Облаштування підвалів та цокольних поверхів приватних будинків сьогодні стало значно актуальнішим — насамперед через повномасштабне вторгнення Російської Федерації та постійну загрозу ракетних/артилерійських ударів. Але навіть якщо не брати до уваги цей факт, то мати вдома впорядкований підвал чи цокольний поверх — ідея більш ніж здорова. За потреби ці приміщення служитимуть притулком, решта часу — складом для продуктів, інвентарю чи матеріалів.
Але щоб підвал або цокольний поверх були досить комфортними, їх потрібно впорядкувати. Процес благоустрою досить складний і трудомісткий, так що в рамках нашої статті ми зупинимося на конкретному і вузькому аспекті – виборі стельового оздоблення. Якою вона має бути і які матеріали для цього потрібно використати – розглянемо у нашій статті.
Отже, якою ж має бути обробка стелі в підвальному приміщенні? Вимог кілька, причому останнім часом пріоритети явно змістилися:
Крім того, до списку пріоритетних характеристик стельового оздоблення варто включити:
Насправді на ринку не так багато рішень, які задовольняють перераховані вимоги. Тому матеріали для обробки стелі в підвалі або цокольному поверсі необхідно вибирати прискіпливо.
Отже, вимоги до стелі сформовані – варто проаналізувати доступні варіанти обробки. Їх не так багато — наприклад, від популярної пластикової вагонки варто відмовитися через низьку міцність і високу горючість.
Гіпсокартонний лист – матеріал, який традиційно використовується для монтажу недорогих та легких підвісних стель. Для підвальних приміщень, хай і з застереженнями, підійде лише вологостійкий гіпсокартон – при помірній вологості він не набухатиме і деформуватиметься. Переваги:
Але, на жаль, міцність гіпсокартону залишає робити найкращого. Крім того, у вологому середовищі підвалу сам гіпсокартон може не руйнуватися – але обробка відшаровуватиметься від основи.
Штукатурне оздоблення стелі в підвалі – ще одне традиційне рішення. Але, на жаль, крім того, що це негорючий матеріал, переваг у неї практично немає:
Для вирівнювання стелі потрібен великий об’єм штукатурки – так що навіть за низької ціни сировини витрати на обробку будуть більшими.
Сам процес оштукатурювання стелі трудомісткий, і чим вище вимоги до якості обробки, тим довше ви штукатуритимете.
У вологому середовищі штукатурка може набухати і відшаровуватись – а перепади температури тільки посилять процес.
Висновок простий – штукатурне оздоблення для стелі навряд чи буде кращим рішенням.
Підшивка стелі в підвалі або цокольному поверсі дошками – не найгірше рішення. Конструкція виходить досить міцною, та й естетичні показники у неї непогані. Але є низка нюансів:
Загалом дерево — це хороший варіант, але він вимагає вкладень і серйозного підходу.
Монтаж стелі на основі легких металевих касет, панелей або рейок – мабуть, один із найбільш найкращих варіантів. Так, такий матеріал (особливо при виборі якісних виробів) коштує не надто дешево. Але при цьому:
Плюсом буде і сама конструкція металевої стелі. Можливість вибору довжини підвісів дозволяє не лише регулювати висоту приміщення. Формуючи досить великий проміжок, ми можемо приховати труби, проводку, елементи вентиляційної системи, а також замаскувати шар теплоізоляції на стелі підвалу.
В асортименті металевих стель від заводу «Мехбуд» є достатньо рішень, які дозволяють ефективно обробити стелю в підвальному або цокольному приміщенні. Звернути увагу варто насамперед на:
Якщо ви не можете розібратися, яка саме стеля буде оптимальною для вашого підвалу або цокольного поверху, ви завжди можете звернутися до представників заводу «Мехбуд» за консультаціями.
Якісна стеля в підвальному приміщенні – це не забаганка. Навіть якщо виключити використання підвалу як укриття, дуже важливо, щоб оздоблення було довговічним, надійним і стійким до зовнішніх впливів. На ринку є кілька рішень, які задовольняють цим вимогам, але фахівці все частіше схиляються саме до використання підвісних конструкцій на основі металевих елементів.