Потреба в покупці і монтажі стелі, яка матиме високі показники вогнестійкості, виникає частіше, ніж здається на перший погляд. Вогнестійкість оздоблювальних матеріалів важлива практично скрізь – тому і попит на них залишається стабільно високим.
Де буде потрібно негорюча стеля, і які матеріали варто вибрати для його обробки – розберемося в нашій статті!
Застосування вогнестійкої стелі виправдане майже завжди – захист від пожежі в принципі не може бути зайвим. Однак у деяких випадках вогнестійкість не просто бажана — наявність негорючої стелі буде обов’язковою тоді, коли ризик займання особливо високий.
Де ж потрібні негорючі стелі?
Вогнестійкість конструкції може бути виражена різною мірою. Мінімум – це відсутність відкритого полум’я при контакті з вогнем, самозагасання та не підтримка горіння за відсутності додаткового джерела. Максимум – стійкість до займання навіть при контакті з високотемпературним полум’ям.
Матеріали, які виробник позиціонує як негорючі чи вогнестійкі, відповідають цим вимогам по-різному.
Натяжна стеля – це рішення, популярне для приватних будинків та квартир. Натяжні стелі застосовуються і в офісах, але зазвичай їх встановлюють у приміщеннях невеликої площі. Деякі моделі мембран для натяжної стелі позиціонуються як негорючі. Це можуть бути:
На жаль, негорючими такі стелі можна назвати дуже умовно. Полімерні полотна все одно плавляться, нехай і не так швидко, як звичайний вініл. Тканина з просоченням не горить – але тліє, при цьому утворюється великий обсяг газоподібних токсинів. Тому негорючість такої стелі є сумнівним — швидше, це компромісне рішення.
Гіпсокартон і його аналоги (наприклад, гіпсоволоконний лист) дійсно не мають високої горючості. Але при цьому:
Тому негорюча стеля на основі гіпсокартону можна змонтувати, але при сильному загорянні є ризик, що конструкція підведе, і полум’я буде поширюватися.
Плити з пресованого мінерального волокна, які використовують при монтажі стель типу Армстронг, дійсно добре витримують вплив високих температур. Навіть звичайні плити підпалити дуже складно, а моделі з вогнезахисними просоченнями згасають відразу ж, як припиняється контакт із відкритим полум’ям. Тому з погляду вогнестійкості у таких стель все непогано.
На жаль:
Метал – матеріал з максимальною вогнестійкістю, тому саме металеві стелі варто монтувати там, де потрібно максимально ефективно захистити обробку від займання. Навіть за тривалого впливу відкритого полум’я метал починає горіти. Крім того, протягом тривалого часу метал зберігає міцність навіть при сильному нагріванні – і тому стеля може стати серйозною перешкодою на шляху розповсюдження вогню.
Вогнестійкими можуть бути стелі:
Кубоподібні стелі та стелі «Грильято» самі не бояться полум’я — але через свою структуру не можуть перешкоджати його поширенню. Втім, таке завдання і не ставиться, тому практично будь-які металеві підвісні стелі можуть використовуватися при обробці приміщення з підвищеними вимогами до пожежної безпеки.
Варто також врахувати, що на вогнестійкість металевої стелі впливають:
Саме тому при виборі металевої негорючої стелі варто віддавати перевагу стелі від перевірених виробників — таких як завод металовиробів Мехбуд. Використання якісної сировини та суворий контроль якості продукції забезпечать стелі високі показники вогнестійкості.
Негорюча (або малогорюча) стеля може бути виготовлена з різних матеріалів. Однак саме стельові конструкції на основі металевих касет, панелей або рейок мають оптимальну комбінацію вогнезахисної якості з практичними та дизайнерськими характеристиками.