стосується металевих панельних огорож, то природна вентиляція характерна для таких моделей як «Ранчо», а також для лінійки  парканів  «Жалюзі».

Очевидні переваги вентильованих парканів

Вентильована конструкція паркану має ряд переваг. Вони будуть наступними: Очевидна перевага – проникність для повітря. Висока суцільна огорожу блокує повітряні потоки, тому навіть при не дуже сильній спеці на захищеній ділянці буде досить задущливо. Пояснюється це просто – вуглекислий газ буде накопичуватися, а його видалення буде відбуватися набагато повільніше.

Відмінності суцільних та вентильованих конструкцій

Parapetu-dlya-zaborov

Всі паркани умовно можна розділити на дві великі групи:

  • Суцільні.
  • Вентильовані.

Перший різновид огорож має монолітну конструкцію або збирається з щільно підігнаних елементів. Це в першу чергу бетонні та цегляні огорожі, а також огорожі з дерев’яних щитів. До категорії суцільних можна віднести і ряд металевих панельних огорож, наприклад, паркани «Брус» і «Горизонт» від заводу «Мехбуд».

Важливо! Якщо на ділянці стоїть мангал або піч для барбекю, то дим буде затримуватися суцільним парканом протягом тривалого часу. Так що тут встановлення  вентильованої огорожі – не примха, а необхідність.

  • Вентиляція – це не тільки постачання ділянки свіжим повітрям, а й захист від протягів та  вихорів. Рівномірний повітрообмін перешкоджає формуванню вузько потоків повітря з великим тиском.
  • Вентильовані секції менш схильні до вітрових навантажень, тому їх можна  встановлювати на більш легкому каркасі та  фундаменті (а це – джерело для економії)
  • Вентильована конструкція забезпечує не тільки провітрювання, а й природне освітлення. Чим більше проміжки між ламелями, тим більше світла отримає ділянка вздовж паркану, та  тим меншим буде його затінення. Якщо ви планує розбивати по периметру ділянки клумби, то варто відмовитися від суцільної огорожі на користь вентильованої варіанту.
ventuliruemuy zabor

Крім того, не варто забувати і про зовнішній вигляд. В цілому вентильовані конструкції виглядають менш ваговито, тому гармоніюють з більшістю архітектурних стилів. В останні роки тренд на відмову від суцільних огорож в дизайні досить очевидний – їх ставлять тільки в тому випадку, якщо огорожа виконує суто утилітарну функцію. Прикладом можуть служити паркани навколо військових частин або проммайданчиків.

Конфіденційність та безпека – недоліки або …?

Опоненти можуть заперечити, що суцільні огорожі виграють у вентильованих з інших важливих показників – безпеки та забезпечення приватності. Це дійсно так, але -є ряд нюансів:

ventuliruemuy zabor
  • По-перше, складність подолання паркану в першу чергу залежить від його габаритів, а не від конструкції. Суцільна  огорожа заввишки 1,2 м долається за кілька секунд, а ось перелізти, тим більш непомітно, через паркан (нехай і вентильований) висотою 1,8 -2 метра вже в рази складніше.
  • По-друге, міцність теж визначається не тільки конструкцією. Так, зламати огорожу «Горизонт» з товстих ламелей, з’єднаних замками, практично неможливо. Але якщо зловмисник спробує зламати «Ранчо» або «Жалюзі», виготовлені з тонколистового металу, шансів на успіх у нього буде не набагато більше – конструкції ці досить стійкі, і при правильному монтажі відмінно протистоять силовим впливам.
  • Останій  аргумент – приватність. У суцільних глухих парканів вона абсолютна. А ось у випадку з вентильованими секціями все в наших руках. Якщо потрібно, можна забезпечити безперешкодний огляд, встановивши сітку, грати або панелі з великим кроком. А якщо потрібна приватність, то можна обрати паркан «Ранчо» з мінімальним зазором між панелями, або встановити паркан «Жалюзі». В останньому випадку у вас буде ще й бонус одностороннього огляду – зсередини ви зможете побачити, що відбувається зовні, а з боку вулиці секція буде виглядати майже суцільною.
zabor-dlya-kotedga

Висновок

Вибір між глухими та  вентильованими огорожами потрібно робити з урахуванням всіх вимог до паркану  – від зовнішнього вигляду до вартості та особливостей монтажу. Але в середньому у вентильованих конструкцій більше переваг, і особливо яскраво вони проявляються у разі огородження приватних домоволодінь.

author
Лариса Войская
Об авторе:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі