Що варто дізнатися до початку ремонту?

Що варто дізнатися до початку ремонту?

29 Липня, 2022
146  

Будівництво, благоустрій території, ремонтні та оздоблювальні роботи – завдання, які потребують солідних інвестицій та витрат часу. А щоб гроші та час не були витрачені даремно, і при цьому результат вас влаштував, потрібно дуже ретельно вибирати ремонтну бригаду або інших фахівців.

Звичайно, можна орієнтуватися на рекомендації друзів (ідеально) та на відгуки в мережі (вже не так надійно, але все ще працює). Але варто витратити деякий час на спілкування із фахівцями — і лише потім ухвалювати рішення про співпрацю.

А що питати і на що звертати увагу під час відповіді — розповімо нижче.

index

Запитання №1. Як ми зафіксуємо гарантію якості?

Ідеальне рішення — укладання договору, в якому будуть детально прописані всі аспекти робіт, що виконуються, вимоги до якості та терміни. Власне якщо договір не укладається, то будь-які дані вам на словах гарантії будуть примарними. Так, компанія або бригада можуть піклуватися про свою репутацію, але в складній ситуації просто буде їхнє слово проти вашого. Тому будь-які домовленості варто зафіксувати на папері – хай і неформально.

Але, наголосимо, це — компромісний варіант. Компанії, які справді дбають про власну репутацію, самі наполягають на укладанні договору з прописаними гарантіями. Тому якщо ваш кандидат наполегливо відмовляється від оформлення домовленостей — сміливо шукайте іншого!

Зверніть увагу! У договорі бажано прописати види виконуваних робіт, обсяги та строки. Також вкажіть, на які ГОСТ/СНіП потрібно орієнтуватися або наведіть інші вимоги до якості. Оптимально, якщо ремонт чи оздоблення виконуються не «зі слів», а за попередньо розробленим дизайн-проектом, тоді відповідність цьому документу просто прописуємо в договорі.

Запитання №2. А ви можете не вкластися у дедлайн?

Відкриваємо страшну таємницю (насправді ні) – терміни зірвати можуть усі! Тим більше, коли йдеться про складний масштабний проект, до якого можуть залучатися сторонні організації як підрядники. Тому категоричне «ні, ні за що ніколи» навряд чи варто розглядати як аргумент «за» для компанії.

Що ж повинна зробити компанія, що поважає себе:

  • Чітко прописати терміни у договорі.
  • Вказати відповідальність за порушення строків (наприклад, суму пені або відсоток знижки).
  • Зафіксувати, у яких випадках відступ від термінів не вважатиметься порушенням договору (наприклад, замовник ініціює додаткові роботи чи збільшуються терміни поставок від сторонніх компаній).
  • Прописати, які ситуації ставляться до форс-мажора (в Україні 2022 року про це, мабуть, нагадувати не треба!).

І ось такий підхід дає впевненість, що термінів буде дотримано з достатньою точністю.

Запитання №3. А ціна за роботи не зросте?

Забігаємо вперед — із ймовірністю 90% ціна за роботи зросте, причому суттєво. Тож важливо заздалегідь обговорити деталі, щоб зростання ціни було мінімальним. Про всяк випадок уточнимо, що +30% до обумовленої на старті суми — це саме те «мінімальне зростання».

Отже, на що звернути увагу?

  • Насамперед — на кошторис. Вона може бути занижена із зазначенням, що підсумкова сума розраховується за фактом виконаних робіт. Площі та обсяги до кінця ремонту зростуть, і загальна сума збільшиться.
  • Наступний пункт – супутні витрати. Іноді компанія основні матеріали у кошторис включає, а допоміжні – ні. Так що за малярські валики, скотч, плівку та ємності для фарби доведеться платити окремо. Те саме стосується й робіт — у стартовому кошторисі може не бути, наприклад, підготовки приміщення до ремонту чи винесення сміття.
  • Ну, і важливий пункт – витрати на матеріали. Зазвичай розрахунок ведеться за чеками, але є ризик, що частина купленого матеріалу «піде ліворуч». Тому бажано спочатку розрахувати необхідний обсяг і закласти запас трохи більше 10%. Все, що більше за цю суму — узгоджується із замовником окремо.

Загалом варто повторитися — ціна майже гарантовано збільшиться, і краще, якщо підрядник сам про це скаже, приблизно розрахувавши можливий приріст у кошторисі.

смета

Запитання №4. А якщо НП?

Непередбачені ситуації вони як зрив термінів — бувають у всіх, але розповідають від них не всі. Хороша компанія відрізняється від поганої за двома пунктами:

  • Вона знає, що непередбачені ситуації можливі і заздалегідь «страхується», намагаючись їх запобігти.
  • Вона чесно попереджає замовника про ризики та обумовлює відповідальність.

Відповідальність будівельників за шкоду, завдану з їхньої вини приміщенню, оздоблювальним матеріалам, третім особам та їх майну, обов’язково прописується у договорі. Цей договір буде основним документом, який захистить вас від судових позовів — усі претензії виставлять підрядній організації.

З’ясувати всі ці деталі можна досить швидко. Але знання відповідей на ці питання дозволить вам прийняти рішення — працювати з компанією або шукати іншого, більш надійного підрядника!

author
Иван Жилєнков
Про автора:

Профессиональный опыт: более 10 лет в сфере строительных  отделочных материалов. Свыше 100 завершенных объектов  различного назначения, на которых применены уникальные  потолочные решения. Разработ...

Детальніше
0 0 голоси
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Comments
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі