У чому перевага вентильованого паркану?
14 Липня, 2023
1659  

У чому перевага вентильованого паркану?

У сучасному світі, де все більше уваги приділяється дизайну та функціональності, вентильовані паркани стають все популярнішими. Цей тип огородження поєднує у собі естетичну привабливість, функціональність і стійкість, роблячи його ідеальним вибором багатьом домовласників і комерційних об’єктів.

Що таке вентильовані паркани?

Вентильовані паркани – це тип огорожі, призначений для забезпечення повітряного потоку через паркан. Це досягається за рахунок використання проміжків між елементами забору, які дозволяють легко циркулювати повітря. Ці паркани можуть бути виготовлені з різних матеріалів, включаючи метал, дерево та пластик, та можуть бути дизайнерськи оформлені для відповідності архітектурному стилю вашого будинку або комерційного об’єкту.

При виборі огорожі для приватного будинку або комерційного об’єкту часто виникає дилема – встановлювати суцільну огорожу або монтувати вентильований паркан. У другого варіанту є кілька переваг. Тому саме вентильовані паркани останнім часом відвойовують все більшу нішу ринку.

Відмінності суцільних та вентильованих конструкцій

rombo light 9 1

Всі паркани умовно можна розділити на дві великі групи:

 • Суцільні.
 • Вентильовані.

Перший різновид огорож має монолітну конструкцію або збирається з щільно підігнаних елементів. Це в першу чергу бетонні та цегляні огорожі, а також огорожі з дерев’яних щитів. До категорії суцільних можна віднести і ряд металевих панельних огорож, наприклад, паркани «Брус» і «Горизонт» від заводу «Мехбуд».

¦¦¦ ¦ ¦¦¦¬ ¦ ¦ ¦¬¦ ¦ ¦ ¦¬TП 1 1

Принципова відмінність вентильованих парканів – проміжки між елементами. У цій категорії представлені сітчасті та  гратчасті огорожі, штахетник, перфоровані бетонні паркани. Що стосується металевих панельних огорож, то природна вентиляція характерна для таких моделей як «Ранчо», а також для лінійки  парканів  «Жалюзі».

Види вентильованих парканів

Вентильовані паркани являють собою різноманітні варіанти, які можуть бути адаптовані під будь-які потреби та переваги. Ось деякі з найпопулярніших видів вентильованих парканів:

 • Паркани “Ранчо” та “Жалюзі” – це варіанти вентильованих огорож, які зазвичай виготовляються з металу. Вони мають унікальну конструкцію, яка дозволяє регулювати ступінь повітряної циркуляції та візуальної прозорості, що робить їх ідеальним вибором для тих, хто шукає гнучкість та налаштовуваність.
 • Паркани “Ромбо” – це тип вентильованого паркану, який, як правило, виготовляється з металу або дерева. Вони отримали свою назву завдяки унікальній конструкції, в якій елементи паркану розташовуються у формі ромбів. Це створює цікавий візуальний ефект і дозволяє повітря легко циркулювати через паркан.
 • Сітчасті паркани – це один із найпоширеніших видів вентильованих огорож. Вони зазвичай виготовляються із металевої сітки та пропонують високий ступінь повітряної циркуляції. Завдяки своїй простоті та доступності, вони ідеально підходять для великих ділянок та комерційних об’єктів.
 • Гратчасті паркани є більш міцним і стійким варіантом вентильованих парканів. Вони зазвичай виготовляються з металу і мають ґратчасту структуру, яка забезпечує відмінну повітряну циркуляцію та візуальну прозорість.
 • Паркани-штакетники – це традиційний вид парканів, що зазвичай виготовляється з дерева або металу. Вони складаються з вертикальних планок, розташованих на певній відстані один від одного, що забезпечує повітряну циркуляцію та часткову візуальну прозорість.
 • Перфоровані паркани – це сучасний вид заборів, що вентилюються, який зазвичай виготовляється з металу. Вони мають перфоровану структуру, яка дозволяє повітрям вільно циркулювати, забезпечуючи певний ступінь приватності.

Залежно від ваших потреб та уподобань, ви можете вибрати будь-який з цих видів вентильованих парканів. Кожен з них пропонує свої унікальні переваги і може бути адаптований до конкретних вимог вашої ділянки або комерційного об’єкта.

