Закльопки для металу: види, конструкція, техніка монтажу
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
31 Січня, 2019
888  

Закльопки для металу: види, конструкція, техніка монтажу

При кріпленні листового металу використовуються найрізноманітніші пристосування, починаючи від болтів з гайками та закінчуючи сучасними роз’ємними кліпсами. Але першими для вирішення таких завдань почали використовувати закльопки – і сьогодні вони все ще використовуються.

Природно, сучасна закльопка відрізняється від своєї попередниці досить сильно. Саме тому варто розібратися, які закльопки застосовуються при виробництві металоконструкцій, та  як такі  з’єднання монтуються.

Принцип кріплення металу закльопками

Якщо зовсім просто, то закльопка – це металевий стрижень, який вставляється в отвори в з’єднуюнующих  деталях та  після деформації фіксує їх, утримуючи разом:

 • Як правило, при виробництві закльопку роблять з виступом – капелюшком або бортиком. Завдяки цьому економиться час на монтаж, оскільки з одного боку фіксація вже забезпечується.
 • Діаметр стержню закльопки зазвичай дорівнює або трохи менше діаметра отвору, в який вона встановлюється. У першому випадку ми забезпечуємо мінімальну рухливість деталей в місці кріплення, у другому – зменшуємо тимчасові витрати на встановлення закльопки у  гніздо.
 • Саму закльопку роблять з досить м’якого матеріалу. Завдяки цьому вона деформується при відносно невеликому зусиллі, що полегшує монтаж з’єднання з використанням ручного інструменту.
zaklepki-dlya-metala

Важливо! У цього правила є винятки. Так, закльопки, які монтуються при нагріванні, можуть бути виготовлені з матеріалів з високою щільністю, наприклад, зі сталі. Також сталеві елементи можуть входити в конструкцію складних заклепок – наприклад, витяжних.

 • Обов’язкова умова для монтажу закльопки – деформація її тіла (стержня або гільзи). За рахунок цієї деформації формується другий виступ (бортик), який притискається до скріплення поверхні та забезпечує фіксацію деталей.

За схожим принципом працюють всі закльопочні з’єднання. Але в одночас  як в конструкції, так  і в схемі роботи різних закльопок є відмінності.

Різновиди закльопок

Класичні ( «під молоток»)

Стандартні закльопки сьогодні використовуються досить рідко. Їх зазвичай застосовують або при кустарному виготовленні конструкцій, або при з’єднанні високонавантажених елементів. У другому випадку використовуються сталеві закльопки, які розклепуються при нагріванні.

zaklepki-dlya-metala

Конструкція таких виробів дуже проста:

 • Закльопка уявляє собою  повнотілий  металевий стрижень, з одного боку у якого знаходиться полусферичний капелюшок-грибок.
 • При монтажі стержень вставляється в отвір з таким розрахунком, щоб капелюшок щільно прилягав до з’єднувальних деталей з одного боку.
 • Другий кінець стержня розклепують (з нагріванням або без нього). По можливості расклепування  має бути рівномірним, оскільки так забезпечується відсутність бокового зміщення та максимальна надійність фіксації.
  При монтажі таких заклепок можуть використовуватися і інші пристосування та технології, але загальний алгоритм залишається незмінним.

Пустотілі та полупустотілі

Поряд з цільними закльопками використовуються різновиди з внутрішніми порожнинами. Найчастіше їх застосовують при монтажі неметалевих виробів (з’єднання тканини, шкіри, полімерів), але іноді такі закльопки задіяні  також при роботі з тонколистовими металевими заготовками.

Основна відмінність конструкції таких закльопок – наявність порожнини:

 • У полопустотілих закльопок порожнина знаходиться на кінці, призначеному для розклепування. При механічній дії края гільзи розкриваються, формуючи широкий бортик – при цьому зусилля, необхідне для розклепування, буде меньшим, ніж при використанні стрижневої закльопки.
 • Пустотілі закльопки (пістони) уявляють собою  тонкостінні трубки з наскрізним отвором в центрі. Замість капелюшків вони зазвичай оснащуються широкими горловинами – рівними, округленими або потайними. При розкслепуванні  деталь деформується так само, як і напівпустотіла закльопка, але центральний отвір в цей час  зберігається.
zaklepki-dlya-metala

Різьбові

Одне з пристосувань, що з’явилися відносно недавно – різьбова закльопка. Такі вироби виготовляються з м’яких металів – міді, алюмінію та їх сплавів. Іноді роблять різьбові закльопки  зі сталі або з  нержавіючої сталі – але в цьому випадку для їх встановлення  доводиться прикладати значне зусилля.

За конструкцією резьбова закльопка практично аналогічна напівпустотілій або гільзовій, але в одночас  у неї є важлива відмінність – різьба. Саме вона забезпечує передачу зусилля від інструменту при встановленні  закльопки:

 • В з’єднувальних деталях просвірлюються отвори потрібного діаметру.
 • На різьбовий шток закльопочника накручується закльопка.
 • Закльопка встановлюється таким чином, щоб її бортик (потайний або плоский) щільно прилягав до однієї з поверхонь.
 • Після цього за допомогою закльопочника шток впливає на різьбу. Корпус закльопки при цьому деформується – формується бортик, який притискає закльопку до з’єднувальних деталей з іншого боку.
zaklepki-dlya-metala

Після того як закльопка буде встановлена, різьбовій шток просто викручується з гнізда. Різьба при цьому не повинна деформуватися – це один з критеріїв вірності  встановлення закльопки.

Витяжні

Приблизно в один час з різьбовими моделями з’явилися і витяжні закльопки. Для їх використання потрібен трохи складніший закльопочник – але проте встановлюються  вони швидше, оскільки після встановлення  кожної точки кріплення не доводиться вивертати шток з гнізда.

zaklepki-dlya-metala

Головна особливість конструкції витяжної закльопки – наявність двох елементів. Основу складає гільза з м’якого металу (алюміній або магнієво-алюмінієвий сплав), а всередині розташовується фіксатор – стержень з оцинкованої сталі з потовщенням на одному кінці. Також використовуються повністю сталеві, мідні та навіть поліамідні закльопки. Останній різновид поступається металевим деталям  по міцності, але зате гарантує повну відсутність корозії в місці кріплення.

Застосовуються витяжні закльопки так:

 • Закльопка вставляється в отвір таким чином, щоб бортик гільзи притискався  до лицьової поверхні деталей, що з’єднуються.
 • Закльопочник надягаємо на закльопку таким чином, щоб його губки щільно захоплювали металевий стержень.
 • За допомогою закльопочника із зусиллям витягуємо фіксатор з тіла деталі: потовщення на кінці стержня развальцьовує  края гільзи, фіксуючи заклепку.
 • Обламуємо  стержень.
zaklepki-dlya-metala

Переваги та недоліки  заклепувального кріплення

Переваги

Використання закльопок для кріплення матеріалів (в першу чергу – листового металу) забезпечує цілий ряд переваг. Вони повною мірою стосуються сучасних різновидів закльопок – витяжних та різьбових – але в цілому справедливі для будь-яких різновидів:

zaklepki-dlya-metala
 • Швидке встановлення (виняток – заклепки з міцного металу, які необхідно нагрівати).
 • Міцна фіксація деталей з щільним притиском.
 • Можливість кріплення тонколистових заготовок з мінімальною їх деформацією.
 • Захист країв кріпильного отвору (при розклепуванні метал перекриває паз, та цим знижує інтенсивність корозії).

Важливою перевагою буде також невисока ціна виробів. Закльопки – конструкції відносно прості, тому коштують вони дешевше пристосувань для болтового кріплення та аналогічних метизів.

Недоліки

Справедливості заради варто сказати про недоліки:

zaklepki-dlya-metala
 • По-перше, заклепкове з’єднання призначено в основному для нерухомого кріплення деталей. В принципі, деякий час закльопка може служити віссю, але вона для цього не призначена.
 • По-друге, заклепкове з’єднання – нероз’ємне. Щоб роз’єднати деталі, доведеться зрізати капелюшок закльопки, висвердлючи  її або видаляти іншим способом. Так, це підвищує надійність фіксації, але іноді ускладнює розбирання.
 • Нарешті, для роботи з сучасними моделями закльопок – наприклад, різьбовими або витяжними – потрібно використовувати спеціальні пристосування. Якісний заклепочник коштує досить дорого, але зате він прискорює монтаж та підвищує надійність кріплення в порівнянні з ручним  встановленням закльопки.
zaklepki-dlya-metala

Закльопки активно використовуються  при виготовленні металоконструкцій (наприклад, при складанні фасадних касет зі складною конфігурацією), та  при їх монтажі. Правильний вибір таких виробів та дотримання технології їх монтажу забезпечать високу надійність та довговічність всіх монтованих з’єднань.

Топ 10 компаній

з продажу закльопок в Україні

При бажанні придбати якісну і надійну продукцію, пропонуємо до Вашої уваги лідируючі компанії з продажу з величезним асортиментом якісних виробів і гарною репутацією:

1. Компанія АТ «СОЛДІ і Ко» (SOLDI & CO, JSC) вже більше 20 років на ринку України, об’єднала під власною торговою маркою METALVIS найширший асортимент кріпильних виробів;

2. ТОВ “Компанія Каравела” – фахівець в галузі кріплення і сполучних технологій;

3. Компанія «РУКОЯТКА» – асортиментний ряд продукції представлений як торговою маркою «РУКОЯТКА», так і відомими марками партнерів;

4. Компанія «Метизмаркет» являє собою торгову організацію, яка займається постачанням і збутом кріпильних виробів на території України вже більше 10 років;

5. Компанія ТОВ “ТД Крос” працює на ринку кріпильної продукції понад 10 років;

6. BOLT.UA – один з найбільших в Україні постачальників кріпильного матеріалу як вітчизняного, так і закордонного виробництва;

7. Торгова Марка «Дінмарк» – ТОВ “Леомарк” розпочало свою роботу на ринку засобів кріплення з 2013 року як імпортер та дистриб’ютор метизної продукції в Україні;

8. Компанія “Аквілон” є найбільшим дистриб’ютором будівельних матеріалів, інструментів і товарів народного споживання;

9. ТОВ “УМП” – компанія займається оптовими поставками метизної продукції від європейських виробників. Всі вироби відповідають стандартам якості DIN, ISO, ГОСТ;

10. Компанія “POLAX” – динамічно розвивається. Бренд вже отримав заслужене визнання від споживачів за рахунок гарного сервісу, унікального дизайну і виробництва товарів за новітніми технологіями з якісних матеріалів.

Де купити закльопки?

У наш час дуже великою популярністю користується купівля товарів через інтернет-магазини. Це величезний вибір продукції, яку ми можемо придбати не виходячи з дому, що дуже зручно. Але так само часто нам доводиться робити покупки в звичайних торгових магазинах, які надають широкий вибір товарів, доступних в кредит і розстрочку. На сьогодні товар категорії “Закльопки будівельні” можна придбати на території України в таких торгових магазинах як “Епіцентр”, ТЦ “Євроінструмент “,” Нова лінія “,” Планета інструмент “,” Крос ЛТД “і безліч інших.

Гарних Вам покупок!

author
Anetzel
Об авторе:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Подробнее