Очевидні плюси вентильованих парканів

Вентильована конструкція паркану має низку переваг. Вони будуть такими:

 • Очевидний плюс – проникність повітря. Однією з основних переваг вентильованих парканів є їхня здатність забезпечувати повітряну циркуляцію. Це особливо корисно у спекотних кліматичних умовах, де суцільні паркани можуть блокувати повітряні потоки та створювати задушливі умови. Вентильовані паркани дозволяють повітрю вільно циркулювати, забезпечуючи більш прохолодне та комфортне середовище.

Важливо! Якщо на ділянці стоїть мангал або піч для барбекю, то дим буде затримуватися суцільним парканом протягом тривалого часу. Так що тут встановлення  вентильованої огорожі – не примха, а необхідність.

 • Естетична привабливість. Вентильовані паркани також мають високу естетичну привабливість. Вони можуть бути дизайнерськи оформлені та виготовлені з різних матеріалів, що дозволяє їм гармонійно поєднуватися з навколишнім ландшафтом та архітектурою. Завдяки своїй відкритій конструкції вони також дозволяють переглядати навколишній пейзаж, що може покращити візуальне сприйняття вашої ділянки.
 • Стійкість до кліматичних умов. Вентильовані паркани мають високу стійкість до погодних умов. Вони можуть легко справлятися з сильними вітрами, оскільки повітря може вільно проходити через проміжки у паркані, зменшуючи тим самим тиск на огорожу. Це робить їх ідеальним вибором для регіонів із частими штормами чи сильними вітрами.
 • Простота встановлення та обслуговування. Вентильовані паркани відносно прості в установці та обслуговуванні. Більшість з них є модульними системами, які можна легко встановити і замінити при необхідності. Крім того, вони не вимагають складного обслуговування та легко очищаються від бруду та пилу.
ventuliruemuy zabor

Крім того, не варто забувати і про зовнішній вигляд. В цілому вентильовані конструкції виглядають менш ваговито, тому гармоніюють з більшістю архітектурних стилів. В останні роки тренд на відмову від суцільних огорож в дизайні досить очевидний – їх ставлять тільки в тому випадку, якщо огорожа виконує суто утилітарну функцію. Прикладом можуть служити паркани навколо військових частин або проммайданчиків.

Конфіденційність та безпека – недоліки або …?

Опоненти можуть заперечити, що суцільні огорожі виграють у вентильованих з інших важливих показників – безпеки та забезпечення приватності. Це дійсно так, але -є ряд нюансів:

7 1 1
 • По-перше, складність подолання паркану в першу чергу залежить від його габаритів, а не від конструкції. Суцільна  огорожа заввишки 1,2 м долається за кілька секунд, а ось перелізти, тим більш непомітно, через паркан (нехай і вентильований) висотою 1,8 -2 метра вже в рази складніше.
 • По-друге, міцність теж визначається не тільки конструкцією. Так, зламати огорожу «Горизонт» з товстих ламелей, з’єднаних замками, практично неможливо. Але якщо зловмисник спробує зламати «Ранчо» або «Жалюзі», виготовлені з тонколистового металу, шансів на успіх у нього буде не набагато більше – конструкції ці досить стійкі, і при правильному монтажі відмінно протистоять силовим впливам.
 • Останій  аргумент – приватність. У суцільних глухих парканів вона абсолютна. А ось у випадку з вентильованими секціями все в наших руках. Якщо потрібно, можна забезпечити безперешкодний огляд, встановивши сітку, грати або панелі з великим кроком. А якщо потрібна приватність, то можна обрати паркан «Ранчо» з мінімальним зазором між панелями, або встановити паркан «Жалюзі». В останньому випадку у вас буде ще й бонус одностороннього огляду – зсередини ви зможете побачити, що відбувається зовні, а з боку вулиці секція буде виглядати майже суцільною.
1

Висновок

Вентильовані паркани є унікальним поєднанням функціональності, естетики та стійкості. Вони пропонують низку переваг, які роблять їх ідеальним вибором для багатьох домовласників та комерційних об’єктів. Будь то забезпечення повітряної циркуляції, поліпшення візуального сприйняття або стійкість до погодних умов, вентильовані паркани можуть задовольнити різні потреби та переваги.

author
Лариса Войская
Про автора:

Квалифицированный, профессиональный  эксперт по ограждениям с многолетним опытом работы. Предоставление квалифицированной консультации в вопросе подбора дизайна и модели забора . Разработка проекта...

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі